Відпочинок в Карпатах, вірний шлях до здоров'я та довголіття.
Звуки лісу, звуки Карпатських гір, голос природи, надають тілу та психіці людини ефект абсолютної насолоди і щастя. Захоплююча краса гірських пейзажів, цілюще повітря, їжа та вода здатні подарувати частинку здоров'я навіть за короткий час відпочинку. У людини, що відпочиває в Карпатах, повинна бути хороша компанія, з якою вона зможе правильно, а, значить, якісно, відпочити.

 

Прогулянки, ранкові або вечірні пробіжки, вечірки, екскурсії, походи в ліс і гори Карпат, вечори за інтересами – ось справжні розваги в Карпатах.

Ні, звичайно, якщо є бажання побути одному, в Карпатах і це можливо, навіть більше, ніж де небудь. Можна посидіти в кріслі в горах, загорнувшись в плед, з хорошою книжкою та чашкою чаю. Можна посумувати, сидячи біля вікна, насолоджуючись шумом карпатської зливи та гуркотами грому. Можна подивитися улюблений серіал, загорнувшись в ковдру і гризучи горішки. Можна полежати у ванній в піні з ароматичною сіллю при свічках. Можна посидіти в горах на лавці біля озера.
Але погодьтеся, що веселіше і душевніше все-таки провести час з друзями та близькими, з якими ви відчуваєте себе розкуто, невимушено, відверто, розслаблено. Ніяких формальностей - треба тільки бути собою та поводитися природно! Можна разом сходити в похід, на виставку, на концерт, на виставу, в кіно, в кафе, в басейн, в аквапарк. Сходити на квест у гори Карпат. Можна просто погуляти лісовими стежками Карпат. Можна покататися на велосипедах, на конях. Взимку - на ковзанах і на лижах. Влітку позасмагати на берегах гірського озера або річки, організувати пікнік.


Читайте також:

Колекціонуйте яскраві враження - в Карпатах це можливо!

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря карпатських гір

Корисні властивості клімату карпатських гір

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості


Одним словом, чим би ви не займалися під час свого відпочинку в Карпатах, будь-яка форма проведення часу в горах Карпат піде вам на користь.

Вчені з Університету Рочестера в Нью-Йорку довели, що природа цілюще впливає на фізичне і психічне здоров'я людини. «Вона не тільки прискорює позбавлення від стресу, але і підвищує розумову працездатність, – говорить професор психології  Річард Райан. Крім того, люди в оточенні природи стають більш дбайливими, чуйними і щедрими, ну і звичайно ж здоровішими. У двох різних дослідженнях ми дали людям можливість поділитися грошима з іншими людьми, і вони проявили велику щедрість, коли перебували в оточенні природи».
В одному дослідженні учасникам були продемонстровані моторошні фото та відео нещасних випадків й катастроф. А потім показали фото природи, гір. Ті учасники дослідження, які розглядали сцени природи, швидше відновилися від наслідків стресу, викликаного переглянутими жахливим відео та фото, ніж ті, яким після показали міські фото. Інше дослідження показало, що відпочинок на природі нормалізує роботу мозку і підвищує концентрацію.
За словами дослідників, сила природи на нашу підсвідомість та організм часом настільки глибока і велика, що навіть якщо людина просто дивиться на фотографії гір, лісу, поля чи на будь-яку пейзажну картину, то дуже помітно змінюється її душевний настрій та самопочуття в кращу сторону. Так, у трьох експериментах  - 370 учасникам показали зображення на 19-дюймовому моніторі комп'ютера. На половині картинок були зображені будівлі, дороги, міські пейзажі, а на іншій – ландшафти, озера, гори і пустелі. У четвертому дослідженні учасники працювали в кімнаті з рослинами або без. У всіх випадках ті, хто знаходилися поряд з природними формами – оцінювали тісні взаємини з іншими людьми і своє оточення на роботі і вдома як більш важливе, ніж вони оцінювали його до дослідження. І чим більше уваги учасники приділяли природним елементам, тим кращими вони ставали. І навпаки, чим більше вони фокусувалися на штучних елементів, тим вище вони оцінювали такі егоїстичні цілі як багатство, слава, гроші, таких людей частіше переслідують - почуття тривоги, роздратування, гніву, досади; розлюченість.
Крім того, дослідження пацієнтів у англійській лікарні, які відновлювалися після операцій, показало, що люди, які лежали в палатах, де перебували кімнатні рослини, а за вікнами було видно краєвидів міського парку одужували набагато швидше. А саме - зменшувався біль, тривога і втома, їм були потрібні менші дози знеболювальних препаратів та ліків в порівнянні з іншими хворими.  


До речі, сучасні дослідження у Європі показали, що люди, які прожили за містом протягом п'яти й більше років, частіше відчувають себе здоровими та щасливими.

Та й без наукових експериментів ми знаємо, що, сидячи на березі карпатської річки або на узліссі, ми налаштовуємося на особливий, простий і безтурботний лад, який в кінцевому підсумку дуже цілюще  позначається на нашому фізичному і психічному здоров'ї. В оточенні квітів, запахів і звуків всіх живих істот у природі, ми в буквальному сенсі відчуваємо життя навколо себе і в собі, в прямому сенсі очищаємося від "шлаків" сучасного життя.
Завжди краще впасти на траву в Карпатах і дивитися в небо, ніж залипати на екрані монітора. Краще вести неспішну бесіду з близькими приятелями в горах Карпат, ніж з сотнею нехай навіть хороших друзів із соцмереж. Краще не хитре барбекю в горах Карпат, ніж дорога трапеза в розкішному ресторані. У Карпатах немає потреби в розкоші і надмірності, просто хороша компанія і приємна розмова, чисте повітря і кристально чисті води Карпат творять чудеса оздоровлення навіть за короткий проміжок відпочинку. Натуральна їжа Карпат, чиста вода, повітря гір насичене хвоєю, неспішність – вірний, а можливо і єдиний шлях до здорового, повноцінного життя.