Дністровський каньйон. Екскурсії по Західній Україні.
Дністер – одна з найкрасивіших річок Європи. Каньйон, який утворюють його береги, входить в число 7-ми чудес України. Витоки Дністра у карпатському селі Вовче Турківського району Львівської області.
На своєму шляху Дністер має дивовижну ділянку, яку називають Дністровським каньйоном. Він утворений її течією в межах Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей. Справа в тому, що русло Дністра тут дуже звивисте. У верхній частині — це типова гірська річка, що тече вузькою ущелиною з крутими скелястими берегами. Спустившись з гір, вона лине широкою, подекуди заболоченою рівниною, а потім її береги починають підійматися, русло стає кам'янистим, а течія підсилюється. Нижче від старовинного міста Галича долина Дністра знову звужується, уздовж берегів починаються суцільні лісові хащі, а з-під скель витікають численні джерела.
Одна з найкрасивіших ділянок каньйону розташована в Городєнківському районі Івано-Франківської області. Тут долина річки має його найбільш виражені риси. У цій місцевості знаходяться 26 населених пунктів, де було досліджено трипільську культуру. А біля села Дзвенигород на Тернопільщині висота прибережних схилів сягає 100 м. У них збереглися три «стінки» з давніх відкладень силуру, яким понад 400 мли років і які містять у собі скам'янілі рештки давньої флори та фауни! Температура повітря тут на 6 °С вища, ніж у цілому по області. До речі, клімат на теренах Дністровського каньйону можна прирівняти до середньоземноморського. Місцеві мешканці збирають тут врожаї на два тижні раніше за сусідів, а весна приходить сюди на три тижні раніше. А ще над каньйоном дуже дивно йдуть дощі: скажімо, до половини річки з боку Чернівецької області льє злива, а з боку Тернопільської сяє сонце. Мабуть, скелі розігріваються й відганяють хмари.
Взагалі Дністровський каньйон і оточуюча його місцевість — це майже музей під відкритим небом. Щоб побачити всю цю красу, можна здійснити подорож на катамарані Дністром або вирушити берегом верхи на конях. Такі мандрівки не лише залишають незабутні враження, а й дарують насолоду від спілкування з первісною природою, якої не так уже й багато залишилося на нашій планеті.