Рецепт карпатської домашньої ковбаси який можна повторити в домашніх умовах на будь-якій сучасній кухні.
Домашня карпатська ковбаса, стародавній автентичний рецепт.
Стародавні народні рецепти Карпат, прості, дуже поживні та корисні рецепти карпатської народної кухні.
Карпатська ковбаса - страва, яка виготовлялася у Карпатах про запас. Після забивання кабана тонкі кишки ретельно промивали, вимочували, очищали й начиняли сирим м'ясом, підчеревиною, перетертими з сіллю часником, перцем. Склавши ковбасу кільцями, її засмажували на сковороді у гарячій печі з обох боків. Для тривалого зберігання ковбасу у Карпатах складали в горщики, заливали смальцем і ставили у прохолодне місце. На заході України ковбасу не лише смажили, а й вудили у спеціальних коптильнях або просто у комині.
Ковбаси робили та й роблять сьогодні, як правило, перед Різдвом, Великоднем, у Карпатах вони і сьогодні є обов'язковою й улюбленою стравою на святковому столі.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Ковбаса смажена “Карпатська”. Автентичний рецепт

Стародавній рецепт, але активно використовується в Карпатах і сьогодні. Інгредієнти та процес виготовлення. Стародавній рецепт домашньої карпатської ковбаси зовсім не складно повторити в домашніх умовах, на будь-якій сучасній кухні.
Інгредієнти:
1 кг свинини, 4 зубчики часнику, 150 г сала-шпику, тонкі кишки (готові оболонки сьогодні можна придбати в спеціалізованих магазинах, продаються в висушеному вигляді), чорний мелений перець, сіль за смаком.
Приготування:
Сухі натуральні оболонки (можна придбати в спеціалізованих магазинах або на ярмарках) замочити в теплій воді на годину, дві.
Врахуйте! Сухі оболонки в процесі вимочування збільшуються в розмірі у два-три рази. Тому ємність приготуйте відповідну. М'ясо й сало нарізати дрібними кубиками (або перемолоти на м'ясорубці використовуючи сітку з найбільшими отворами), заправити сіллю, перцем, посіченим часником і ретельно вимішати, підливши воду (не більше 1/10 маси м'яса). Начинка повинна мати тістоподібну консистенцію. Замочену кишкову оболонку натягнути на вузький кінець воронкоподібної трубки (спеціальні пластикові насадки на звичайні м'ясорубки) , або можна використовувати звичайні пластикові кулінарні шприци, протилежний кінець оболонки зав'язати кулінарною ниткою, кишку (натуральну оболонку) щільно наповнити начинкою прокручуючи м'ясорубку (фарш видавлюється крізь сітку і спеціальну насадку) або кулінарним шприцом, отриману ковбасу необхідно перев'язувати кулінарною ниткою через кожні 15-20 см, що б вийшли ковбаски. Початок і кінець отриманого ковбасного кільця теж перев'язати. Смажити ковбасу в духовці за температури 200 -250 °С, (від 15 до 25 хвилин) або до готовності. Готовність можна перевірити дерев'яною зубочисткою. Проткнути оболонку, якщо витече прозора (не червона і не рожева рідина) це означає що ковбаса готова.


Читайте також:

Дзяма. автентичний карпатський рецепт

Крумплі підбивані. Автентичний карпатський рецепт

Автентичний рецепт- Бограч. Мовою оригіналу

Карпатський левеш. Автентичні карпатські рецепти

Підбивані лопатки. Автентичний карпатський рецепт

Ковбаски відокремити одну від одної, покласти на блюдо й залити смальцем, у якому вони смажились, поряд викласти картоплю. Окремо подати огірки, помідори, квашену капусту та зелень.
Для тривалого зберігання можна використовувати звичайні морозилки. Для автентичного тривалого зберігання, саме цей спосіб і сьогодні використовують в Карпатах: щільно укласти домашні ще гарячі ковбаски (відразу після обсмажування) в гарячі та просушені глиняні горщики, залити повністю гарячим смальцем. Зберігати необхідно при температурі не вище + 10 ° С, ковбаски повинні бути повністю залиті, поверхня остиглого смальцю в горщику повинна бути твердою на дотик.
З причини повної відсутності повітря та хвороботворних бактерій всередині (гарячі ковбаски заливаються гарячим смальцем), ковбаски в такому вигляді можуть зберігатися роками, зовсім не втрачаючи своїх смакових та поживних якостей.


Рецепт карпатської яєчні. Яєчня карпатська з домашньою ковбасою.


У стародавніх Карпатах яйця вживали не кожен день, яйця в давні часи були задоволенням не з дешевих. Варені яйця брали з собою у далеку дорогу чи в поле під час польових робіт. Яєчня була поширеним гостинцем при відвідуванні породіллі, на сніданку в молодої на другий день весілля. Яйця додавали до тіста. З ними робили карпатські бабки-запіканки з локшини чи каші.


Яєчня гуцульська. Стародавній карпатський рецепт.

Інгредієнти:
4 яйця, 100 г сметани, 50 г кукурудзяного борошна, 10гр. смальцю, сіль за смаком, 0,5 ст. л. 100гр.  домашньої ковбаси, 30гр. нарізаного свіжого болгарського перцю, 30 гр. нарізаних свіжих помідорів, дрібно порізана зелень кропу, петрушки.
Приготування:  
Обсмажити колечка домашньої ковбаси на добре розігрітій сковорідці. Яйця збити, додати сметану, кукурудзяне борошно, висипаючи борошно постійно перемішувати для уникнення утворення згустків, посолити й вилити на сковороду з добре розігрітим смальцем та підсмаженою ковбасою. Смажити до готовності. Подаючи на стіл, посипати зеленню цибулі, кропу, петрушки.


Смачного!
Та чарівного відпочинку в Карпатах!