Гриби Карпат. Поживні та цілющі властивості карпатських грибів. Рекомендації курортної медицини Карпат
Багато століть славляться карпатські гриби своїми чудовими смаковими й поживними властивостями. У них багато вітамінів: А, В, В1, В2, С, D і РР. Вітаміну А особливо багато міститься в карпатських рижиках і лисичках.
За вмістом вітаміну В1 (тіаміну) більшість карпатських грибів можуть прирівнюватися до зернових продуктів. Вітаміну РР (нікотинова кислота) в карпатських грибах приблизно стільки ж, скільки в дріжджах і печінці.
В грибах Карпат міститься від 1 до 6 % жирів, а вітаміну D не менше, ніж у вершковому маслі. У плодових тілах грибів міститься багато вологи, мінеральних і органічних речовин, які представлені у великому асортименті.
До складу грибних клітин входять солі калію, фосфору, а також заліза, натрію, кальцію. У карпатських грибах є мідь, цинк, фтор і інші мікроелементи, правда, не більше норми для основних рослинних продуктів. Вуглеводів в грибах приблизно у два рази менше, ніж білків. Іноді карпатські гриби називають рослинним м'ясом. У сушених карпатських боровиках, підосичниках, підберезниках, маслюках білків більше, ніж у м'ясі. Але не всі карпатські гриби однакові за своєю харчовою цінністю (про це у наступних статтях, підписуйтесь на новини нашого сайту).


Читайте також:

Сезон грибів у Карпатах. Опис основних видів грибів

Основні правила збору грибів в Карпатах

Грибний сезон в Карпатах . Увага отрута! Отруйні гриби Карпат

Отруєння грибами в Карпатах, ознаки, безпека, перша допомога

Грибний календар Карпат. Гриби Карпат, де шукати, коли шукати

Ягідний календар Карпат. Сезон збору ягід у Карпатах

Сезон грибів у Карпатах. Хімічний склад грибів, корисні властивості

Трюфелі в Карпатах

Карпатські рижики. Екологічно чисті дари карпатських лісів


Ще треба запам'ятати: білки в основному концентруються в капелюшках грибів, які набагато цінніше більш щільних, але бідних поживними речовинами ніжок.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Поживні властивості карпатських грибів залежать від способу їх приготування. Потрібно навчитися заготовлювати гриби різними способами. Взимку і навесні мариновані, консервовані, солоні й сушені гриби принесуть різноманітність у ваш харчовий раціон. Про правильні способи заготівлі (соління, маринування, консервування), карпатські рецепти в наступних наших статтях.
Грибний відвар і грибні супи добре діють на людей з поганим апетитом. Одна-дві чайні ложки грибного порошку додадуть страві неповторний аромат. Людям здоровим будуть корисні будь-які гриби й блюда з них оскільки вуглеводи що містяться в карпатських грибах не збільшують вміст цукру в крові.  
В силу своєї  дратівної дії на травні органи гриби протипоказані людям які страждають хворобами печінки, нирок, кишечника. Гриби є повноцінним харчовим продуктом для людини. Багато народів світу використовують цей безцінний дар природи в якості відмінного харчового продукту, що не поступається за змістом білків багатьом овочам та іншим продуктам.