Польські Татри. Подорожуємо польськими Карпатами.
Частина Високих Татр знаходиться на території Польщі. Відправним пунктом для походів в гори з польської сторони, воротами в національний природний парк, є місто-курорт Закопане - „столиця" і головний транспортний вузол Польських Татр. Від місцевого автовокзалу регулярно відправляються автобуси і маршрутки у всі долини Татранського національного парку. В інформаційному кіоску можна придбати карту парку, план міста, дізнатися про готелі, ціни, режими роботи гірських турбаз, які, на відміну від словацького варіанту, називаються не хатами, а схронісками (schronisko).

Практично всі найцікавіші для туристів місця в межах парку реально відвідати за 5 - 6 днів. Серед таких місць фігурують наступні: гора Гевонт (1894 м), хрест на вершині якої добре видно із Закопане; Каспровий Верх (1987 м) з трасою підйомника, завдяки якому ця вершина найбільш відвідувана в Польських Татрах; долина П'яти Ставов Польських (тобто, озер); озеро Морське Око; найвища точка Польщі пік Рисі (2499 м) на кордоні із Словаччиною. Сюди слід включити також знаменитий „шлях Орла" згідно маршруту перевал Заврат (2158 м) - Малий Козій Верх (2228 м) - Козій перевал - Козій Верх (2291м) - траверс під Задній Гранат. Цей маршрут по скельному хребту з ланцюгами, залізними скобами і драбинами рахується загальнодоступним, але є небезпечним і не рекомендується тим, хто боїться висоти.

При раптовому погіршенні погоди, самопочуття слід якнайшвидше спускатися вниз, а для успішного проходження траси потрібно спорядити штурмовий рюкзак із найбільш необхідним: рукавиці, страхувальний шнур, дощовик, аптечка. Для сміливців платою за певний ризик є сильні враження і приголомшуючі види. На противагу цьому складному маршруту похід, наприклад, до озера Морське Око проходить по асфальтованій дорозі. Окрім пішохідних, можна здійснювати тури різного ступеня складності на прокатних гірських велосипедах.