Найкращі природні фактори, погода для дикої риболовлі у Карпатах.
Дика рибалка у Карпатах. Як різні фактори навколишнього середовища (температура води, повітря, рівень води, прозорість, тиск)  у Карпатах впливають на результати риболовлі. Як визначити найкращі природні умови для плідної риболовлі у Карпатах


Найкращі - температура води й повітря для дикої риболовлі у Карпатах.

Температура води має найбільший вплив на результати лову у Карпатах (все одно, яким способом), оскільки холоднокровні тварини не можуть протиставити власну температуру тіла коливанням температури води й відразу ж реагують на кожне потепління або охолодження навколишнього середовища у Карпатах.
Отже:
1. Температура води, у карпатських водоймах при якій риби краще за все годуються, 12 - 18°С для карпатських лососевих, 24-28°С для коропових.
2. При поступовому зниженні температури води нижче цих рівнів риба перестає клювати; при зниженні після спекотного періоду риба клює краще.
3. Різке зниження температури води у Карпатах призводить до "заморожування" ротового отвору риби на кілька днів.
4. При різкому підвищенні температури води у карпатських водоймах в риб зникає апетит;
5. Поступове підвищення температури води до нормального рівня забезпечує найкращий кльов.
6. Коливання температури повітря не впливає на поведінку риб, якщо тільки не є причиною коливань температури води.


Читайте також:

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода


Найкращий рівень води у природних водоймах для дикої риболовлі у Карпатах.

Тут важливо запам'ятати наступні правила:
1. При різкому та великому підвищенні рівня води кльов слабкий, оскільки риба змушена часто змінювати місце перебування.
2. Високий рівень води протягом тривалого часу забезпечує хороші результати в більш спокійних місцях, де риба знаходить укриття.
3. При різкому зниженні рівня води кльову у Карпатах немає; поступове пониження рівня води до нормального - сприяє дуже хорошому улову.
4. Низький рівень води зазвичай є причиною слабких результатів кльову, оскільки вода в цей час прозора та податлива різким коливанням температури.
5. Поступове підвищення рівня води після посушливого періоду - прекрасний час для лову риби у Карпатах, будь-яким способом.
6. Постійні коливання рівня води у Карпатах - це найгірші умови, які тільки можна собі уявити.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Краща прозорість води у природних водоймах для дикої риболовлі у Карпатах.

1. Коли вода каламутна та в її товщу слабо проникають сонячні промені, риба практично не реагує на натуральну та штучну приманку; з іншого боку, можливі великі несподіванки при лові донним методом, у проводку, при використанні живої насадки.
2. Якщо вода трохи каламутна, то це можна вважати ідеальним станом, оскільки риба бачить приманку і не помічає, що робиться на поверхні або над поверхнею води. Каламутна вода із-за танення снігу, сильних дощів або розкладання (гниття) водоростей негативно впливає на апетит карпатських риб.
3. При чистій воді улови зазвичай хороші, якщо риба не помічає присутності рибалки. А при прозорій воді рибалці не допоможе навіть саме ретельне маскування.


Найкращий атмосферний тиск для дикої риболовлі у Карпатах.

Плавальний міхур риби відчуває зміну атмосферного тиску краще найдосконалішого барометра.
1. Якщо тиск стабілізується між "дощем" і "ясно", улови у Карпатах чудові. Навпаки, ловля дає слабкі результати, якщо тиск стабілізується на позначці "прекрасна погода". І дуже поганими у Карпатах виявляються результати при стабілізації тиску між дощем і грозою.
2. Коли барометр повільно "йде" вгору, кльов у Карпатах хороший, особливо якщо одночасно відбувається зростання температури води.
3. Якщо барометр різко стрибає вгору, в природних карпатських водоймах – буде поганий улов.
4. Барометр повільно „падає" - улов середній або поганий, особливо якщо при цьому охолоджується вода.
5. Коли барометр різко „падає", риба у Карпатах не клює взагалі.