Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат.
Карпатський короп (сімейство коропових).
Короп, що живе в натуральних карпатських умовах, має витягнуте тіло, трохи сплющене в боках і по всій поверхні, крім голови, тіло покрите великою лускою. Голова у карпатського коропа велика. Задня частина довгого спинного плавця доходить майже до основи хвостового плавця. Найбільш довгий твердий промінь цього плавця пилкоподібний. Хвостовий плавець широкий і має глибокий прапорцеподібний виріз. На верхній губі коропа є два коротких м'яких вусика, а в кутах ротового отвору - по одному довгому.
Середовищем, в якій цей вид мешкає в природі Карпат, є тепла проточна з тихою течією або стояча вода. Висока температура води прискорює зростання цієї теплолюбної карпатської риби. Тому штучні карпатські ставки для розведення коропа зазвичай дрібні. Після трьох років життя в таких водоймах короп може важити 3-5 кг.


Читайте також:

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах

Похід у Карпати. Дика рибалка з підручних засобів

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах


У природі Карпат коропа слід шукати у карпатських річках з тихою течією та водоймах зі стоячою водою,

серед водоростей, звалених у воду дерев, де він відчуває себе в безпеці. Після того як короп наїсться, він неодмінно повертається у своє укриття. Карпатський короп, який водиться у гірських карпатських озерах і річках, або "втік" зі штучних водойм, або з'явився там в результаті зариблення. В умовах Карпат він в таких водах розмножується неохоче.
Годівля у карпатського коропа, нерегулярна. Навесні й восени у горах Карпат він годується цілий день, а влітку, особливо в спекотні дні - пізно ввечері  та перед сходом сонця. Кормом є водні тварини, планктон, залишки та насіння рослин.
Залежно від віку карпатський короп є або необережною рибою, або занадто підозрілою. Молодь коропа стає легкою здобиччю досвідченого рибалки у Карпатах, особини трохи старше поводяться обережніше. Дорослі особини заздалегідь відчувають небезпеку, що загрожує їм, з боку рибалки. Вони недовірливо оглядають приманку, плавають навколо неї, "прикидають", чи все гаразд.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

 

Карпатські рибалки називають коропа мудрою рибою.

Протягом усього літа у Карпатах - хорошою приманкою є варена картопля, трохи гірше бере короп на пасту та тісто.  Останнім часом дуже популярними для дикої риболовлі в Карпатах стали приманки-бойли. Для лову коропа у Карпатах використовують довгу вудку з котушкою, основна волосінь 0,3-0,4 мм, повідець не менше 0,2 мм, для великих особин - ковані та досить великих розмірів гачки. Для лову на картоплю можна застосувати потрійний гачок, який необхідно повністю заховати в приманці (взагалі-то гачок завжди слід ховати від коропа). Приманка повинна лежати на дні або бути поблизу нього.
Може виникнути запитання, як насадити варену картоплю на потрійний гачок так, щоб він цілком був захований. Це просто. Товстою голкою або тонким дротом проколюємо картоплю, через отвір протягаємо повідець і прив'язуємо до нього гачок; далі, потягнувши за повідець, вбиваємо гачок в м'якоть картоплі. Про початковий момент клювання у Карпатах поплавок сигналізує легким посмикуванням, потім трохи опускається в воду, а в кінцевій фазі затоплюється у воді; тільки тоді слід енергійно підсікати. Знаючи, з якою рибою маємо справу, необхідно постаратися не дати їй піти у водорості, де у неї буде більше шансів звільнитися. Рибу потрібно направити (якщо це вдасться) туди, де немає водоростей, і тільки тоді витягувати з води.
Карпатський рекорд - довжина 105 см, маса 24,5 кг – 1999 рік. Дикий природний різновид карпатського коропа ще називають сазаном.


Традиційний карпатський рецепт свіжого коропа з хрусткою скоринкою.


Інгредієнти для блюда «короп з хрусткою скоринкою»:
Короп (вагою близько 1 кг) - 1 шт. Кількість порцій: 2 шт.
Часник - 4 зуб.
Лимон - 2 шт.
Кріп - 1 пуч.
Олія рослинна - 50 мл.
Сіль - за смаком.
Перець чорний (свіжозмелений) - за смаком.
Цибуля зелена (для подачі) - 1 пуч.
Приготування:
Час приготування: 40 хвилин
Коропа почистити, випатрати, видалити зябра. Натерти сіллю і перцем зовні й у зсередини. Часник порізати пелюстками, кріп не різати, лимон порізати кружечками. У черевце покласти часник, лимон і кріп. Карпа покласти у великий герметичний кулінарний пакет з подвійним zip-замком, пакет закрити. Відправити в холодильник на 4 години. Після зазначеного часу на розпечену сковороду, обсмажити протягом 3 хв. з двох сторін, і в духовку на 20 хвилин. Або розпалити мангал. Як тільки вугілля покриється білим попелом, решітку з рибою викласти на мангал. Смажити до готовності та хрусткої скоринки. Викласти коропа на блюдо, прикрасити часточками лимона, зеленню.
Приємного апетиту, і чарівного відпочинку в Карпатах!