Природні пам'ятки Карпат. Озеро Синевир

Чарівне й привабливе озеро Синевир розташоване на висоті 989 метрів й оточене крутими схилами. З ним пов'язано багато містичних історій та загадок. Щоб побачити Синевир, потрібно піднятися вгору. Краса озера настільки захоплює, що, побачивши його, важко від нього відвести погляд. Здається, що за якусь мить з озера вийде міфічна істота й поглине все навкруги...
Зовнішній вигляд Синевиру залежить від погоди. Зранку, коли сонце тільки-но з'явилося на горизонті, Синевир виблискує водою, ніби коштовними діамантами, які так і хочеться взяти до рук. Під час дощу озеро стає похмурим, таємничим, неспокійним.
Здається, що воно розмовляє, і мова ця подібна до звуку гри на арфі.

Утворилося озеро Синевир унаслідок потужного зсуву гірської породи, викликаного землетрусом, близько десяти тисяч років тому.
Після землетрусу породи перегородили шлях швидкому струмку, утворивши греблю. А улоговина, що виникла при цьому, стала озером, заповнившись водою трьох гірських струмків.
У Синевирі водиться велика кількість форелі кількох видів, але її вилов суворо заборонений.
Зате раків, яких у прозорій чистій воді сзера безліч, ловити можна.
З усіх куточків Карпат на Синевир приїжджають молодята, аби погуляти і зробити фотосесію. Адже пейзажі озера вражають своєю величчю і надзвичайно мальовничою природою. А стрункі 150-річні ялини на прямовисних схилах навколо озера, здається, виринають із водної гладі.
Посередині озера розташувався крихітний, площею в кілька метрів, острівець.
Його називають Морським оком, через те, що він нагадує зіницю ока. Проте купання в озері заборонено. Утім, холодна вода, що влітку прогрівається максимум до 10-12 градусів, особливо й не викликає бажання зануритися.

Природа навкруги озера вражає своєю первозданною красою.
Національний парк Синевир - це чудове місце для гірських прогулянок, рафтингу на швидких річках Теребля та Чорна Ріка, відпочинку на природі.
Тваринність і рослинність парку дуже різноманітна. Тут водяться гірська косуля, європейський олень, ведмідь, рись, вовк, лисиця, борсук, горностай, а близько 90 видів рослин навколо озера Синевир занесені до Червоної книги України.