Магічні знаки та символи карпатських кельтів.
З найдавніших часів люди в Карпатах відчували вплив містики на життя і долю.
Створюючи складні знакові системи, вони прагнули підпорядкувати потойбічні сили своїй волі. І сьогодні мольфари Карпат допоможуть отримати інформацію про талісмани, амулети й обереги різних епох і культур, виявити і правильно витлумачити магічні символи, з якими кожен стикається в повсякденному житті, а також познайомлять вас з технологією виготовлення особистого амулета.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Магічні знаки, символи й атрибути прийшли в Карпати з глибокої давнини.

Вони з'явилися в людській культурі разом зі здатністю мислити, коли людина як біологічний вид почала усвідомлювати себе і своє місце в навколишньому світі. Вони прийшли разом з першими спробами людей зрозуміти суть речей і явищ, проникнути в їх природу, наповнити їх розпізнаваними смислами.

Квітка папороті (Перунів цвіт) - один з найдавніших солярних орнаментальних символів у карпатській стародавній релігійній культурі. Квітка папороті являє собою своєрідну 8-ми кінечну свастику, якій наші предки надавали особливе езотеричне значення. Як і будь-який свастичний символ квітка папороті уособлював собою всеперемагаючу силу сонячної енергії, енергії життя, що живить все живе. Стародавні народи Карпат вважали, що Перунів цвіт здатний захистити свого власника від всіляких недуг, порч і пристріту (вро́ки). Квітка папороті руйнівно впливає на всі без винятку темні сили, тому володар цього артефакту непроникний й невразливий для зла. Крім того, квітка папороті дозволяє своєму власникові виявляти заховані в землі скарби, а також виконує найзаповітніші та щирі бажання.


Карпатські знаки й символи розвивалися і вдосконалювалися в міру ускладнення структури людського мислення.

Вони еволюціонували паралельно з людською свідомістю, поступово наповнюючись все більш глибокими й складними системами значень. Окремі елементи карпатських магічних знаків виявляють себе ще в епоху верхнього палеоліту, в кам'яний вік. Їх поява збігається з приходом у світ першого гоменіда - стародавнього печерного предка Homo Sapiens, який використовував кам'яні знаряддя і ще не вмів обробляти землю.
Розум гомініда знаходиться в зародковому стані, його свідомість тільки починає формуватися, але, тим не менш, він вже починає використовувати примітивну символіку, відчуває неясну потребу в осягненні безкінечності, що розкинулася над його головою.


Читайте також:

День Івана Купала у Карпатах. Квітка папороті - коловрат, оберіг

Стародавні туристи в Карпатах, якими вони були

Снігова людина у Карпатах - містика чи реальність?

Магічні практики карпатських друїдів


Саме тоді у Карпатах з'являються перші наскельні малюнки, що зображують полювання, війну або смерть.

І саме тоді проявляють себе перші боязкі символи, що несуть в собі сліди абстрактного мислення-спрямованого на осягнення реальності навколо і всередині себе. Це відбувається приблизно в сороковому - тридцятому тисячолітті до нашої ери. І це тільки згідно з тією інформацією, яка відома вченим!
Безліч сучасних дослідників приходять до висновку, що, можливо, ми не перша цивілізація на нашій планеті. Занадто багато свідчень своєї присутності залишили нам ті, хто жив тут до нас. Геогліфи пустелі  Наска - загадкові малюнки таких розмірів, що їх видно навіть з космосу. Скам'янілі сліди черевиків з подвійною рифленою підошвою, викарбувані у стародавньому граніті, які були знайдені при розробці вугільних шахт в Неваді і які вчені датують незбагненною для нашого розуму цифрою - 290 млн. років до н. е.
Гігантські скелети людиноподібних істот висотою від 12 до 15 метрів, які постійно археологи відкопують в Аравійській пустелі. І, нарешті, величезні, глибокі кратери, немов від надпотужних вибухів, в джунглях центральної Індії, де досі зашкалюють лічильники Гейгера...
Приклади можна наводити до нескінченності. Проте, вони не додають відповідей, тільки ставлять перед нами нові запитання, найчастіше-абсолютно тупикові. Про розвиток нашої цивілізації нам відомо набагато більше, і тому ми цілком вірогідно можемо простежити за історією еволюції людської свідомості, а разом з ним - і за становленням магічного символізму в культурах різних епох і народів у тому числі і в Карпатах.