Карпатські повір'я, знайти підкову - на щастя.
Зараз у це важко повірити, але винахід підкови було подією величезного значення: людина отримала можливість їздити на коні по кам'янистих дорогах і горах, рухатися на далекі відстані.
Карпатська підкова стала символом дороги, символом подорожі Карпатами. А що потрібно в дорозі? В дорозі потрібні сила, здоров'я, удача. Так і склалося, що саме підкова стала амулетом та приносить щастя і забезпечує захист. Зроблена підкова з заліза — значить, міцна і довговічна. Викувана ковалем, зазвичай фізично сильною і здоровою людиною, значить, в неї вкладено силу. Своєю формою вона нагадує молодий місяць, світлий символ. Та нарешті, форма підкови має внутрішній зміст: вона схожа на омегу, останню літеру грецького алфавіту. Символізує кінець шляху, замикає коло.


Знайти підкову на карпатській дорозі - дуже хороша прикмета.

Годі й говорити, що залишати таку рідкісну і щасливу знахідку без уваги ні в якому разі не можна. А от брати її треба з розумом, у давнину в Карпатах, розігрувалися цілі містерії, в той момент коли знаходили підкову. В деяких місцях Карпат вважали, що треба підняти підкову, плюнути на неї, загадати бажання, кинути через ліве плече і йти своєю дорогою не озираючись. Ось так, не брати її зовсім.
Але найчастіше знайдену підкову забирали з собою, так роблять і сьогодні. Брали підкову з собою і прибивали над вхідними дверима або до порога. Своєю присутністю вона відвертає лихі сили і приносить щастя. Навіть зараз ця прикмета дуже сильна у Карпатах.
За браком справжніх підков, яких вже точно не знайдеш на дорозі у містах (у Карпатах і сьогодні можна знайти загублену підкову), зараз продається безліч усіляких сувенірних виробів.
Але чи добре це? Звичайно ні, бо так ми порушуємо важливу умову прикмети: підкову треба було все-таки знайти на дорозі. Але, мабуть, головне - віра в захист.
Думки, у Карпатах,  про те, як правильно підвішувати підкову, дещо розходяться. Деякі вважають, що вішати треба кінцями вниз. Тут суть зводиться до символіки омеги. Омега — завершальна буква алфавіту, вона закінчує цикл, символ перетворення, оновлення. Інші, і таких, мабуть, більшість, зокрема - мольфари Карпат стверджують, що в такому випадку уся позитивна енергетика витече з підкови. Тому, щоб її зберегти, треба вішати підкову рогами догори.