Лікувальні властивості мінеральної води Карпат. Курорти Східниця, Трускавець.

 

Лікарі-гастроентерологи пояснюють що в Карпатах мінеральна вода ділиться на три типи – столова, лікувально-столова та лікувальна.

Мінеральна вода Карпат містить неповторний набір природних хімічних елементів, що і формує її потужні цілющі властивості.
Столові мінводи Карпат (солевміст до 1 г/л). Ця вода підходить для щоденного вживання, її можна пити без обмежень та готувати на ній їжу.
Лікувально-столові мінводи Карпат (солей від 1 до 10 г/л). Така вода не підходить для приготування їжі, оскільки вже має слабо виражений лікувальний ефект. Перед вживанням такої води варто проконсультуватися з лікарем.
Лікувальні мінводи Карпат (з мінералізацією більше 10 г/л). Така вода не підходить навіть для самостійного вживання. Її можна застосовувати тільки після консультації з лікарем, під спостереженням лікаря, та тільки в певному дозуванні.

Безперечно, будь-яка мінеральна вода володіє цілющими властивостями. Але це зовсім не означає, що можна купувати будь-яку доступну воду і пити її у великій кількості. Навіть при загальній невисокої мінералізації (до 1 г/л) у воді може бути занадто великий вміст одного або декількох біологічно активних елементів (заліза, сірководню, йоду, брому, фтору н тощо). Тому деяким людям, особливо тим які страждають тими чи іншими захворюваннями, слід з обережністю вивчати хімічний склад купованої води.

 

Для використання мінеральної води Карпат існують не менш строгі показання, аніж показання, для лікарських препаратів.

Наприклад, тем у кого погане згортання крові, слід з обережністю ставитися до води з підвищеним вмістом кальцію. А тим у кого гіпертонія або проблеми з нирками, серцем, не слід пити воду з великим вмістом натрію. Сульфати надають проносну дію, хлориди впливають на роботу травного тракту. Висновок такий: вода корисна та життєво необхідна, але при деяких факторах може бути шкідливою. Варто обережно ставитися до того, що ми наливаємо в свою склянку. Це перш за все, відноситься до людей, які захоплюються лікуванням або оздоровленням власного організму. Бажано вживати мінеральну воду всередину тільки після консультацій з лікарем, оскільки незважаючи на уявну простоту цього способу очищення організму, можливі ускладнення (частіше з-за неправильного застосування мінеральних вод).


Свою живильну дію мінеральна вода Карпат починає вже в роті.

Наприклад, при лікуванні захворювань порожнини рота, язика, ясен використовують полоскання та ротові ванночки з сильномінералізованими водами курортів Східниця, Трускавець. Полоскання рекомендують проводити до 6 разів у день з використанням підігрітої до 38°З мінеральної води протягом двох тижнів.
Вже в роті мінеральна вода Карпат подразнює рецептори слизової оболонки, впливає на слиновиділення та на моторну функцію шлунка, кишківника. Навіть у шлунку вода гальмує шлункову секрецію, зменшуючи кількість шлункового соку та перетравлюючу здатність. Особливо це стосується води з підвищеним вмістом вуглекислоти та гідрокарбонатів. Ось чому не рекомендують запивати їжу мінеральною водою, або ж випивати її відразу після їжі.

 


Читайте також:

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

 

Мінеральна вода Карпат має ще одну особливість, вона здатна змінювати хімічний та кислотно-лужний склад крови, лімфи, тканинної рідини, що є важливою цілющою властивістю,  оскільки посилює утворення біологічно активних речовин, потрібних нашому організму. Вода Карпат здатна впливати на імунну та ендокринну системи.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту


Вплив карпатської води залежить від хімічного складу:

- мінеральні води Карпат з високим вмістом йоду стимулюють активізацію обмінних процесів, а також здатні заспокійливо впливати на нашу нервову систему (що особливо добре в стресових ситуаціях);
- залізисті мінеральні води Карпат надають лікувальний вплив на кровоносну систему, так як сприяють утворенню еритроцитів та підвищують гемоглобін у крові; в кілька разів підвищують захисні механізми в організмі, допомагаючи утворенню вітаміну D; залізисті мінеральні води ефективно допомагають при малокрів'ї;
- мінеральні води Карпат з високим вмістом гідрокарбонатних іонів (лужні води) ефективно впливають на шлунково-кишковий тракт; підсилюють секрецію жовчі, покращуючи її склад та зменшують утворення сечової кислоти, що найбільше допомагає при гастритах, колітах та панкреатитах, виразковій хворобі та цукровому діабеті;
- магнієві мінеральні води Карпат знижують рівень холестерину в крові, надають жовчогінну дію та мають спазмолітичну дію;
- кременисті води Карпат заспокоюють та чинять протизапальну дію; особливо корисні літнім людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту;
- хлоридні води Карпат покращують обмінні процеси в організмі, мають протизапальний ефект, призначаються вагітним жінкам, також допомагають зростанню кісток та зубів;
- велике поширення у лікуванні одержали радонові води Карпат в якості питних,  оскільки було встановлено, що в невеликих кількостях вони корисні при захворюваннях нирок та порушеннях функції шлунково-кишкового тракту. Перераховувати лікувальні властивості мінеральних вод Карпат можна довго, але щоб внутрішнє застосування води не викликало негативних реакцій з боку вашого організму, слід порадитися з лікарем, перш ніж починати бальнеотерапію.


Інтенсивне застосування мінеральних вод Карпат для лікування протипоказане при наступних захворюваннях:

- порушення видільної функції нирок різного походження в гострій формі;
- гострі шлунково-кишкові захворювання
- серцево-судинні захворювання, які супроводжуються значними набряками
Мінеральні води Карпат не тільки застосовують всередину, але й використовують для інгаляцій; для полоскання рота, ротових ванночок; для промивання шлунка; вводять безпосередньо в товсту кишку у вигляді мікроклізм, клізм, сифонних промивань.
Має значення й температура мінеральної води: холодна вода підсилює рухову функцію шлунка та кишківника, викликає спазм жовчних шляхів та кишківника; тепла вода сприяє зняттю спазму та видаленню слизу. У більшості випадків прийом мінеральної води Карпат призначають в підігрітому вигляді (до 42 - 44 градусів). Холодну воду призначають лише для посилення перистальтики кишківника при деяких формах запорів.


Зазвичай як лікувальне, так і оздоровче застосування мінеральних вод Карпат повинне сполучатися з дотриманням режиму дня, дієти, виконанням комплексів фізичних вправ. Без відмови від шкідливих звичок (хоча б на період відпочинку та лікування у Карпатах), без ведення правильного та здорового способу життя пиття мінеральної води Карпат не дасть відчутного результату. Карпатська мінеральна вода не панацея, а лише "маленька цеглинка" у мурі загальних оздоровчих методик.


Ось лише кілька загальних рекомендацій по правильному прийому мінеральних вод курортів Східниця, Трускавець:

- пити мінеральну воду Карпат слід повільно, не поспішаючи, маленькими ковтками;
- якщо вода володіє специфічним запахом або неприємна на смак, допускається випити її швидко, залпом;
- слабо мінералізовані води Карпат рекомендується приймати в більших дозах у порівнянні з сильно мінералізованими;
- у Карпатах зазвичай помірно або слабо мінералізовані води призначають по 200 мл на один прийом: але в залежності від ваги (90 - 100 кг) доза збільшується в два рази;
- на початку курсу лікування або профілактики мінеральними водами слід користуватися малими дозами - близько 1 склянки, поступово збільшуючи кількість води;
- у більшості випадків мінеральну воду Карпат слід вживати до приймання  їжі (при зниженій кислотності шлункового соку - за 30 хвилин, при підвищеній секреції шлункового соку - за 1 - 1.5 години);
- частота прийому води в основному 3 рази на день;
- у деяких випадках - при хворобах сечовивідних шляхів - кількість прийомів збільшується до шести разів;
- при розладах стулу або при схильності до проносів слід припинити прийом мінеральної води до зникнення проносу;
- вживання карпатської мінеральної води призначається курсами, ні в якому разі не можна пити воду постійно (курс може тривати від 12 днів до трьох тижнів та більше, при необхідності курс повторюють після 2 - 3-тижневої перерви).

 

Дуже важливо правильно зберігати пляшки з карпатською мінеральною водою:

вживання карпатських мінеральних вод для лікування як правило не передбачає зберігання води, але якщо у вас виникла необхідність зберігати воду, деякий час, необхідно знати правила зберігання.
У горизонтальному положенні в прохолодному темному місці; заморожена мінеральна вода втрачає частину своїх властивостей. Іноді на пляшковій етикетці, мінеральної води фабричного виробництва, можна прочитати, що вода штучно мінералізована. Фахівці вважають, що характеристики природних та штучних мінеральних вод суттєво відрізняються, тому намагайтеся пити воду з природних карпатських джерел і відразу після забору, довго зберігати мінеральну воду Карпат не рекомендується.

 

Як правильно підігрівати карпатську мінеральну воду?

Як в домашніх умовах так і в умовах відпочинку у Карпатах підігрівання мінеральної води слід проводити на водяній бані. Стакан, наповнений водою, ставлять у посуд з гарячою водою та залишають до тих пір поки вода не досягне потрібної температури (температуру звіряйте з рекомендаціями профільних лікарів), що перевіряється за допомогою термометра. Варто пам'ятати, що при лікуванні деяких захворювань (виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, гастритах, спазмах шлунка, хронічному холицестите, жовчокам'яної хвороби) застосування карпатських мінеральних вод кімнатної температури або холодних може спровокувати загострення хвороби. Для перерахованих захворювань зазвичай профільні лікарі курортів Східниця, Трускавець призначають пиття теплої води, підігрітої до 40 - 45 градусів. При хронічному коліті, гепатиті та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при порушенні обміну речовин (ожиріння, діабет, діатез), рекомендують прийом помірно підігрітих мінеральних вод - 25 - 35 градусів.