Потужні природні місця сили в горах Карпат.
У всі часи, щоб набратися сил, саме в гори йшли всі маги, цілителі, чаклуни. У горах завжди формувалися найпотужніші місця сили і Карпати в цьому сенсі не виняток.
Одним з найбільш потужних природних місць сили в горах Карпат є гора Говерла.


Говерла, найвища вершина Українських Карпат, вважається місцем Сили.

Колись саме там, на вершині гори, приносили жерці жертви богам. Говерла славиться тим, що на ній іноді зникають люди, а деякі повертаються в зміненому стані свідомості.
Зате люди, які вважають себе темними чаклунами, цю гору дуже цінують і проводять на ній темні обряди. Цікаво, що коло підніжжя Говерли розташоване невелике містечко Ворохта, яке прославилося тим, що в ньому живе неймовірна кількість ворожок, магів і цілителів. Назва Ворохта походить від слова «ворохтіти», тобто «ворожити», «гадати». Навіть герб міста свідчить про його містичний і чаклунський характер — на Ворохтинському гербі зображено едельвейс - квітку чарівників, цілителів та магів.

 

Ще одне місце Сили — гора Менчул. Вона не дуже висока за карпатськими мірками — всього близько 1300 метрів.

Карпатські градівники здійснюють тут обряди, що міняють погоду, — викликають і припиняють дощі, притягують сонце. На вершині цієї гори особливо сильно відчувається контакт із природними силами і стихійними духами. Прохання, вимовлені тут, завжди будуть почуті, бажання, загадані на Менчулі, збуваються найчастіше... Карпатські мольфари дбайливо зберігають давні унікальні обряди, які проводяться тільки на цій горі і тільки в певні дні...



Читайте також:
Храмові місця сили Карпат. Пістинь, Рогатин та Манява
Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика


Гора, що виконує бажання, - це вже згадувана Чорна Гора (Піп Іван).

Частина схилу, звернена до України, укрита лісом, інша ж частина, румунська, — це гола скеля, яку ніби укутують лісові схили.
У наш час від цієї скелі залишилася лише безформне нагромадження каменів. Гуцули ставляться з надзвичайною повагою до цього місця, адже воно здавна було жрецьким і ритуальним. І в наші дні піднімаються вони на вершину гори на свято Івана Купала. Кажуть, що на горі не можна просити дощу і смерті, бо це негайно збудеться. Дійсно, зміни погоди там такі різкі, що стає страшно. А ось тим, хто не може мати дітей, Піп Іван допомагає.


На невеликій височині поблизу Рахова є потужне місце «Роза вітрів».

Вітер тут ніколи не вщухає, причому дме зусібіч водночас. Зате й Сила тут найпотужніша. Безліч ритуалів на виконання бажань здійснюють на цих місцях, і всі вони збуваються!


Ще одне місце Сили - гора Петрос, одна з найвищих вершин карпатського масиву Чорногора, четверта за висотою в Україні.

Знаходиться на північно-західному кінці хребта, між горами Шешул і Говерла. Назва перекладається з румунської як «камінь». За легендою, колись на вершині Петроса був знайдений кам'яний хрест. Нині на цьому місці споруджена дерев'яна каплиця.


Одне з найдавніших місць Сили — гора Писаний Камінь, що розташована на Буковецькому хребті в Покутських Карпатах.

Поблизу Писаного Каменя б'є підземне джерело, воду якого гуцули вважають цілющою. На скелі Писаний Камінь збереглися загадкові напів-сферичні ями-чаші і петрогліфи, викарбувані за дуже давніх часів. Більшість дослідників уважають, що схематичні зображення людських фігур із піднесеними над головою руками можна віднести до VII - IX століть.
Здавна скеля Писаний Камінь була великим святилищем, в якому наші далекі предки-сонцепоклонники молилися і приносили жертви язичницьким богам і в першу чергу богу Сонця. На підтвердження цього припущення вчені наводять три артефакти, які може побачити кожен сучасний дослідник цього таємничого місця.
Так, першим доказом сакрального призначення Писаного Каменя є наявність на верхній грані скелі шести великих жертовних ям, у яких поступово збирається і тривалий час зберігається дощова вода, яку давні слов'яни-язичники вважали святою. Другим доказом є наявність схематичних наскельних малюнків людей і тварин, людини зі списом, коней як символу народження або вмирання сонця, павука як символу центру світу і його засновника. Третім доказом дослідники вважають наявність на верхній і передній гранях скелі великої кількості простих геометричних фігур-оберегів, аналоги яких можна побачити в різному поєднанні на гуцульських крашанках, у геометричних орнаментах гуцульських вишивок і в народній різьбі по дереву. Серед місцевих жителів збереглося давнє повір'я, мовляв, якщо доторкнутися до скелі Писаного Каменя руками і лобом та водночас загадати життєво важливе позитивне бажання, то воно неодмінно здійсниться.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

 

Скелі Довбуша, також належать до місць Сили.

Ці печери з лавами, сходами, ровами, валами-бійницями і колодязями досі залишаються незвіданими. Практично всі історики та археологи, які вивчали це місце, дотримуються думки, що воно було частиною скельного монастиря, а в X—XVII століттях до нашої ери тут було святилище-обсерваторія, де жерці вивчали зірки і вклонялися їм. Скелі Довбуша випромінюють дуже потужну енергетику, тут спостерігається сильний зв'язок із природними духами.


Одне з найвідоміших карпатських місць Сили - камінь Довбуша,

святилище в селі Космач, що лежить за 34 кілометри від Косова. З цим місцем пов'язана давня ритуальна традиція, яка збереглася дотепер.

До Каменя Довбуша веде «Хресна дорога». Щороку 27 вересня на свято Воздвиження Хреста Господнього відбувається хресний хід жителів села і богослужіння на цьому місці. На Івана Купала тут збирається молодь, палить вогні, співає пісні, танцює. Деякі дослідники вважають, що саме тут було місце древнього святилища Велеса.


Ще одне давнє Святилище - Лисина Космацька.

Гора Лисина розташована за п'ять кілометрів на захід від присілка Плаюць села Космача. Її висота сягає 1464 метри. У багатьох давніх народів ця гора була сакральним місцем, праобразом Всесвіту, Світового дерева - омфали. Гора правила за посередницю між небом і землею - священне місце, де живуть боги. На горі робили святилища, ставили статуї кам'яних або дерев'яних ідолів. Тут здійснювались обряди жертвоприношень, пов'язані з народженням Сонця (22-25 грудня), весняним рівноденням (21-22 березня), літнім сонцестоянням (21-22 червня) і осіннім рівноденням (21-22 вересня). Ця традиція була поширена і серед слов'ян. Святилище розташоване на південному схилі гори і займає площу близько 400 метрів. На святилищі висічено 12 чашоподібних заглиблень, які символізують 12 місяців, 12 знаків зодіаку, сонячний цикл.


Ще одне з найвідоміших місць Сили Карпатського краю - святилище Терношорі,

яке знаходиться поблизу села Снідавка Косівського району. Сучасні мольфари дуже часто відвідують це таємниче місце. Розміщується пам'ятка між селами Яворів і Снідавка. Урочище утворюють ямненські пісковики з велетенських кам'яних брил. Ланцюг їх скельних виходів має довжину 300 метрів, окремі брили сягають висоти 40 метрів. Магічною і цілющою силою володіють також багато карпатські водоспади, джерела й озера.


Славиться з-поміж них озеро Несамовите, найвисокогірніше в Карпатах.

Воно розташоване на висоті 1750 метрів над рівнем моря на схилі гори Туркул і схоже на величезне дзеркало. За повір'ями, в цьому озері живуть грішні душі (душі самовбивць), тому в ньому не можна купатисяЖ, а головне — не можна кидати в нього каміння. Якщо потривожити воду, яка є віддзеркаленням неба, то починається погана погода. За ще одним переказом, у цьому озері кують град, тому на Чорногірському хребті буря з градом — звичайна річ. Водночас води Несамовитого здатні очистити від негативу, подарувати гармонію, повернути втрачений душевний спокій. Існує старовинний обряд на виконання бажання, яке потрібно нашептати на воду озера, чиста вода якого відсилає вимовлені слова в небо.


Озеро Ворожеська, що знаходиться на хребті Свидівець,

загострює інтуїцію і розвиває ясновидіння.


А озеро Кунігунда нерідко порівнюють із Мертвим морем.

Завдяки високій концентрації солі у водах озера Кунігунда неможливо потонути, температура води влітку в ньому досягає 25-27 градусів, а взимку не падає нижче сімнадцяти. Озеро ховається в соляних печерах, де побудовані знамениті карпатські профілактичні центри. Езотерики приїжджають до озера Кунігунда і соляних печер, щоб провести повне очищення, адже сіль вбирає найсильніший негатив.