В гостях у казки. Англія, графство Девоншир.
В Англії одним з найбільш колоритних національних місць вважається графство Девоншир, розташоване біля північних берегів Ла-Маншу. Рідкісної краси будиночки, з любов'ю оформлені квітами і кучерявими рослинами, створюють ілюзію справжньої казки. Дивлячись на казково красиві будинки й замки, складно уявити, що ця магія не картинки з казок, а сучасна Великобританія.
Девоншир (Девон), розташований на південному заході країни, є третім за величиною графством Англії. Прогулюючись по таких вуличках, дійсно здається, що потрапив в незвичайно зворушливу казку. Якщо хочете дізнатися про традиції й справжнього життя англійців або ви шанувальник пішого або зеленого туризму, тоді краще почати свою подорож саме з графства Девоншир (Девон). Такий вид туризму вітається як владою, так і самими жителями.

В Англії одним з найколоритніших національних місць вважається графство Девоншир

Мальовничі вулички надають особливого колориту самому селищу графства Девоншир. З фантазією господарі намагаються оформити двір, надаючи неймовірні форми чагарникам, використовуючи всілякі кам'яні прикраси й ковані вироби.
Вулиці селищ всього графства Девоншир прикрашені незвичайними клумбами. Навіть якщо немає свого двору - не біда, весь фасад будинку все одно буде потопати в зелені і квітах! Прогулюючись по фантастично красивим селищам, які здавна славилися своїми мальовничими дворами і палісадниками, можна тільки дивуватися, як таку красу могли створити звичайні селяни. Адже кожен будинок і подвір'я не просто засаджені зеленню, турботливі господарі неймовірним чином перетворюють на справжні шедеври з рослин.
Такому виду економічного розвитку посприяв той факт, що в XIX столітті в ці краї була прокладена залізниця. І натовпи бажаючих насолодитися мальовничою природою і відпочинком в такому м'якому кліматі просто кинулися в ці місця. З того часу курорти і туризм стали основною статтею доходу всього графства.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
У тутешніх місцях є надзвичайно багато пам'яток, які дуже люблять відвідувати не тільки гості країни, а й самі англійці. Це мальовничі національні парки-Ексмур і Дартмур, в їх заростях можна зустріти рідкісних тварин і незвичайних птахів, побачити неймовірної краси дерева, чагарники й квіти. Популярність пішого туризму в Англії дуже висока, і графство Девоншир для цього саме відповідне місце.
Головною визначною пам'яткою не тільки графства Девоншир, але і всієї Великобританії й навіть Європи, є Юрське узбережжя, розташоване на східній стороні протоки Ла-Манш. Це доісторичний гірський комплекс протяжністю 150 кілометрів з маленькими й зручними бухтами, древніми крейдяними печерами і чудовими піщаними пляжами, які зрідка підносять фантастичні сюрпризи у вигляді скам'янілих останків динозаврів тріасового періоду мезозойської ери. Таке геологічне диво визнано ЮНЕСКО всесвітньою спадщиною й охороняється законом. 

Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Навіть в теперішній час будинки в графстві Девоншир роблять виключно з природних екологічно чистих матеріалів. Якщо говорити в загальному про архітектуру, то в графстві переважає саме екологічна складова, адже навіть після багатьох десятиліть місцеві жителі, як в старі добрі часи, для оздоблення фасаду та інтер'єру використовують виключно природні матеріали. До сих пір в графстві Девоншир використовують очерет або солому в якості натурального покрівельного матеріалу. І для дітей створюють чарівні будинки на деревах.
Погляньте на ці дахи, адже ви ніде не побачите металочерепицю або який-небудь інший сучасний покрівельний матеріал, будинки накриті виключно очеретом або соломою. Самі ж оселі побудовані з натурального каменю, а для внутрішньої й зовнішньої обробки активно використовують глину.
Вибілені стіни, маленькі вікна зі віконницями, оригінальний дах з очерету - основний стиль оформлення екстер'єру в графстві Девоншир. Як правило, в оформленні фасаду зберігається сільський стиль з вибіленими стінами й невеликими віконцями зі віконницями або без, і неодмінна умова – озеленення всього будинку рослинами. Така велика кількість різноманітних квітів і чагарників не тільки робить все подвір'я чарівно красивим, але і в літню пору затінює від палючих сонячних променів, забезпечуючи всіх рятівною прохолодою.
Дивлячись на такі казкові будиночки, втрачаєш почуття реальності!