Золотарниковий, змееголовниковий, вербовий. Лікувальний мед Карпат.
Золотарниковий, змееголовниковий, вербовий.  Лікувальні сорти та види карпатського меду – їх цілющі та корисні властивості, рецепти народної та офіційної медицини Карпат.


Карпатський золотарниковий мед.

Золотарниковий мед карпатські бджоли збирають з золотушника звичайного. Золотарниковий мед дуже повільно кристалізується: як правило, він зберігає рідкий стан протягом 3-4 місяців. Мед пофарбований у темно-жовтий або світло-коричневий відтінок, може мати злегка гіркуватий смак. Але, незважаючи на свою гіркоту, золотарниковий мед славиться своїми цілющими властивостями. Цей карпатський мед по праву вважається одним з найбільш ефективних натуральних препаратів, які з великим успіхом застосовуються при лікуванні різних запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів, при захворюваннях печінки та порушеному обміні речовин, до того ж золотарниковий мед використовується при шкірних захворюваннях. Ефективний при запаленнях сечового міхура, при болючому сечовипусканні.


Читайте також:
Гірчичний, гречаний, буркуновий. Лікувальний мед Карпат

Лікувальний мед Карпат. Вересовий, горошковий, гірський

Лікувальний мед Карпат. Будяковий, бурачниковий, волошковий

Лікувальний мед Карпат - акацієвий, барбарисовий, глодовий

Карпатські цілющі напої з меду. 23 простих стародавніх рецепти


Карпатський золотарниковий мед цілющі властивості, рецепти.

• При захворюваннях печінки золотарниковий мед у рівних кількостях (1:1) змішується з чорною смородиною. Приймають його по 1 ч. ложці за 2 години до їжі.
• При захворюванні нирок рекомендується вживати 100 г меду з соком лимона та настою шипшини – це знімає інтоксикацію. При лікуванні захворювань нирок мед призначається всередину з рекомендованої лікарем мінеральною водою, краще теплою.
• При захворюванні сечового міхура в ½ склянки кип'яченої води розчинити 1 ч. ложку золотарникового меду та пити по ½ склянки 2 рази на день (перед їдою). Засіб ефективний при лікуванні нетримання сечі.


Карпатський змееголовниковий мед.

Світлий, прозорий, з приємним ароматом та смаком. Бджоли готують його з нектару синьо-фіолетових квіток змієголовника молдавського, що виростає у Карпатах. Змієголовник відноситься до дуже цінної медоносної рослини, оскільки містить велику кількість високо цукристого нектару з лимонним запахом.


Карпатський змееголовниковий мед цілющі властивості, рецепти.

• Настій сухоцвіту сушениці болотної зі змееголовниковим медом – відмінний протизапальний засіб. Приготувати настій трави сухоцвіту (1:10). Для цього 25 г сухої подрібненої сировини залити в емальованому посуді 250 мл кип'яченої води, закрити кришкою і настояти 15 хвилин на киплячій водяній бані. Потім необхідно дати настою охолонути, процідити його та довести об'єм настою кип'яченою водою до 250 мл.
Розчинити в ньому 1 ст. ложку меду та використовувати для промивання, зрошення та примочок при гнійних, тривало не загоюються ранах, виразках, опіку шкіри, вуграх і т. п.
• Настій сухоцвіту з карпатським змееголовниковим медом можна приймати і всередину – по ¼ склянки 2-3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі як протизапальний засіб при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.
• При захворюванні печінки. Чайну ложку меду розчинити в 0,5 склянки яблучного соку, приймати по 0,5 склянки 2 рази на день (вранці та ввечері).


Карпатський вербовий мед.

Карпатський вербовий мед отримують з верби. Тільки у Карпатах росте більше як 40 видів цієї рослини, а якщо розглядати весь світ, то можна нарахувати близько ста п'ятдесяти видів. Джерела отримання вербового меду – дерева та кущі верби, яких у Карпатах зустрічається велика кількість.
Цей Карпатський мед золотисто-жовтого або світло-жовтого кольору, при кристалізації набуває дрібнозернисту форму та кремовий колір. Володіє високими смаковими якостями. Бджоли енергійно збирають його з квіток різних видів дерев і кущів карпатської верби.
Кристалізується повільно. Як ранній весняний мед володіє високими смаковими якостями та лікувальними властивостями. Застосовують як сильний жарознижуючий засіб, а також при головних болях, ревматизмі, радикуліті, для лікування ангіни, ларингіту, нежиттю, бронхіту, бронхіальної астми, трахеїту. Вважається, що він незамінний помічник лікарів та при лікуванні гепатиту. З порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту та з захворюваннями нирок також можна боротися за допомогою цього смачного і корисного продукту.


Карпатський вербовий мед цілющі властивості, рецепти.

• В якості потогінного засобу під час застуди добре приймати настій сушених ягід малини. 2 ст. ложки ягід залити склянкою кип'яченої води та настояти 10 хвилин. Після того, як настоянка буде готова, додати 1 ч. ложку вербового меду та пити перед сном, попередньо підігрівши.
• Потогінний засіб: заварити 1 ст. ложку квіток липи в 1 склянці окропу. Настоювати 20 хвилин, потім процідити, додати 1 ст. ложку вербового меду. П'ють по ¼ склянки 3-4 рази на день.
• Є й ще один настій з такою ж властивістю. 1 ст. ложку висушених плодів чорної бузини заливають склянкою окропу, настоюють 20 хвилин, проціджують. Карпатський вербовий мед у пропорції 1 ч. ложка на склянку відвару додають після того, як настоянка трохи охолола. Приймати бажано по половині склянки.
• При головному болю 1 ст. ложку подрібненої кропиви заливають склянкою окропу і варять на слабкому вогні 20-25 хвилин. Готову суміш проціджують. Перед тим, як вживати, додають вербовий мед за смаком. Приймають по 1 ст. ложці 3 рази в день.
• Артрит: 2 частини вербового меду змішати з 1 частиною соку алое і 3 частинами горілки. Прикладають як компрес на хворе місце на ніч.
• Поліартрит: в літрову банку помістити 1/3 частини соку алое, 1/3 частини вербового меду, 1/3 частини спирту. Настоювати 7 днів. П'ють цей цілющий настій 1 раз на добу: дітям від 3 до 12 років по 1 ч. ложці, від 12 до 16 - по 1 дес. ложці, дорослим – по 1 ст. ложці.
• Болі в суглобах та м'язах: заварити в одній склянці окропу -  7 г сухої трави горицвіту весняного та настояти, закутавши - 1 годину. Додати вербовий мед за смаком. Пити по 1 ст. ложці 3 рази в день. Після кожного місяця лікування потрібно робити перерву на 10 днів.