За тиждень - Великдень! Вербна неділя у Карпатах.

За тиждень - Великдень! Споконвіку Великдень у Карпатах вважається чи не найбільшим святом. Якраз на цей час припадає поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю, правди над облудою.
Великдень це народне свято, що прославляє воскресіння Сина Божого як торжество добра над злом. Великий це день, бо воскрес Ісус Христос. І люди у Карпатах дуже радіють цьому. І з цієї нагоди по-особливому святкують цей день. До свята прибирають у хатах, на подвір'ї, шиють та приміряють новий одяг. І земля прибирається до свята — усе навкруги зеленіє, цвіте. А на саме свято люди йдуть до церкви.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Великодні свята у Карпатах завжди були найвеселішими і найрадіснішими весняними урочистостями. Тому готувалися до них з великою увагою і чекали їх з трепетом. Починаючи від Вербної неділі, в наступні дні великоднього тижня господарі ретельно причепурювали свою домівку та обійстя, вигрібали в садках суху траву та опале листя, підмітали подвір'я.
До Великодня готувались довго і старанно, адже йому передував Великий Піст, що тривав сім тижнів. У цей час справжні християни повинні були замислитись над своїм життям, покаятись у вчинених гріхах і постаратися направити життя. Не годилося в цей час справляти веселих та й будь-яких забав, натомість треба було дотримуватись посту, відвідувати всі церковні відправи. Бажано було здійснити паломництво до святих місць, земель (якогось монастиря, старовинної церкви).
Під час Великого посту кожній людині потрібно очистити свою душу від гріхів. Незалежно від віку, люди у Карпатах йдуть до церкви і, опустившись на коліна перед священиком, сповідуються, каються у своїх гріхах, причащаються, щоб уже з чистою совістю, душею та тілом святкувати Велике Христове Воскресіння.