Таємниці карпатських мольфарів.
Карпатські мольфари кажуть що історія – то велика пліткарка, і мабуть, частка істини в цьому е. Адже що, як не чутки, казки та легенди, залишилися нам у спадок від сивої язичницької давнини Карпат.
Солідні науковці напевне презирливо посміхнуться при згадці як про мольфарів, так і про карпатську магію – адже століття тиску «совєтів» привчили їх дивитися на знахарів та шаманів як на забобон, пережиток.  А мольфари існують донині, а отже – і феномен мольфарства.


Таємниці карпатських мольфарів відкриті тільки для тих хто не злякався скаменілих догм, хто не зважає на стереотипи, чий допитливий розум палко прагне не тимчасової правди – лише вічної істини.

 

І тоді перестане таємниця бути таємницею, загадка виявиться зрозумілою попри свою оманливу форму, та й сама форма виповниться невмирущим змістом. І тоді виявиться, що карпатські мольфари – чарівники, волхви та кудесники – то не просто таке собі непізнане явище природи на зразок вимерлих динозаврів, а невід’ємна частина світової і української народної культури Карпат.

 


Читайте також:
Мольфари Карпат про цілющий “термоядерний” трипільський хліб

Мольфари Карпат про магію карпатських лісів

Мольфари Карпат. Містична спадщина наших предків
Мольфари - віщуни, знахарі, вартові таємниць карпатських гір


Магія карпатських мольфарів –

ритуальні дії, які відкривають доступ до містичних сил, що, як правило, не підвладні людині та здатні впливати на людей чи природу… Магія має три основні елементи: заклинання, ритуал і стан його виконавця.


Ритуал карпатських мольфарів –

послідовність дій, що виконуються за певних обставин…
Будь-який містичний ритуал складається з жестів та слів, котрі наділені глибоким символічним або містичним значенням, що має бути сприйняте й усвідомлене людиною, яка виконує ритуал. Ознайомлення з потаємним сенсом ритуалів – невід’ємна частина будь-якого містичного посвячення.

 

Заклинання карпатських мольфарів (замовляння, примівка) –

словесна формула, наділена магічною силою. Ефективність заклинань залежить від правильної декламації та жестів.
Чари карпатських мольфарів – магічні слова, фрази, пісні та заклинання, метою яких є за-хист людини, зцілення хворіб, а також попередження зла, біди чи відьомської дії. Чари були розповсюджені всюди і донині використовуються в народній маги Карпат.


Карпатські мольфари кажуть:

Кожна подія людського життя, кожен вчинок і вибір, наші думки й мрії карбуються дивовижними знаками на папірусі буття. Щоб нагадати про себе, коли прийде пора. Щоб спрацювати, коли настане урочий час.
І в ту годину – чи навіть мить – з'єднуються минуле і майбутнє. І тоді відкривається криниця свідомості, з якої кожен із нас може черпати сили та можливості. В той час наша буденна свідомість пробуджується до осмислення таємниць. Але в тій мандрівці необхідні провідники. Ті провідники, котрі з правіку знали (і знають) закони управління світом реальних подій та закони пізнання іншого, втаємниченого світу, де зароджуються причини подій.
Саме карпатські мольфари вже багато століть і сьогодні, по праву вважаються цими провідниками!