Заповідна зона «Сколівські Бескиди» - національний природний парк в Українських Карпатах. Розташований у південній частині Львівської області, в межах Сколівського і (частково) Турківського та Дрогобицького районів.


Національний природний парк це - категорія природно-заповідного фонду в Україні, територія, звичайно визначена у законі та у державній власності, що охороняється від більшості типів людської діяльності та забруднення. Це території карпатських заповідників, тих ділянок землі, де розташовані національні парки та природоохоронні комплекси. Національний природний парк - це територія, що охороняється і живе за своїми законами. У таких місцях, природа знаходиться під постійним наглядом, вивченням, під охороною. Тварини й рослини заповідників, це рідкісні або ж що знаходяться під загрозою вимирання види. Полювання на тварин заборонене, масовий збір рослин заборонено, масовий вилов риби заборонений
У Національних парках зберігається природне середовище з її мешканцями, будь-яка господарська діяльність суворо забороняється. Незаймані кластери природи Карпат, де категорично заборонена промислова, господарська діяльність, забруднення навколишнього середовища.

 

Фауна Національного природного парку "Сколівські Бескиди"

Не менш цікавим та різноманітним є тваринний світ Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Лише хребетних тут налічується близько 235 видів, у тому числі: ссавців - близько 50 видів, птахів - 150, земноводних - 10, плазунів - 5 та риб - 25. Ще багатшою є фауна безхребетних, найпомітніші й найчисельніші з-поміж яких комахи. З тварин, занесених до Червоної книги України, у Національному парку трапляється біля З0 видів.
НПП "Сколівські Бескиди" включає колишню територію Майданського заказнико - мисливського господарства, де водяться бурий ведмідь, видра, борсук, кіт лісовий, козуля, олень благородний, горностай та ін. Сюди ще в 70-х рр. XX ст, був завезений зубр, який добре адаптувався в місцевих природних умовах. Основною причиною обмеження росту чисельності їх поголів'я в Бескидах є загибель тварин у зимовий період через раптові та сильні снігопади. Тварини гинуть від голоду і виснаження, оскільки через потужний сніговий покрив не мають змоги вільно пересуватися і здобувати корм. Поблизу м. Сколе на р. Опір виявлено оселище норки європейської — надзвичайно рідкісного й зникаючого виду тварин в Україні.
Серед амфібій трапляються тритон карпатський та альпійський, саламандра плямиста й ін.
На території парку водиться чимало птахів. З рідкісних видів у передгір'ї живуть білий і чорний лелека, орел-карлик, підорлики малий і великий, змієїд, беркут та ін. На вершинах гір у квітні часто можна почути токування глухаря. У регіоні відомо декілька токовищ, але, на жаль, не всі вони охоплені територією Національного парку. Охорона місць парування і розмноження глухарів — одне з найважливіших завдань парку щодо збереження й відтворення цих птахів у Бескидах.
З-поміж риб в річках та озерах досить численними є форель струмкова, верховодка, харіус європейський. Зрідка трапляються вирезуб, марена звичайна, пічкур карпатський, та багато інших.
Національний природний парк покликаний охороняти природні комплекси загалом. Це вагомо зменшує небезпеку змін умов існування тварин у результаті господарської діяльності. Завдяки цьому парк може виконувати свою відповідальну міссію - зберігати генофонд місцевих видів тварин і рослин Карпат.