Розпочався Різдвяний Піст. Користь посту для здоров'я. Чим корисний християнський піст?
Метою даної статті є необхідність розвінчати кілька існуючих міфів про негативний вплив посту на організм людини. Варто також уточнити, що ми розглянемо тільки прикладну частину поста, тобто вплив пісного харчування на здоров'я з точки зору біології й медицини.
Піст у собі містить кілька аспектів. По-перше, це певна подорож, мета якої – гідна зустріч Різдва, Великодня. Церква ставиться до свят як до символу, як до духовної реальності, яка проглядає через матеріальне. Щоб духовну реальність відчути, потрібно підготуватися. Для цього на рівні тіла дотримується пост, на рівні душі дотримуються обмеження, наприклад, у розвагах, і додаються молитви, служба. І ментально – читання певної літератури, перегляд фільмів. Тому якщо підходити до цього комплексно, будуть зовсім інші пріоритети. І коли людина доходить до Різдва, Великодня, пройшовши піст, вона починає відчувати іншу реальність, занурюється в неї. Зрозуміло, що потрібно весь час молитися і брати участь у богослужіннях. Оскільки вони червоною ниткою проводять до головної мети – основоположних християнських свят Різдва і Воскресіння.


Організм в пост слабшає? Курортна медицина Карпат пояснює.

Отже, міф номер один свідчить, що у зв'язку з невживанням продуктів тваринного походження (м'ясо, жири, молоко, яйця) організм людини різко слабшає за того, що продукти рослинного походження не можуть забезпечити всіх енергетичних витрат. Це не так. Звернімось за прикладом до природи.
Подивіться, які сильні і витривалі слони, буйволи, коні, верблюди, але ж вони ніколи не вживають продукти тваринного походження. Крім неймовірної працездатності вищезазначених тварин, у них досить значна маса тіла – слон важить приблизно 5 тонн, буйвол приблизно 1 тонну, кінь приблизно 700 кг. Чи знайдете ви серед тварин м'ясоїдів настільки сильних і величезних? Можна ще навести приклад – горила. Її основний раціон на 95% складається з продуктів рослинного походження – листя, коріння, насіння, плоди. Але навіть найслабший представник цього виду може з легкістю впоратися з п'ятьма дорослими, сильними чоловіками.


Користь посту для здоров'я: пісний хліб добре впливає на організм людини. Курортна медицина Карпат пояснює.

Варто зазначити, що для отримання такої ж кількості калорій обсяг рослинної  їжі повинен бути більше, але і це не обов'язково. Серйозні дослідницькі роботи в США над групою добровольців показали, що для звичайного середнього навантаження достатньо і половини калорій від загальноприйнятих. Дані дослідження проводилися протягом одного року, і головними результатами їх є підвищення працездатності, поліпшення показників здоров'я (нормалізація маси тіла, артеріального тиску, аналізів крові).


Пост – тільки для здорових людей? Курортна медицина Карпат пояснює.  

Другий, не менш поширений міф – про те, що постити можна тільки здоровим людям, а хворим необхідно посилене харчування. Це в корені невірно. Навіть не треба бути лікарем, щоб зрозуміти просту істину – хворому організму потрібен спокій!
Знову звернемося за прикладом до природи. Давно помічено, що хвора тварина не поглинає надмірно їжу, а навпаки – відмовляється від неї. Традиційні м'ясоїди – собаки і кішки – під час хвороби п'ють воду і приймають тільки рослинну їжу! Тому дивно спостерігати, коли нашого хворого загодовують всякими котлетками, сардельками, сметаною тощо. 
Тривале вживання м'ясної їжі згубно не тільки для хворого організму, але і для здорового. М'ясні продукти для своєї переробки вимагають посиленої роботи всіх внутрішніх органів, а їх надлишок часто призводить до закислення внутрішнього середовища організму, що в цілому знижує стійкість до хвороб.
При засвоєнні білка з м'ясних продуктів утворюється велика кількість токсинів, які в свою чергу для їх нейтралізації вимагають підвищеної роботи печінки. Збільшення продуктів тваринного походження запускає в кишечнику процеси гниття, що в ряді випадків призводить до складних захворювань. Але ж в кишечнику знаходиться близько 85% клітин, що відповідають за імунітет людини. Надлишок, а також часте вживання жирів тваринного походження призводить до жирового переродження печінки, атеросклерозу, підвищення маси тіла, діабету, гіпертонії, ураження суглобів.


Пісне харчування в піст допомагає здоров'ю! Курортна медицина Карпат пояснює.  

Під час посту люди відчувають на початковій стадії енергетичний дефіцит і намагаються перекрити це легкозасвоюваними вуглеводами: білий хліб, цукерки, булочки. Але будьте обережні – адже це порожні калорії, які можуть виснажувати запаси інсуліну в підшлунковій залозі, що в окремих випадках може призвести до цукрового діабету, ожиріння.
Ось до чого у підсумку прийшла сучасна медицина – вона повернулася до забутої, рідної матері – стародавньої християнської медицини, основними принципами якої були: піст, молитва і тільки потім лікування.
Так що постить на здоров'я!


Користь пісної їжі. Курортна медицина Карпат пояснює.  

Вам потрібні вітаміни? Навряд чи ви знайдете що-небудь корисніше, ніж фрукти, ягоди, овочі, в них міститься багато вітамінів, мікроелементів. Ви не знайдете серед  м'ясних продуктів такої цінної клітковини для роботи внутрішніх органів, яка є у великій кількості в овочах, фруктах, ягодах, зелені.


Не дарма курортна медицина Карпат  називає «антионкологічними» - салат з буряка, моркви, селери

Вони за допомогою клітковини  що міститься в них як мітлою вичищає наш кишечник від токсинів, паразитів, кишкових каменів. Жири рослинного походження призводять до нормалізації функції печінки, до очищення судин, нейтралізують шкідливі продукти розпаду тканин. Вибирайте, яка олія вам по душі – соняшникова, оливкова, кунжутна тощо; можна додавати їх в перші, другі страви, салати. Також джерелом жирів можуть бути горіхи, різні насіння.


Джерела білка в пост. Курортна медицина Карпат пояснює.  

І найболючіше питання: чим замінити білки?
У всі часи для насичення організму білками, під час посту, в раціоні використовували бобові. Багатим джерелом білків є соя, боби, горох, гриби, а також риба, крім білка, що містить вітамін D, омега жири, які добре впливають на репродуктивні органи й на тривалість життя. Візьміть, наприклад, японців-вони чемпіони за тривалістю життя, адже в їх раціоні в основному рослинна їжа і риба.


Сенс посту – духовне очищення й очищення тіла.

Продукти харчування-звичайно, не головна складова поста. Піст дається нам для очищення душі, а сенс його-утримання від гріхів. А через тілесне утримання, в тому числі й в їжі, очищається дух, адже тіло є храмом душі. Піст веде нас до головної мети християнського життя – духовного порятунку.