Карпатський мед. Лікування медом. Цілющі, лікувальні властивості.
В австрійських Альпах є клініка, де лікують медом! Це не означає, що лікують там не таблетками, а виключно медом. Звичайно досягнення сучасної медицини в Альпах заперечувати ніхто не збирається, але мед та інші продукти бджільництва здатні суттєво посилити ефект правильно призначеної терапії.
Ще в давнину люди вважали мед засобом для довголіття, еліксиром молодості. Сучасні лікарі радять їсти мед людям, що займаються важкою фізичною і розумовою працею, людям які перенесли виснажливі захворювання, складні операції і потребують швидкого відновлення сил.
Вживання карпатського меду - найрізноманітніше. Він містить до 88 відсотків легкозасвоюваних цукристих речовин, які потрібні для нашого організму; ароматичні речовини й кислоти, що містяться в ньому, надають йому приємний смак і аромат, стабілізують діяльність нервової системи та діють на організм антисептично. Тому карпатський мед як їжа робить дуже гарний вплив на здоров'я людини. Стародавні люди в Карпатах вважали мед не тільки надзвичайно поживним і цілющим продуктом, але і приписували йому властивість подовжувати життя людське. І нині дуже поширена думка, що мед, швидше, є сконцентрованим еліксиром життям; звичайно, він не сприяє зростанню м'язів, як біфштекс, зате володіє іншими цілющими властивостями, не менш потрібними для здоров'я...
Головне ж фізіологічне значення меду для нашого організму полягає в тому, що печінка поглинає всі його цукристі речовини, які, потрапляючи в кров, окислюється і виробляють тепло та життєву енергію.


Читайте також:

Цілющий карпатський прополіс-еліксир життя

Склад і лікувальні властивості карпатського прополісу

Цілющі рецепти з карпатського прополісу

Чарівний мед Карпат, карпатське маточне молочко

Карпатське бджолине маточне молочко, унікальні цілющі властивості

Карпатський мед - солодкий шлях до здоров'я та довголіття

Способи застосування карпатського прополісу

Справжній карпатський мед - чи фальсифікат?

Чарівний мед Карпат, карпатське маточне молочко

Медовий масаж в Карпатах. Унікальні лікувальні властивості


Карпатський мед, засвоюється майже цілком, володіє він, крім того, безсумнівними цілющими властивостями.

У народній медицині Карпат він застосовується для лікування малокрів'я, серця, судин, використовується як хороший проносний засіб, лікує гострі форми геморою; мед стимулює і сечогінну дію; в Карпатах його вживають як пом'якшувальний і дезінфікуючий засіб, чому його і домішують до розчинів для полоскання горла при ангіні, ГРЗ. Мед і солодкі медові напої виліковують біль горла, кашель і можуть навіть зупинити розвиток дифтериту, особливо якщо їх вживати натщесерце зранку або перед сном...
Мед особливо корисний при бронхіальних хворобах, що супроводжуються кашлем, важким диханням і малим виділенням мокротиння, при катарі шлунка та кишок, геморої, золотушних пухлинах і висипах, при хронічних нашкірних хворобах, поганому настрої  й безсонні...

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Карпатський мед корисно вживати три рази на день, приблизно по столовій ложці:

рано - з булкою, з хлібом або прокип'яченим молоком, а після обіду і вечері - з чаєм або водою(не гарячими).
При вживанні меду слід враховувати деякі його властивості:
1. Карпатський мед є сильним потогінним засобом, тому приймати його краще перед сном.
2. Карпатський мед містить багато калію, що сприяє одужанню при інфекційних захворюваннях.
3. Карпатський мед - прекрасне середовище для збереження вітамінів.  
4. Карпатський мед вважається швидкодіючим лікувальним засобом. Він дуже легко перетравлюється в організмі людини, тому що вже пройшов первинну обробку організмом бджоли.     
5. Карпатський мед надає заспокійливу дію і сприяє міцному сну.
6. Карпатський мед не руйнує слизову оболонку травного тракту і є м'яким проносним.  
7. Найкраще приймати мед порціями за 1,5-2 години до їди і за три години після їди. Щоденна порція меду  для дорослої людини не повинна перевищувати 60-80 г. Курс лікування великими дозами меду не повинен тривати більше місяця.
8. Не можна зберігати мед занадто довго, оскільки при цьому втрачається його активність. Зберігати цей продукт слід при температурі не вище +16° С.
9. В Карпатах мед приймають з теплою (до 50° С) водою, з молоком, чаєм, соками, трав'яними настоями, салом, маслом, пивом, горілкою, печеною цибулею, гірчицею та іншими продуктами. Для зовнішнього вживання, масажів мед в Карпатах використовують з глиною, особливо в тих випадках, коли не можна накладати зігріваючі компреси.
10. Карпатський мед застосовують у вигляді компресів (з хріном, редькою), ванн (з валер'янкою, хвоєю, шавлією).  
11. При прийомі меду всередину необхідно враховувати особливості організму людини, форму його захворювання. При гастриті зі зниженою кислотністю мед слід вживати за годину до їжі, розмішуючи його в холодній воді; хворим з підвищеною кислотністю - у теплій воді за 20-30 хвилин до їжі. При колітах мед слід вживати через 2-3 години після їди.
12. Карпатський мед корисно поєднувати з відварами, настоями лікарських рослин або фруктово-овочевими соками. Він додається вже після приготування відвару. Мед покращує всмоктування активних речовин, що знаходяться в рослинах і плодах.  
13. При багатьох захворюваннях рекомендується комплексне застосування продуктів бджільництва, меду і квіткового пилку, меду і прополісу, меду і маточного молочка.
14. Мед рекомендується приймати не тільки при захворюваннях, але і при великих розумових навантаженнях. Запивати його слід холодною водою. Ефективний мед і при великих фізичних навантаженнях. В цьому випадку приймати його слід частіше і маленькими порціями (по 1 чайній ложці), оскільки при одночасному вживанні 30-40 г меду може з'явитися стан сонливості.
15. Дуже корисний мед при лікуванні жіночих запальних захворювань і при шкірних хворобах. В цьому випадку показані медові масажі, компреси, ванни.

16. Виводить з організму токсини, важкі метали, радіонукліди.