У Карпатах свято Петра і Павла.
День Петра і Павла завжди був одним з найважливіших свят у християн Карпат. Він завжди стає приводом замислитися про духовне життя, а також про фізичний стан, адже саме в цей день закінчується Петрів піст. У церковному календарі день 12 липня є найважливішою датою: свято Петра і Павла, який супроводжується Петровим постом.
Свято під назвою Петра і Павла, що традиційно відзначають в Карпатах - 12 липня. У цей період для християн закінчується Петрів піст, під час якого зі свого раціону потрібно виключити м'ясо, молочні продукти і яйця. Багато цікавляться входить свято Петра і Павла в дні, коли ще потрібно постити, а відповідь на це питання завжди один – в цей день вже можна починати вживати їжу, яка була під забороною в Петрів піст.


День Петра і Павла у Карпатах, історія святкування.

Петро і Павло були послідовниками Ісуса Христа, що після Його смерті проповідували Євангеліє, поширюючи благу звістку серед людей. Неспроста християни так вшановують апостолів Петра і Павла, адже вже багато століть їх вчення є прикладом для багатьох церковних служителів.
Цікаво, що Павло довгий час заперечував істину і був гонителем іудеїв. Але зустрівши воскреслого Ісуса Христа, він став одним з найщиріших проповідників, які розповідають про Бога. А Петро був одним із дванадцяти учнів Христа — він, як і пророкував Христос, тричі зрадив Його, але незабаром щиро покаявся і став тим, кого зараз називають творцем християнської церкви.
Свято Петра і Павла неспроста присвячений їм двом. Апостоли померли мученицькою смертю в один і той же день - 29 червня за юліанським календарем. Зараз цей день ми згадуємо 12 липня, згідно з григоріанським літочисленням. Петро і Павло були віддані Христу, тому готові були вмерти за Нього. Так, Петро під час свого візиту до Рим, куди він прибув для проповіді, був розіп'ятий вниз головою. А Павла стратили в цьому ж місті, відрубавши йому голову. З відомостей, що дійшли до наших днів, відомо, що це сталося через рік після смерті Петра.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Свято Петра і Павла, карпатські народні прикмети

На День Петра і Павла в карпатському народі з'явилася велика кількість прикмет, які були відображенням спостережливості і традицій багатьох поколінь, що жили задовго до нас у Карпатах.  
У Карпатах кажуть, що Петров день – це верхівка літа. У цей період у володіння літа вступають сорок спекотних днів. На свято Петра і Павла не прийнято працювати в полі. Вважається, що в цей день все росте з землі набирає особливої сили, торкатися до якої не можна. Люди в Карпатах вірили в те, що врожай буде багатим, якщо на Петров день не виходити в поле.
Також по погоді на День Петра і Павла люди в Карпатах визначали, який урожай їм варто чекати в цьому році. Якщо на свято Петра і Павла йшов дощ, вважалося, що урожай обов'язково буде. Серед прикмет на свято Петра і Павла є також приктмета про те, якою буде зима. Якщо зозулю буде чутно через один-два тижні після цього дня то зима буде пізньою. Якщо ж вона мовчить, то варто чекати ранніх заморозків та холодів.