Чебуреки автентичний кримськотатарський рецепт. Історія страви.
Історія стверджує що чебуреки придумали монголо-татари. Круглий, опуклий щит характерної форми перевертався і ставився на багаття. У ньому розтоплювався тваринний жир, в якій кидали м'ясо, загорнуте в круглі тонкі коржі з прісного тіста. Потім технологію вдосконалили, тваринний жир замінили рослинною олією, а щити - спеціальним посудом, фритюрницями. Так і вийшов сучасний чебурек.
На користь цієї гіпотези говорить ареал поширення цієї страви, приблизно відповідний монголо-татарським завоюванням. Навіть на Тибеті є схоже блюдо - шабхалей. Зовні від чебурека не відрізняється, але в якості начинки використовуються місцеві продукти.
З іншого боку, чебурек настільки демократичний, що за право первородства, на відміну, наприклад, від кави, воєн не ведеться. Однак в кожній країні є свої особливості. На Кавказі в фарш додають більше спецій, в Болгарії, в Італії та Франції великою популярністю користуються міні-чебуреки. Десь їх запивають чаєм, десь айраном, у Франції вважають за краще - віном.
Для України базовою школою чебуреків, є кримськотатарська. Це перш за все баранячий фарш, не перевантажений спеціями, тонке тісто і обсмажування у великій кількості олії. Саме слово "чебурек" - кримськотатарське, і означає "пиріжок з м'ясом".

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Чебуреки автентичний кримськотатарський рецепт:

Інгредієнти:

тісто:
вода тепла - 250 мл.
борошно - 500 гр.
сіль - 1 ч. л.
начинка (м'ясна):
м'ясо-300 гр. (телятина + свинина) або соєвий фарш (для вегетаріанців)
цибуля - 1 шт.
сіль - 1 ч. л.
свіжомелений чорний перець за смаком
холодна вода - на око (тісто має бути не м'яким, не твердим)
начинка овочева:
огірок - 1 шт.
помідор - 1 шт.
солодкий перець(болгарський) - 1 шт.
сир-100 гр.
свіжомелений чорний перець за смаком
масло для смаження ≈ 400 мл.


Приготування:

у теплій воді розчинити сіль і додати ⅓ частин борошна. Добре розмішати виделкою, щоб не було грудочок. Потім додати ще ⅓ борошна і знову розмішати. Поступово додаємо решту борошна. Замісити тісто. Тісто має бути не м'яким, не твердим. Скільки додати ще борошна, дивіться по консистенції тіста. Зібрати тісто в кульку, покласти в каструлю і накрити кришкою.
Приступаємо до фаршу:
В будь-яку ємність відправити м'ясний фарш або соєвий фарш, цибулю, сіль, мелений чорний перець і холодну воду. Розмішати все. Для овочевої начинки наріжте огірок, помідор, солодкий перець. Додайте свіжомелений чорний перець і сир за смаком. Сіль в овочеву начинку краще додавати вже перед самим формуванням чебуреків. Тонко розкачати тісто, на тісто трохи начинки. Формуємо чебурек. У каструлю або сковороду наливаємо рослинну олію і даємо їй добре прогрітися. Смажити чебуреки з двох сторін до золотистої скоринки. Готові чебуреки викладати на тарілку застелену паперовими серветками, для всмоктування зайвої олії з поверхні чебурека.
Подавати гарячими. Смачного!