Адріатика-море романтики вздовж блакитного узбережжя.
Красиві місця Європи які слід відвідати українському туристу. Що таке Адріатика? Адріатика - напівзамкнене море, частина Середземного моря між Апеннінським і Балканським півостровами. Це тепле Адріатичне море, сонячні пляжі, термальні та оздоровчі курорти, альпійські озера, гірськолижні центри, старовинні замки й середньовічні вулички древніх міст, що зберегли середньовічну чарівність.
Адріатичне море простягається між Балканським півостровом і Апеннінами. Його води омивають шість країн: Італію, Хорватію, Словенію, Боснію і Герцеговину, Албанію і Чорногорію.


Кращі пляжі Адріатики.

Місто Дубровник, що в Хорватії, вважається улюбленим місцем відвідування туристів. Тут досі збереглася унікальна природа, якої не торкалася рука сучасної цивілізації. Багато природних пам'яток, туристична інфраструктура розвинена дуже добре.
У цих місцях знаходиться пляж під назвою Лапад. Це місце підійде для тих, хто любить відпочивати на гравійно-піщаній місцевості. У цьому куточку гості можуть отримати всі переваги цивілізованого відпочинку. Для зручності відпочиваючих пляжі обладнані шезлонгами, кабінками для переодягання, пляжним душем. На пляжі працює рятувальна команда. Можна взяти напрокат парасольки від сонця. Любителі дайвінгу зможуть взяти в оренду обладнання, щоб насолодитися підводними красотами найчистішого моря і вивчити, те, що приховано під товщею води.
Відвідуючи Італію, можна поєднати огляд визначних пам'яток з пляжним відпочинком. У північній частині Італії знаходиться Венеціанська Рів'єра. Ці пляжі часто вибирають ті, хто подорожує по Італії з дітьми. Тут знаходиться оздоровчий центр "Адріатика", який славиться великим аквапарком і прекрасними піщаними пляжами.
У Чорногорії, гостей радо зустріне пляж Жаніца. Він вважається одним з найпопулярніших місць для відпочинку. Цей пляж усіяний галькою. Для туристів тут є все найнеобхідніше: парасольки, шезлонги, душ і кабінки для переодягання. У цих місцях багато різних кафе, а також автостоянка зі зручним розташуванням. Під час спеки тут можна сховатися в тіні оливкових дерев, які у великій кількості розкинулися вздовж узбережжя.  


Коли їхати?

Найкраще відвідувати Адріатику навесні або ранньою осінню. В цей час тут найбільш комфортні погодні умови, небагато відпочиваючих, ціни є не такими високими, як в літній час. Взимку в цих місцях затишшя.


Що подивитися?

У Хорватії є прекрасний Національний парк під назвою Плітвіцькі озера. Це місце включено до списку об'єктів "культурна спадщина". Вся природа й екосистема ретельно охороняється, щоб зберегти її незайманий первозданний вигляд. Тому тут можна здійснювати лише піші прогулянки, а також не можна гуляти з домашніми тваринами й влаштовувати пікніки.
У Чорногорії є священне місце під назвою Острог. Це монастир, який був побудований в 17 столітті. У це місце щороку приїжджають тисячі паломників, які вірять, що побувавши тут, можна очистити душу від гріхів.


Що привезти на пам'ять?

У Хорватії можна придбати на пам'ять фігурно виконані свічки, капці з хутра, а також фігурку у вигляді голови негренятка, яку місцеві називають «морчиш».
Чорногорія відома своїми православними храмами та монастирями. Відвідавши їх, віряни купують для себе і в подарунок ладанки, іконки, свічки. З Італії часто возять сувеніри у вигляді продуктів. Ця країна відома своїм вином, тому пляшечка хорошого білого або червоного виноградного напою буде хорошим подарунком для друзів і близьких.


Адріатичне море це узбережжя країн:

узбережжя Хорватії-довжина узбережжя Адріатичного моря Хорватії 1777 км;
узбережжя Італії-довжина узбережжя Адріатичного моря Італії більш як 1000 км;
узбережжя Албанії-472 км;
узбережжя Чорногорії-довжина узбережжя Чорногорії 200 км;
узбережжя Словенії-47 км;
узбережжя Боснії й Герцеговини-22 км


Узбережжя Хорватії.

Спадщина різних епох химерно перемішалися в Хорватії. Давньоримські амфітеатри, палаци римських імператорів і середньовічні замки, садиби, побудовані в XVIII столітті стоять серед незайманих лісів. Готика, ренесанс, бароко - всі ці засновані в різні століття стилі змінюють один одного в старовинних містах і маєтках.
Хорватія одне з найбільш екологічних чистих і незайманих місць в Європі. На території Хорватії розташовано 8 національних парків: архіпелаг Бріуні, гора Рісняк, Каньйон Пакленіца, острови Корнати, Плітвіцькі озера, Острів Млет, водоспади Крка і Північний Велебіт, більшість з них включені в спадщину Юнеско та охороняються законом. Коли літак заходить на Дубровник, з ілюмінатора видно практично абсолютну прозорість води. Саме Адріатичне море - це головне багатство Хорватії, яке традиційно вабить сюди відпочиваючих. Пляжний відпочинок на Адріатиці можна поєднати з відвідуванням історичних міст і природних парків, а також із заняттями активними видами спорту.


Узбережжя Італії.

Італія - одна з небагатьох країн світу, де можна поєднати пляжний відпочинок на Адріатиці з відвідуванням численних неповторних історичних пам'яток і музеїв. Італія-це пам'ятник архітектури просто неба, створений стародавніми римлянами й середньовічними майстрами мистецтв.


Узбережжя Албанії.

Кожен з нас замислюється про те, куди поїхати відпочивати у відпустку. І мало хто думав про Албанію, а даремно. Тут міста розташовані на двох морях, на узбережжі Іонічного та Адріатичного моря. Це прекрасне місце для сімейного відпочинку або романтичної подорожі. Клімат досить різноманітний. Він поєднує в собі ознаки 9 кліматичних поясів від гір до низовин. На узбережжі Іонічного моря температура води досягає + 27 + 30С.


Узбережжя Чорногорії.

Чорногорія сховалася в красивій частині Адріатичного моря, де довгі вузькі піщані пляжі чергуються з гальковими, скелясті прозорі морські бухти врізаються в зарослі густого лісу та гірські масиви. Серед цієї природної краси узбережжя розсипані невеликі містечка, курортні селища. На узбережжі на диво м'який клімат.


Узбережжя Словенії.

Словенія - унікально красива гірська країна, що поєднує снігові альпійські вершини, лісисті гори, широкі рівнини і найчистіше Адріатичне море. І на цій крихітній ділянці суші красива, первозданна природа гармонійно зливається зі світом європейської цивілізації - старовинними замками, церквами, історичними містами й селами.


Узбережжя Боснії й Герцеговини.

Маловідомий шматочок Адріатики, який належить Боснії й Герцеговині. Не тільки ця країна є нерозкритою перлиною Європи, мало хто знає, але Боснія і Герцеговина насправді мають теплі та мальовничі пляжі. Затиснута серед майже 1800 км хорватського узбережжя, Боснія має всього 22 км морського берега, що робить її другою найменшою морською державою у світі (відразу після Монако). Єдине прибережне місто в країні, називається Неум.