Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Запахи супроводжують нас все життя, викликаючи ті чи інші асоціації: аромат кави, наприклад, мимоволі навіює думки про приємну атмосферу сонячного ранку, запах м'яти асоціюється з чистою і свіжістю, а запах щойно спеченого хліба наполегливо нагадує про необхідність перекусити. Аромати квітів наздоганяють нас в полі й лісі Карпат, в оранжереях і ботанічних садах, в букетах, які ми отримуємо в подарунок або даруємо самі. Вишукані, чарівні пахощі ваблять нас своїми таємницями, дозволяючи доторкнутися до справжньої магії запаху.
Запахи здатні впливати на підсвідомість, активізуючи енергетичні потоки мозку та тіла і налаштовуючи людину на певні емоції та дії. Так, за допомогою різних ароматів можна розслабитися або ж, навпаки, мобілізувати всі свої сили, позбутися депресії й підвищити сексуальну привабливість, пробудити фантазію, вилікувати хвороби й навіть, якщо вірити карпатським мольфарам, прогнати злих духів. Релігія різних конфесій, прекрасно знає, що ароматичні масла очищають повітря від хвороботворних бактерій, в християнському соборі й не тільки в християнському неодмінно вживаються пахощі.


Одним з напрямків альтернативної медицини в Карпатах є ароматерапія - наука, що вивчає форми і методи впливу на людський організм ефірних олій, одержуваних з різних частин рослин.


Читайте також:

Довідник ароматів - запахи квітів, трав, рослин та їх вплив на організм людини

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Карпатська вода - напій вічної молодості

Програма довголіття. Феномен довгожителя карпатських гір

Карпати лікують. Лікувальні властивості карпатських лісів

Відпочинок в Карпатах, вірний шлях до здоров'я та довголіття

Колекціонуйте яскраві враження - в Карпатах це можливо!

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря карпатських гір

Корисні властивості клімату карпатських гір

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш


Сучасні дослідження в США довели, що ефірні олії квітів, рослин мають потужні бактерицидні, антисептичні та протизапальні властивості, цілюще впливають на нервову систему, виводять шлаки, токсини, радіонукліди, зберігають і відновлюють красу шкіри й волосся, нейтралізують шкідливий вплив вільних радикалів і омолоджують організм в цілому, сприяючи регенерації клітин та тканин.
Існують різні способи застосування ефірних олій: можна вживати всередину і закапувати в ніс або вуха, приймати ванни, додаючи масла у воду, робити на основі еліксирів компреси, масаж, інгаляції та аплікації, а також збагачувати ними креми, лосьйони, тоніки, шампуні та інші косметичні засоби. Однак найбільш поширеним і універсальним способом є ароматизація повітря за допомогою арома курильниці (аромалампи). Цей прилад являє собою керамічний, фарфоровий або скляний посуд, що складається з двох частин: верхня зроблена у формі чаші, а нижня має отвір для свічки. У чашу наливають теплу воду, додають в неї кілька крапель ефірної олії, а потім запалюють свічку. Вода повільно нагрівається, насичуючи приміщення ароматом. Час таких інгаляцій може становити від 45 хвилин до декількох годин, однак якщо ви раніше ніколи не користувалися ефірною олією, краще обмежити час перших сеансів 10-20 хвилинами.


Рекомендації курортної медицини Карпат. Приступаючи до занять ароматерапією, постарайтеся засвоїти кілька нескладних правил.

• Найголовніше - завжди ретельно дотримуйтесь дозування ефірних олій, ні в якому разі не перевищуючи його.
• Запалюйте арома-курильницю при закритих дверях та вікнах, попередньо як слід провітривши приміщення.
• Не наносьте нерозбавлене масло на шкіру і слизові оболонки.
• Під час гарячих інгаляцій обов'язково закривайте очі.
• Не слід робити інгаляції на голодний шлунок, а також протягом 45 хвилин після прийому їжі.
• Якщо ви використовуєте ефірну олію замість парфумів або туалетної води, не забувайте про те, що вона дуже концентрована: 1-2 краплі буде цілком достатньо.
• Не використовуйте в якості основи для масажу вазелін: він погано поєднується з ефірними маслами.
• Ніколи не змішуйте більше 4 видів ефірних олій.
• Ні в якому разі не приймайте ефірні олії всередину у нерозбавленому вигляді.
• Бережіть арома-курильницю і ефірні олії від дітей.
• Зберігайте ефірні олії в темному прохолодному місці, щільно закривши кришку флакона.
• Ароматерапія категорично протипоказана вагітним жінкам, годуючим матерям, а також тим, хто страждає бронхіальною астмою й епілептичними припадками.  
Ми щиро сподіваємося, наші статті стануть для вас путівником по світу чудових ароматів Карпат і зуміють змінити ваше життя та здоров'я на краще!
Ефірна олія дикого карпатського жасмина, наприклад, здавна вважалася символом любові та пристрасті. Його аромат справжній афродизіак, який вабить і чоловіків, і жінок. Білі квіти розкриваються тільки в ночі, віддаючи сутінкам свій чарівний аромат.
Солодкий запах квітів жасмину-найсильніший афродизіак, який розпалює бажання. Однак на Сході жасмин часто вживають ще й в їжу. Наприклад, з його пелюстками п'ють чай. Цей напій має цілющі властивості - він не тільки неймовірно ароматний, але і корисний.
За гімалайською легендою, жасминовий чай з рук володарки будинку випив втомлений подорожній і назавжди залишився жити в цьому будинку. Олія квіток жасмину має потужну омолоджуючу дію. Вона сприяє злагодженій роботі статевих органів і всього організму в цілому. Масло жасмину використовують як ранозагоювальний і протипухлинний засіб.
У наступних статтях про найцілющі ароматичні олійки які використовуються в ароматерапії в Карпатах, про їх лікувальних властивості й способи використання вдома. Підписуйтесь на новини нашого сайту.