Карпатські гриби-поживна та цілюща магія карпатських лісів
Спочатку гриби відносили до рослин, але в 1990-х роках та на початку 2000-х років багато писали про те, що гриби належать до тваринного світу. Це не дивно, оскільки багато властивостей об'єднують їх з тваринами. Наприклад, статеві клітини грибів у вигляді плазмодія в період розмноження можуть пересуватися зі швидкістю 5 мм на годину. Дивним є і те, що гриби можна використовувати цілий рік, включаючи і зимовий період.


Карпатські гриби - дивовижне явище природи, їх використовують для:

• приготування смачних, корисних та доступних страв (здавна в Карпатах під час постів харчувалися груздями, лисичками, опеньками, рижиками, білими грибами);
• приготування ласощів та делікатесних страв, що використовуються в застіллях й на високопоставлених зустрічах;
• виготовлення цілющих і лікарських народних засобів, наприклад, з дощовиків (для кровоспинних цілей) та ін;
• виготовлення ліків та фармацевтичних засобів в промислових масштабах, наприклад, створення фламмулина з зимових опеньків, який має протизапальну та протипухлинною дією;
• і звичайно для отримання задоволення від «грибного полювання».


Читайте також:

Трюфелі в Карпатах. Сезони збору, зовнішній вигляд, де шукати

Грибний календар Карпат. Гриби Карпат, де шукати, коли шукати

Отруєння грибами в Карпатах, ознаки, безпека, перша допомога

Карпатський білий гриб. Де шукати, зовнішній вигляд, корисні властивості

Підосиковик (козар). Їстівні гриби Карпат

Карпатські гриби – цілюще рослинне м'ясо
Карпатські гриби, численні корисні властивості, цікаві факти

Сезон грибів у Карпатах. Опис основних видів грибів
Сезон грибів у Карпатах. Хімічний склад грибів, корисні властивості


Сьогодні відомо більше мільйона видів грибів, з них вивчені тільки 100 тисяч, з них близько 300 найвідоміших видів зустрічаються в Карпатських горах та лісах.  Природа як би говорить нам: вивчайте і користуйтеся грибами всебічно, але вміло!
Японські дослідження стверджують, що якщо щодня з'їдати по 100 грамів опеньків, то у людини ніколи не буде ніяких онкологічних захворювань, онкологічні (ракові) клітини які живуть в кожній людині, ніколи не зможуть активізуватися та почати розмножуватися


Топ-10 найвідоміших грибів в Карпатах:
трюфелі, білі гриби, підберезники, підосичники, рижики, лисички, грузді, маслюки, опеньки, печериці


Карпатські гриби можуть лікувати, з них вже отримують багато корисних ліків,

а ще більше тільки належить дослідити. Ними можна отруїтися, але можна й вилікуватися. Гриби настільки різноманітні за своїми властивостями, що створюється враження, що в них можна знайти ліки для лікування будь-яких захворювань, але для цього необхідно продовжувати всебічні дослідження. Можна сперечатися або погоджуватися з думкою вчених про властивості багатьох видів, але однозначно одне: величезний корисний потенціал грибів є беззаперечним. За цим напрямком - велике майбутнє!


За поживністю та харчовою цінністю карпатські гриби не поступаються м'ясу,

але їх білок важко засвоюється та вимагає тривалої термічної обробки і подрібнення. Це відноситься до більшості видів, але не до всіх грибів. Зате засвоєння макро - і мікроелементів, що містяться в них, приносить безсумнівну користь, особливо в зимовий період. Наявність вітамінів і незамінних амінокислот, дефіцит яких важко позначається на функціонуванні організму, в цілому робить вживання грибів не тільки приємним, але й корисним, а в багатьох випадках необхідним.
Обмеження у споживанні карпатських грибів можуть бути тільки при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту, віддаленому жовчному міхурі, хронічних панкреатитах і холециститах. Завжди слід співставляти відчуття від смачної їжі зі станом свого здоров'я та раціонально підходити до гастрономічних захоплень. Тоді грибні карпатські ласощі принесуть не тільки велике задоволення, але й велику користь.