Карпатський прополіс-чарівне царство здоров'я і довголіття
«Прополіс (бджолиний клей)» – від грецьких слів: «про» – попереду і «поліс» – місто. Він являє собою смолисту речовину, що виробляється робочими бджолами. Походження прополісу настільки таємниче, що ні ентомологи, ні бджолярі досі не знають, як його отримують бджоли. У готовому вигляді поза вуликом прополіс не зустрічається. Існують дві офіційно визнані теорії (версії) приготування бджолами прополісу.
Згідно з першою теорією, висловленою деякими вченими, прополіс виходить з пилкових зерен. Бджоли поїдають багато пилку, п'ють воду. Пилкові зерна розбухають в медовому зобику і лопаються. Вміст пилкових зерен служить для приготування харчової маси, якої молоді бджоли харчуються самі й годують дорослих личинок бджіл, а з оболонок виходить бальзам. Бджоли відригують його з рота крихітними краплями діаметром 2-3 мм і поміщають на дерев'яні планки рамок, стінки вулика. Всі щойно відбудовані і старі порожні елементи стільників ретельно промивають цим бальзамом, перш ніж матка відкладе туди яйця або бджоли розмістять в них корм (мед, пилок).
Для будівництва (закладення щілин, різних тріщин) бджоли змішують крапельки бальзаму з воском, пилком, пилом, добре пережовують, змочуючи слиною, і переносять в потрібне місце.
Більшість фахівців вважають, що для приготування прополісу бджоли приносять у вулик сік, смолу з різних дерев, чагарників і навіть трав. З рослин-джерел смолистих речовин-називають карпатську тополю, березу, вербу, ялину, ялицю, сосну, модрину, дуб, кінський каштан, ясен, вільху, в'яз, сливу, вишню, соняшник.


Читайте також:

Карпатське бджолине маточне молочко, унікальні цілющі властивості

Чарівний мед Карпат, карпатське маточне молочко

Цілющий карпатський прополіс-еліксир життя

Склад і лікувальні властивості карпатського прополісу

Цілющі рецепти з карпатського прополісу

Карпатський мед - солодкий шлях до здоров'я та довголіття

Способи застосування карпатського прополісу

Справжній карпатський мед - чи фальсифікат?

Медовий масаж в Карпатах. Унікальні лікувальні властивості

Карпатська цілюща аптека на крилах бджоли


Хімічний склад карпатського прополісу вивчений не повністю, але і він вражає.

Залежно від походження, породних особливостей бджіл, умов збору і приготування прополіс містить більш як 50 різних цілющих компонентів. До складу прополісу входять рослинні смоли, бальзами й ефірні олійки, дубильні речовини, віск, квітковий пилок, механічні домішки. В прополісі є мінеральні речовини, які включають понад 17 найменувань мікроелементів, у тому числі залізо, цинк, мідь, кобальт, молібден, марганець, ванадій, стронцій, кремній, фосфор, кальцій, магній та ін.


В карпатському прополісі знайдені вітаміни В1, В2, Е, РР, С, провітамін А.

З його органічних кислот відомі корична, кавова, кумарова, бензойна, яка сприяє бактерицидні дії прополісу. Біологічні та біохімічні властивості прополісу стосовно тварин, мікроорганізмів і вищих рослин проявляються в широких межах, у зв'язку з чим його застосовують в медицині і ветеринарії.
Володіючи протимікробними властивостями, прополіс застосовують як бактерицидний і бактеріостатичний засіб, антисептик. Він володіє і фітонцидними властивостями, про що свідчать такі факти, як позбавлення здатності пилкових зерен до проростання після складання їх в осередку стільників.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

 

Анестезуюча дія прополісних витяжок набагато сильніше, ніж кокаїну і новокаїну.

Прополісом бджоли полірують стільникові осередки, в яких вирощується молодняк. Ним покривають стінки, дно і стелю вулика, закладають щілини і міцно прикріплюють рамки зі стільниками до стінок і дна вулика, заливають щілини у вуликах. Комах і тварин що випадково потрапили у вулик засмажують на смерть і, не маючи сил витягнути їх з вулика, покривають шаром клею.
Мертва тварина (наприклад дрібна миша), змія та ін. – роками лежать в цьому саркофазі без гниття і розкладання. Головне призначення прополісу-захист бджіл від уражень мікроорганізмами бактерицидного, вірусного і грибкового походження.
<


Лікування карпатським прополісом.

Справжній прополіс викликає в роті печіння і невелике оніміння язика. Карпатський прополіс володіє потужними бактерицидними, противірусними і анестезуючими властивостями. У медицині прополіс рекомендується як профілактичний і лікувальний засіб при запальних та інфекційно–простудних захворюваннях органів дихання, в оториноларингології, особливо у дітей (приглухуватість, отити; тонзиліт, фарингіт, риніт, синуит, бронхіт, трахеїт та ін.), при деяких екземах, сверблячих дерматитах, нейродерматитах, випаданні волосся, при бактерійних, грибкових, променевих ураженнях і туберкульозі шкіри, грибкових і запальних захворюваннях слизової оболонки рота, виразках, ерозіях, стоматитах, гінгівітах, пародонтозі. Карпатський прополіс застосовують при лікуванні опікових, післяопераційних, вогнепальних ран, в тому числі інфікованих; при лікуванні фурункулів, карбункулів, абсцесів, пролежнів, маститів, мозолів, обморожень, при захворюванні жіночих статевих шляхів. Широко використовують прополіс при захворюванні шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки), туберкульозі легенів, радикуліті, кон'юнктивіті та деяких інших захворюваннях. Використовують прополіс і в косметиці.