Село Лазещина. Мальовничі та популярні у туристів села Карпат.  
Розташоване на річці Лазещина під горою Петрос, на трасі Рахів-Яремча. Із села є прямий вихід до гір Говерла та Петрос. В селі є етнографічний музей. Щороку у вересні тут проходить фестиваль «Гуцульська ріпа». Окрім цього, село Лазещина є невід'ємною частиною багатьох пішохідних маршрутів Карпатами. У 2016 р. Лазещина зайняла друге місце у конкурсі «Неймовірні села України», голосування проводилось серед користувачів інтернету.
GPS координати: 48°16'09" пн. ш.; 24°25'07" сх. д.


Пам'ятники природи. Гора Говерла:

Говерла - найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота - 2061 м.
Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.
Має конусоподібну форму. На схилах - форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків і конгломератів. Укрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди - кам’яні осипища. Зі східного боку від вершини - один із витоків річки Прут, Прутський водоспад, загальна висота якого становить близько 80 метрів. Гора розміщена у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника і Карпатського національного природного парку.
Схили гори покриті буковими і смерековими лісами. На висоті 1500 м починається субальпійський пояс пасовищ, відомий як полонини.
Популярний об’єкт літнього та зимового туризму. Перший туристичний маршрут зі сходження на вершину був відкритий у 1880 році. Існують чотири основні маршрути сходження на Говерлу, їх довжина становить від 10 до 16 кілометрів, а висота підйому - від 1150 до 1350 метрів. Можна вирушати з боку турбази «Заросляк» (через так звану Говерляну), з боку урочища Козьмещик та по гребеню Чорногірського хребта, як із боку гори Петрос, так і з боку гір Пожижевська та Брецкул. Узимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1Б.
GPS координати: 48°09'40" пн. ш.; 24°30'00" сх. д.


Фестивалі, свята. Етно-фестиваль «Смажений баранчик»

Дійство відбувається серед Карпат, біля підніжжя мальовничих Петроса і Говерли. Одна із основних складових свята - приготування різноманітних страв з баранини. Все дійство супроводжуватиметься народною і естрадною музикою за участі популярних артистів української естради. На закінчення фестивалю учасники мають можливість піднятися на Петрос чи Говерлу або відвідати майстер-клас із приготування овечого сиру на місцевій полонині. Дата проведення: вересень.


Фестиваль «Гуцульська ріпа»

Ріпою у деяких районах Закарпаття місцеві мешканці називають картоплю. А ще її називають «гуцульським хлібом», бо це продукт, який врятував їх предків від голоду. Під час фестивалю всі бажаючі можуть посмакувати багатьма стравами з картоплі та іншими гуцульськими страви. Проводяться майстер-класи з приготування картопляних страв, а також із різьби по дереву, ткацтва, вишивання, гончарства, лозоплетіння, ковальства.  Дата проведення: вересень.