Екскурсії по Західній Україні. Місця сили Карпат. Легендарні скелі Довбуша
Неподалік села Бубнище, що за 11 км па південний захід від м. Болехова Івано-Франківської області, на висоті 668 м над рівнем моря розташувався унікальний природний комплекс «Скелі Довбуша».
За довгий час свого існування ці скелі бачили чимало. У X-XVII ст. до н. е. тут існувало язичницьке святилище-палеообсерваторія.

Після поширення в Карпатах християнства воно було покинуте, а потім на цьому ж місці виник невеликий печерний давньо християнський монастир-скит. Часи були неспокійні, тому за галицького князя Ярослава Осмомисла на Скелях Довбуша стояла сторожова фортеця, яка пережила татаро-монгольську навалу й проіснувала до XVI ст. а в XVII-XVIII ст., за переказами, у цих місцях таборували волелюбні карпатські опришки, зокрема у 1743 році й загони Олекси Довбуша. Зусиллями захисників стародавньої фортеці Скелі Довбуша перетворилися на добре захищене, пристосоване для оборони місце. З північно-західного боку фортеці знаходиться майже неприступна скеля, що нагадує піднятий догори палець, її висота — 27 метрів. На ній, наче спеціально створеній для захисту околиць, було влаштовано триярусну оборонну вежу, де могло проживати від 30 до 50 воїнів. З південного боку цей скельний «донжон» був оточений водоймищем.
Зараз в археологів з'явилася ідея відновити фортецю в первісному вигляді. Єдиний комплекс дерев'яних наскальних укріплень може стати острівцем минулого, згадкою про славетні сторінки української та європейської історії.
Скелі Довбуша складаються з пісковиків, що утворилися понад 70 млн. років тому на дні теплого моря. Згодом вони опинилися на поверхні. Цей кам'яний лабіринт 200 м завширшки тягнеться зі сходу на захід майже  кілометр. Виступи скель до 80 м заввишки є геологічною пам'яткою природи Карпат. Утім історики вважають, що Скелі Довбуша - передусім історична пам'ятка.
Цей скельний масив отримав свою назву на честь легендарного опришка Олекси Довбуша.
Скелі Довбуша - унікальне місце яке природа й люди перетворили на сувору фортецю.