Карпатський хлібний квас. Цілющі стародавні рецепти.
Квас - дуже древній напій. Ще в Єгипті в 3 тисячолітті до н. е., описи дуже схожих на квас напоїв зробили Гіппократ, Геродот і Пліній Старший. Фруктові кваси відомі також у Вавилоні, хоча і не набули поширення в межиріччі.


Слово "квас" старослов'янського походження й означає "кислий напій".  

У Карпатах квас відомий більше тисячі років. Відомо, що слов'яни східної Європи володіли рецептами виготовлення задовго до утворення Київської Русі. Вміли готувати квас також і у наших сусідів в Румунії, Польщі, Литві. У Київській Русі квас був повсюдним і щоденним напоєм: його готували і селяни, і поміщики, і військові, і ченці, а його наявність в будинку вважалося ознакою добробуту. Селяни, вирушаючи на роботу в поле або іншу важку роботу, брали з собою квас, оскільки вважали, що він відновлює сили та знімає втому.


Карпатський квас - старовинний напій, що володіє приємним ароматом свіжовипеченого хліба і кислувато-солодким смаком.

Він містить різноманітні продукти спиртового і молочнокислого бродіння, які надають йому освіжаючу дію, цілющі властивості і приємний смак. Квас не тільки прекрасно втамовує спрагу, але і містить чимало корисних для здоров'я елементів.


У карпатську давнину квасом лікували цингу й авітаміноз, компенсуючи дефіцит вітаміну С.  

Карпатський квас - абсолютно природний напій, оскільки містить лише ячмінь і жито, з яких виробляють солод. Ці злаки в жодній країні світу ще не піддавалися генній модифікації, тому дійсно не містять ГМО. У процесі пророщування зерна активуються ферментативні процеси, відбувається накопичення біологічно активних компонентів.


Читайте також:

Прості рецепти карпатської перцівки - алкогольний напій з перцем

П'ять найпопулярніших, корисних рецептів приготування сала

12 кулінарних шедеврів Карпат. Які Вам обов'язково треба спробувати.

Карпатська еротична кухня. Поради карпатських мольфарів


Цілющі та корисні властивості карпатського квасу.

Квас відновлює фізичну працездатність і витривалість організму. Крім поширених мікроелементів - калію і магнію, квас містить багато заліза, марганець, кобальт, а також цинк, який є антиоксидантом, імуномодулятором і дуже корисний для чоловічого репродуктивного здоров'я.  Квас є одним з найздоровіших, поживних і стародавніх напоїв серед всіх існуючих на даний момент. У літописах Київської Русі зафіксовано, що при прийнятті християнства в 989 році князь Володимир звелів роздавати народу їжу, мед і квас. 


Домашній квас. Карпатські рецепти цілющого і корисного хлібного квасу.

1) Рецепт карпатського домашнього хлібного квасу.
Інгредієнт:
1/2 кг житнього хліба;
800 гр. цукру; 
20-30 гр. дріжджів;
30 гр. родзинок; 
10 л води.
Спосіб приготування:
Хліб нарізати скибочками, підсушити в духовці до рум'яної скоринки. Сухарі поламати на дрібні шматочки, залити в емальованому посуді окропом і залишити на 3-4 години. Коли рідина охолоне (вона має бути прозорою, з коричневим відтінком, відтінок залежить від виду хліба і ступеня його прожарювання), процідити, додати цукор і розтерті з цукром дріжджі. Залишити на 12 годин. Настій розлити в пляшки, покласти в кожну 2-3 родзинки. Першу добу квас потрібно тримати в теплому місці, потім - в холодному.
Цікаві факти: напій виявляється найсмачнішим на 4-ту добу.
2) Рецепт карпатського домашнього хлібного квасу.
Інгредієнт:
500 гр. чорного хліба або 300 гр. сухарів;
300 гр. цукру;
15 гр. дріжджів;
5 літрів окропу.
Спосіб приготування:
Якщо ви вибрали хліб, то тоді нарізаємо його і відправляємо запікатися в духовку. Потім сухарі переміщуємо в каструлю і додаємо три літри води. Залишаємо суміш до повного охолодження. За допомогою друшляка і марлі зціджуємо напій, потім додаємо до сухарів залишок - два літри окропу і чекаємо одну годину. Ще раз проціджуємо напій. Потім всю рідину переливаємо в п'ятилітрову банку, додаємо туди дріжджі і цукор. Ретельно перемішуємо і залишаємо квас на ніч. За бажанням можна додати свіже листя м'яти і смородини.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Рецепт карпатського квасу з цикорієм і лимоном.
Інгредієнти:
10 літрів кип'яченої води;
600 гр. цукру;
100 гр. дріжджів;
3 столові ложки екстракту цикорію;
1 лимон;
лимонна кислота.
Спосіб приготування:
Для того щоб приготувати цей квас, потрібно трохи терпіння. Беремо лимон і подрібнюємо його. Потім кладемо його в марлю й опускаємо в кип'ячену воду. Потім додаємо інші інгредієнти, а саме: цукор, дріжджі, лимонну кислоту за бажанням і цикорій. Ретельно все перемішуємо, не забуваємо пробувати й додавати інгредієнти на свій смак. Після того як всі процедури будуть виконані, розливаємо квас по пляшках, зверху залишаємо трохи місця для повітря. Залишаємо квас на сонці на 2 години, як тільки пляшка стане твердою, прибираємо квас в холодильник, інакше вийде хмільний напій - бражка. Вживати можна відразу після охолодження, бажано дати відстоятися в холодильнику протягом доби.
Цікаві факти:
Цикорій "Cychorium" - єгипетська назва рослини, що прийшла з Єгипту в усі європейські мови разом з самим цикорієм. Єгиптяни вирощували його в лікарських цілях. У Стародавній Греції й Римі цикорій додавали в салати, і згадки про цю рослину є в працях Горація, Вергілія, Плінія й Овідія. Тут також цінували лікарські властивості цикорію і називали його “найкращим другом печінки”