Португалія. Палац Регалейра і колодязь посвячення масонів.
Місця які виконують бажання. Палац – саме він відкривається погляду туристів відразу від входу на територію комплексу. Серед навколишньої природи особливо ефектно виглядає потемнілий від часу білосніжний камінь, з якого споруджено замок Регалейра.
Як і для багатьох інших будівель у Португалії, для палацу Кинта-так-Регалейра характерно поєднання різних стилів. В архітектурі вілли Регалейра помітний романський і готичний стилі, присутні елементи ренесансу та мануеліно (португальський ренесанс).

 

 

Чотириповерховий палац має розкішно декорований фасад: його прикрашають готичні вежі, капітелі, різноманітні фігурки фантастичних тварин. Багате декоративне оформлення цієї приголомшливої споруди – справа рук скульптура Хосе де Фонеска.
На першому поверсі палацу знаходилися хазяйська спальня, гардеробне приміщення, вітальня, а також мисливська кімната і зал Королів. Після революції  1910 року в Португалії та скасування монархії, в залі Королів Монтейру довгий час зберігався трон, люди не переставали вірити в швидке повернення короля. В цьому ж залі, як можна зрозуміти зі збереженої люстри, була облаштована більярдна. Мисливська кімната використовувалася власниками вілли в якості столової. У цьому приміщенні викладений величезний камін, увінчаний статуєю дівчини з гончаками.
Другий поверх палацу Кинта-так-Регалейра був відведений під особисті кімнати членів сім'ї Монтейру. На третьому поверсі була облаштовано бібліотеку з дуже багатою збіркою книжок і колекцією музичних інструментів. Також була обладнана кімната алхіміка – маленьке приміщення, з якого був вихід на терасу.


Колодязь посвячення масонів або Перевернута Вежа.

Найзагадковіший об'єкт, завдяки якому багато хто називає Кинта-так-Регалейра португальським дивом, – це колодязь Посвячення Масонів або Перевернута Вежа глибиною 30 метрів. Спуск у колодязь це спіральна галерея яка має в своєму складі 9 рівнів, в кожному з яких 15 сходинок. Ці рівні є символами пекла і раю, про яких писав Данте.  
Колодязне дно прикрашає герб Монтейру – це хрест тамплієрів, поміщений усередині зірки. На стінці висічено зображення трикутника - знак масонів.

 


Історики стверджують, що у ці Перевернуті Вежі посвячували в масони. З колодязного дна прокладено ще чотири тунелі  – вони тягнуться до гротів  та до ще одного колодязя. Ці тунелі вирубані в  масиві каменю, їх стінки мають коричневі  і рожеві тони – колір мармуру. В деяких місцях їх склепіння містять вкраплення каменю, привезеного з прибережної області Пениши.  
Усі вони виконують певну функціональну задачу: символізують шлях від темряви до світла, від смерті до воскресіння, вони немов об'єднують різні складові дивовижного світу. Тунелі, доступних для відвідування, оснащені підсвічуванням.
На території комплексу є ще один колодязь, який називається “Недосконалим”. Варто поглянути на нього, як відразу ж можна зробити висновок: невмілий будівельник в безладному порядку склав біля стіни купу каміння. Але за «незграбними» вікнами колодязя прихований спіральний пандус, який є ще однією дорогою від мороку до світла.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.

Портал двох стражників – цікава споруда, що складається з двох веж  та альтанки між ними. Під цією альтанкою прихований тунель в підземний світ, а вхід до нього стережуть тритони. Неподалік від Порталу можна побачити унікальну Терасу небесних світів, де облаштовано просторий майданчик – з якого можна оглядати палац, парк та більшу частину його будівель, озер та водоспадів.
У Кинта-так-Регалейра у Сінтрі є ще одна невелика споруда, розташована навпроти замку і виконана в одній стилістиці із загальним ансамблем. Над входом до каплиці поміщений горельєф «Благовіщення». Задню стіну каплиці прикрашає рельєфне зображення замку, який стоїть над полум'ям пекла – він є символом триєдності між вищим світом та проміжним духовним світом і пеклом.
В інтер'єрі каплиці особливої уваги заслуговує мозаїка. На ній зображена коронація Марії Воскреснувшим Ісусом, а праворуч від вівтаря – образи святих Терези Авільській та Антонія Падуанського. Підлогу каплиці прикрашають викладені плиткою емблема Ордену Христа і зображення армиллярної сфери (один з основних символів герба Португалії).
Під час огляду парку може здатися, що розташовані тут химерні гроти та озера створені природою, але це не так: всі вони були створені людьми, а камені для їх будівництва завозили з узбережжя Португалії. Що стосується озер, то два штучні водойми зроблені так, ніби вони – природна частина скелі.