Лікувальний мед Карпат. Вересовий, горошковий, гірський.
Вересовий, горошковий , гірський. Лікувальні сорти і види карпатського меду – їх цілющі та корисні властивості, рецепти народної та офіційної медицини Карпат.


Карпатський вересовий мед, лікувальні властивості, рецепти.

Карпатський вересовий мед отримують з нектару дрібних рожевих квіток вічнозеленого гіллястого куща вересу звичайного, розповсюдженого у передгірних районах Карпат. Вересовий мед темного, темно-жовтого і червоно-бурого кольору зі слабким ароматом, приємним або терпким гіркуватим смаком. Відноситься до низьких сортів меду. Володіє здатністю загусати в холодець-желе з великою кількістю повітряних бульбашок, які можуть підніматися на поверхню. При перемішуванні або збовтуванні желеподібна структура вересового меду руйнується, і він знову стає рідким, але надалі знову загусає. Ця властивість називається тиксотропией. Невеликими тиксотропическими властивостями володіє і гречаний мед Карпат. Після видалення із вересового меду білкових речовин тиксотропические властивості втрачаються.
Цей карпатський мед є чудовими ліками при багатьох хворобах. Серед його характеристик – відмінні антимікробні та протикислотні властивості. Тому цей продукт рекомендують людям, що страждають стійкими проносами та зниженою кислотністю шлункового соку.


Карпатські рецепти з лікувального вересового меду:

• Для виведення піску, каменів з нирок приготувати збір: коріння стальника, плоди ялівцю, молоде листя берези, чистотіл великий, перстач гусячий – по 20 г; 4 ст. ложки збору залити 1 л окропу, настояти, остудити, додати 2 ст. ложки вересового меду і випити. Постарайтеся затримати сечовипускання як можна довше.
• У суміші з курагою та чорносливом, а також деякими іншими низькокалорійними сухофруктами мед використовують для проведення розвантажувальних днів, так як вересковий мед тут діє як енергетичний засіб.


Карпатський горошковий мед, лікувальні властивості, рецепти.

Цей карпатський мед бджоли збирають з квіток горошку тонколистого, що росте у степових районах передгір'я Карпат. Цей мед прозорий, володіє тонким ароматом і смаком. Горошковий мед застосовується при лікуванні органів травлення. Має жарознижуючу і антисептичну дію, застосовується при різних запальних захворюваннях.


Карпатські рецепти з лікувального горошкового меду:

• Синусит і хронічний риніт. Носовий прохід змащують вазеліновою олією (можна додати 1-2 мл 10 %-ного розчину лідокаїну для зменшення подразнювальної дії меду). Потім вводять горошковий мед (0,5–1 мл). Голову закинути вгору або лягти на спину. Від температури тіла мед тане, стікає по слизовій оболонці носових ходів до глотки в гортань і всмоктується. Після такої процедури слід перебувати в приміщенні не менше 2 годин. Курс лікування 5-15днів.
• Ангіна. Змішати 2 частини горошкового меду, 1 частина соку алое і 3 частини горілки. Суміш використовують як компрес в якості протизапального засобу.


Карпатський гірський мед, лікувальні властивості, рецепти.

Цей карпатський мед має гіркуватий смак і сильний аромат гірських квітів Карпат. Гірський мед може мати будь-який відтінок світлого або темного кольору. Якщо в його складі більше пилку лопуха, тоді глибокий смак і приємний, а відтінок кремово-жовтий. До складу входять також первоцвіт, конюшина, волошка, чемериця, синеголовка, ріпак, звіробій, подорожник, чистець, жимолость та інші рослини карпатських гір. Гірський мед Карпат бджоли збирають у найбільш високогірних районах Карпат.
Клімат Карпат схильний до того, щоб довше цвіли усі квіти, перероблений пилок яких присутній у складі солодкого гірського дару. Його смак і аромат залежать від пилку бузку, еспарцету, буркуну, конюшини, клена.
Часто високогірний мед Карпат має різкий смак. За кольором він янтарний або темно-жовтий. Гірський мед може бути липовим, лавандовим – які рослини ростуть у горах, такий і мед.
Мед гірських бджіл ефективно допомагає в лікуванні таких простудних захворювань, як ангіна, ларингіт, нежить. Не менш дієвим вживання його виявляється і у випадках трахеїту, а також при проблемах з серцево-судинною системою. Часто його використовують як засіб для загального зміцнення організму і як один із заходів профілактики вірусних респіраторних захворювань. Продукт має виражену антибактеріальну дію.  
Мольфари Карпат рекомендують включити в щоденний раціон як спосіб підняття настрою при депресії.
Крім того, він підвищує загальний тонус організму і, вживається в розумних межах, не шкодить фігурі. Цей солодкий дар карпатських гір зазвичай використовують в якості вітамінної основи для загального зміцнення організму. Можна вживати в чистому вигляді або використовувати у складі різних народних рецептів.


Карпатські рецепти з лікувального високогірного меду:

• Для швидкого позитивного ефекту достатньо буде зробити суміш меду з пилком, який можна придбати на карпатських ринках, в пропорціях один до одного. Це тонізуючий засіб, тому його бажано не вживати в їжу перед сном. 1-2 ч. ложок в день цілком достатньо. Можна запивати теплою водою або чаєм.
• Хвороби нирок полегшують, змішуючи 100 гр. «цього солодкого карпатського золота» з соком лимона і настоєм шипшини. Ця суміш спрямована на зменшення інтоксикації.
• Людям які страждають безсонням і бажають позбутися його пропонують взяти 1 ст. ложку «солодкого золота», розвести в склянці теплої кип'яченої води і випити за півгодини до сну.
• Мед можна вживати, запиваючи мінеральною водою. Ефект буде приголомшливим. А якщо робити це регулярно, то дуже скоро покращиться обмін речовин в організмі.
• Бронхіт, хрипи, кашель лікують соком редьки, змішаної з цим з цим карпатським медом у пропорції два до одного. Приймають засіб по 1-2 ст. ложки через кожну годину. Для лікування ангіни досить прополоскати горло розчиненим у воді гірським карпатським медом (1 ст. ложка на склянку теплої кип'яченої води) або просто потримати його в роті до розчинення. Це і смачно, і корисно.
• Не можна забувати і про косметичний ефект від цього карпатського продукту, який явно позитивний. На його основі роблять маски, креми, шампуні і бальзами для шкіри обличчя і тіла. Він вважається не тільки доповненням будь-якого прийому їжі, але і відмінним помічником в лікуванні і омолодженні всього організму.


УВАГА!
БЕЗКОНТРОЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ БУДЬ-ЯКИХ ЛІКІВ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗДОРОВ'Я!
Не зловживайте будь-якими засобами лікування, у тому числі засобами і рецептами народної медицини.
Незважаючи на простоту і натуральне походження компонентів рецептури народної медицини, вони теж небезпечні у разі безконтрольного вживання, застосування!
Завжди пам'ятайте про необхідність консультацій з профільним лікарем, перед початком і в процесі процедури лікування!