Львів - місто музей. Місто з багатовіковою європейською історією.
Львів (lemberg) - казкове місто, місто скам'янілих легенд та міфів, місто королів і ремісників, місто різьблених левів та кованих воріт, місто багатовікової історії Європи.
Багата та цікава історія древнього Львова описана в численних хроніках, літописах, наукових роботах, спогадах... Перша згадка про місто датована 1256 роком -датою заснування міста галицько-волинським королем (князем) Данилом Галицьким, який назвав його на честь свого сина Лева.
Після входження Львова до складу Польського королівства місто почало бурхливо розвиватися. Протягом ХV-ХVI ст. у Львові формуються національні громади - українська, польська, німецька, вірменська та єврейська, діяльність яких була визначальною для міста протягом наступних століть. З'являються нові оборонні укріплення та сакральні споруди.
За час перебування Львова у складі Австро-Угорської імперії (1772-1918 рр..) місто перетворилося на центр Королівства Галичини та Лодомерії.
Скориставшись розпадом імперії Габсбургів, 1 листопада 1918 р. українці проголосили створення Західноукраїнської Народної Республіки. Однак ненадовго... Внаслідок українсько-польського протистояння Львів знову опинився у складі Польщі.
1 вересня 1939 року нацистська Німеччина напала на Польщу. За договором Молотова - Ріббентропа війну Польщі оголосив також і Радянський Союз. 22 вересня 1939 року радянські війська увійшли у Львів. Незабаром після цього почався масовий терор радянських військ проти мирного населення.


Читайте також:

Пам'ятки, музеї, визначні місця Львова-адреси, телефони, графіки роботи

Історія гасової лампи Австрійського lemberga (Lviv)

З приходом у 1944 р. радянської влади до Львова з нього було депортовано більшість польського населення, а в Сибір вивезено тисячі поляків, українців. Відповіддю на ці дії – на Галицькій землі аж до середини 50-х років XX ст. тривала боротьба українського націоналістичного підпілля.
Після Другої світової війни город Львів відновлюється і починає розвиватися вже в складі Радянського Союзу. Тим не менш надалі пригнічується свобода слова, не допускається інакомислення. У 60-ті роки XX ст. місцеві дисиденти вперше виступили за права людини. І саме у Львові наприкінці 80-х років XX ст. почався рух за проголошення незалежності України.
Нині Львів - найбільше місто Галичини, одне з найбільших міст України (з населенням понад 800 тисяч), найважливіший культурний, політичний, науковий і економічний центр західного регіону держави. У місті знаходиться понад 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток, а центральна частина Львова оголошена історико-архітектурним заповідником і внесена до " Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Чарівна панорама міста, його архітектура і європейські традиції, елітарне мистецтво, колорит національних традицій багатьох народів і щира гостинність все це характеризує сучасний Львів.