Карпатські гриби - цілющі властивості. Рецепт маринування. Поради курортної медицини Карпат, карпатські кулінарні рецепти маринування грибів на зиму.
Всі види карпатських грибів є ефективною зброєю в боротьбі з раком і хворобами похилого віку. Карпатські гриби-найважливіше джерело антиоксиданту L-ерготіонеїну, який захищає клітини від ушкоджень. До того ж в них міститься багато вітаміну В3 який застерігає від вікового зниження розумових здібностей, і калію, який регулює кров'яний тиск.
Вчені встановили, що гриби знижують ризик ракових захворювань, наприклад, раку молочної залози, а мікроелементи, якими вони багаті, полегшують болі при артриті. Гриби допомагають впоратися з віковою дистрофією м'язової тканини, оскільки вони містять багато білка, добре засвоюваного організмом.
У карпатських грибах корисні речовини комплекс вітамінів групи:
В, вітамін Н, фолієва кислота; мідь, марганець, фосфор, калій, селен, цинк; білок; триптофан.


Читайте також:

Карпатський гриб чага. Унікальні лікувальні властивості

Сезон грибів у Карпатах. Опис основних видів грибів

Основні правила збору грибів в Карпатах

Грибний сезон в Карпатах. Увага отрута! Отруйні гриби Карпат

Отруєння грибами в Карпатах, ознаки, безпека, перша допомога

Грибний календар Карпат. Гриби Карпат, де шукати, коли шукати

Ягідний календар Карпат. Сезон збору ягід у Карпатах

Сезон грибів у Карпатах. Хімічний склад грибів, корисні властивості

Трюфелі в Карпатах

Карпатські рижики. Екологічно чисті дари карпатських лісів


Маринування. Карпатський кулінарний рецепт.  

В Карпатах є багато рецептів маринування грибів, які відрізняються один від одного набором спецій і кількістю оцту. Для приведеного тут способу приготування відбираються молоді карпатські гриби, міцні та не уражені хробаками й лісовими шкідниками. Бажано маринувати гриби по групах і категоріях, тоді вони будуть краще на смак і надійніше в зберіганні. Але можна маринувати разом і різні гриби. Великі, міцні боровики, підосичники, підберезники краще сушити, оскільки вони швидко розварюються і розпадаються на окремі нитки, маринад стає каламутним і непривабливим.


Як у Карпатах маринують гриби на зиму, класичний спосіб приготування.

Зібрані карпатські гриби чистять, кілька разів промивають в холодній воді. Відкинувши в друшляк дають стекти воді й злегка обсохнути грибам. Бажано все це виконати швидко, щоб гриби не втратили свого забарвлення, не розповзлися при варінні й зберегли аромат.
Потім гриби кладуть в емальовану каструлю, додають 200 г солі, 1 л води й 1 ложку цукру на кожні 5 кг грибів. Варять гриби на сильному вогні, обережно помішуючи. Піну знімають шумівкою.
Коли гриби перестануть виділяти темну піну, додають спеції:
1-2 лаврових листа, трохи запашного перцю, кориці, гвоздики, кропу, петрушки, можна трохи мускатного горіха і лимонної кислоти (на кінчику ножа) для збереження забарвлення грибів. Після цього варять ще кілька хвилин, поки маринад не стане прозорим і гриби не опустяться на дно каструлі.
Бажано не упустити моменту готовності грибів:
якщо їх недоварити - вони скиснуть, а якщо переварити - стануть в'ялими. Готові гриби відкинути на друшляк і в гарячому вигляді перекласти в чисті пастеризовані скляні банки, залити маринадом так, щоб всі гриби були покриті їм до краю банки. Потім закрити пластмасовими кришками. Якщо їх немає, гриби зверху можна залити невеликою кількістю рослинної олії - це допомагає від плісняви, а потім закрити поліетиленовою плівкою і добре перев'язати шпагатом. Закривши посуд, гриби потрібно повністю охолодити й винести в приміщення для зберігання, бажано в прохолодне місце.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Ви познайомилися з карпатським способом маринування, при якому гриби варять з додаванням води.
Існує ще спосіб приготування, для якого відбирають невеликі гриби першої й другої категорій (білі підосичники, підберезники, маслюки), швидко промивають холодною водою, відкидають в друшляк, дають стекти воді. Потім дно емальованого посуду змочують водою, поміщають туди гриби, посипають сіллю (1 столова ложка на 1 кг грибів) і на помірному вогні прогрівають. Коли гриби виділять сік, їх варять 6-12 хв.
Для маринаду на 1 кг грибів береться 1-1,5 склянки води, 1 чайна ложка цукру, 1 стакан 30-25% - ної оцтової кислоти. Маринад доводять до кипіння, гриби виймають з соку і поміщають в отриманий світлий маринад (див. попередній спосіб) і кип'ятять кілька хвилин. Готові гриби негайно перекладають в приготовлений посуд і закривають. Зберігати бажано в прохолодному місці.


Цілюща горіхово-грибна паста з оцтом і часником, карпатський рецепт. У Карпатах її їдять у вигляді густого соусу до різних гарнірів.

Інгредієнти:
1 кг лісових білих грибів або промислових печериць;
3-5 зубчиків часнику;
50 г волоських горіхів;
30 г топленого масла;
40 мл виноградного оцту;
сіль і спеції за смаком.
Спосіб приготування:
гриби почистити, промити й відварити. Злити воду і добре обсмажити на маслі. Потім гриби пропустити через м'ясорубку або подрібнити блендером разом з часником і обсмаженими на сухій сковороді ядрами волоських горіхів. Всю масу посолити за смаком, додати оцет і розкласти в банки (0,5 л). Банки, накрити прокип'яченими кришками, стерилізувати 30 хв, після чого укутати теплою ковдрою на 5-10 годин. Зберігати в холодному місці.