Місця сили Карпат. Камінь велетень або чортів камінь.
Згідно з письмовими джерелами, 1441 рік вважається роком першої згадки про Чортів камінь у Підкамені.
Енергетичне, навіть містичне місце – Підкамінь. 
Село Підкамінь Бродівського району Львівської області відоме серед прихильників українського туризму передусім 17-метровим Чортовим каменем
Чортів камінь у Підкамені – геологічна пам’ятка природи Карпат. Це дивне геоморфологічне скельне утворення, поруч із яким немає ні гір, ні будь-яких кам’яних насипів – ніби його сюди хтось приніс. Майже двадцятиметрова скеля, котра дала назву поселенню. На скелі сліди деревяної споруди, згідно з літописними джерелами це сліди – стародавнього монастиря, на першому поверсі якого розташовувалися келії ченців на другому храм.
Також стародавні літописи свідчать про те що померлих ченців ховали на території монастиря, кам'яні хрести на могилах збереглися до наших днів. Численні пази і заглиблення, які утримували дерев'яні конструкції, аналогічні системам будівництва карпатських фортець Тустань і Бубнище. Дослідження засвідчують, що у період Галицько-Волинського князівства на камені була побудований церква яка несла в першу чергу оборонний характер.


Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Вперше почувши назву “Підкамінь”, не доводиться гадати, звідки виникла ця назва.
І справді – селище Підкамінь Бродівського району Львівської області дійсно зручно вмістилося під так званим Чортовим каменем, що височіє поруч з монастирською горою з найдавніших часів.
Науковці стверджують, що Чортів камінь висотою 17 метрів, або Камінь-велетень – це залишки товтрової Гологорсько-Кременецької гряди Карпат. За часів язичництва він використовувався як капище або жертовник, пізніше як монастир оборонного значення
Останнім часом Підкамінь став відомим, і навіть популярним серед молоді завдяки однойменному фестивалю, який цього літа відбувся вже всьоме. Він традиційно гуртує поціновувачів етно - культури та народних традицій Карпат.


Одна з найпопулярніших карпатських легенд про чортів камінь:

За легендою Карпат, колись тут мешкали добрі і мирні люди, що завжди допомагали одне одному.
А сприяли цьому монахи з поблизького монастиря. Це, звичайно, не сподобалось чортові, і він вирішив знищити монастир та поселення з ненависною для чорта назвою - Спас.
Для цього нечистий відірвав від карпатських гір величезний камінь та поніс до села Спас.
Тієї ночі в монастирі одному з монахів приснився пророчий сон, і він почав ревно молитись, щоб відвернути біду.
Це допомогло: коли чорт був поблизу села, настав світанок і заспівали півні. Чорт, втративши силу, кинув камінь і втік далеко у Карпати. Відтоді камінь залишився стояти на околиці села Спас. Незважаючи на всі ці перекази, є наукова гіпотеза, як все ж таки з’явився Чортів камінь. Існує припущення, що це шмат коралового рифа, який виник тут сотні мільйонів років тому, коли на території сучасних Карпат було море