Карпати. Гірський масив Горгани
Гірський масив Горгани — це справжній рай для прихильників активного відпочинку, та відпочинку на самоті.

Це місце люблять за невеликі туристичні потоки та незвичні звуки, які можна почути тут звідусіль. Кажуть, що це гуркіт старих Карпат, але чи правда це, перевірити складно.
Масив Горгани розташований в Івано-Франківській та частково в Закарпатській областях і є одним із найменш обходжених та найбільш заліснених масивів у Карпатах. Його характеризують не дуже великі висоти (у середньо­му 1400-1500 м) і значні їх перепади.

Найвища вершина Горганів - гора Сивуля, висота якої становить 1818 метрів над рівнем моря.
Недоступність Горган для великої кількості туристів пояснюється стрімкими схилами, кам'яними розсипами, густими дрімучими лісами та заростями жерепу. Крім того, тут водиться багато диких звірів: дикий кабан, олень, косуля, вовк та ведмідь.

Значна кількість рослин та тварин цієї місцевості потребують охорони, і занесені вони до Червоної книги України.

На деяких вершинах та полонинах, яких тут зовсім мало, практично цілий рік можна ласувати ягодами - чорницями та брусницями.
Горгани туристи часто використовують для кемпінгу. Адже коло підніжжя гір розташовані рівнини, де відпочити з палаткою - справжнє задоволення. Верхівки гір переважно безлісі, а схили вкриті мішаними буковими, ялицевими та листяними лісами.
На гребенях хребтів та верхівках гір часто можна побачити кам'яні розсипи. Місцеві жителі називають їх «греготи» або «горгани», звідки й походить назва цього масиву. Справді, кам'яні розсипи - це своєрідна візитка Горганів, адже загальна площа розсипів становить близько 15 квадратних кілометрів.



Горгани є дуже мальовничими горами. У хорошу погоду звідси можна побачити решту Карпат та Прикарпаття.

Кам'яні розсипи, що видніються майже на всіх вершинах, лише додають цьому масиву унікальності та незвичайності.

Проте в дощову погоду каміння стає дуже слизьким і разом із сильними вітрами становить небезпеку для подорожніх, тому в негоду краще утриматися від походу.
Окремої уваги потребує жереп - зарості дикої гірської сосни, чагарникове криволісся.

Висота його різна: іноді менше метра, а місцями навіть вище людського зросту. Жереп у Горганах росте на більшості вершин та хребтів.

Особливо багато його на хребті Аршиця.
Через важкодоступність масиву саме тут щороку збираються прихильники екстремальних видів спорту для проведення перегонів.
Учасникам змагань необхідно за 30 годин подолати 90 кілометрів, при цьому на шляху постійно трапляються всілякі перешкоди: крижана вода, яку необхідно перейти вбрід, високі стіни, канати тощо. Тож пройти весь маршрут за вказаний час у змозі тільки найбільш відчайдушні та витривалі учасники.

Окрасою Горганського масиву є озеро Синевир (Сине - вір) - найбільше озеро в Карпатах.