Ейфелева вежа. Залізне серце французької столиці. Знакові місця в Європі в яких варто побувати українському туристу.
Як й все неординарне, Ейфелева вежа викликає суперечливі почуття: когось захоплює, когось дратує, але не залишає байдужим нікого. Сучасний Париж уявити без неї практично неможливо. Вона так органічно влилася в вигляд столиці Франції, що стала її невід'ємною частиною.
Найбільш відвідуваною пам'яткою світу в наш час вважається Ейфелева вежа. Її ажурний силует знаком всім, вона, безперечно, є окрасою не тільки Парижа, але і всієї Франції.
Для чого ж була побудована ця величезна (висотою 300 м) красуня в далекому 1889 р, коли про радіо - і телетрансляції можна було тільки мріяти? Їй призначалася роль дивовижно оформленого входу на Всесвітню виставку 1889 р., проведення якої передбачалося особливо пишним у зв'язку з тим, що в той рік відзначалося сторіччя Великої Французької революції. Через 20 років вежу, встановлену на Марсовому полі, передбачалося знести.
Для настільки недовговічної споруди знайшлося більш ніж гідне застосування: з часом на ній розташували передавачі для трансляції радіо і телевізійних хвиль. Близько 40 років вона вважалася найвищою спорудою у світі, в 1930 р.її перевершили хмарочоси Нью-Йорка. Зараз Ейфелева вежа стала ще вищою (324 м) завдяки укріпленій на її вершині радіоантени.


Вежа отримала назву на честь архітектора, який спроектував цю окрасу Парижа, - Густава Ейфеля.

Попри свій, на перший погляд, крихкий вигляд, вежа відрізняється дивовижною міцністю: під впливом сильних вітрів вона відхиляється не більше ніж на 15 см. Ейфель говорив, що сама форма вежі у вигляді колон робить її абсолютно стійкою і дуже красивою. Вежу прекрасно видно і вночі, оскільки вона чудово ілюмінована. У 2003 р. на ній було встановлено 20000 лампочок, що випромінюють сріблясте сяйво.


Ось уже 130 років Ейфелева вежа служить візитною карткою Парижа і Франції.

З першого дня відкриття її дизайн і форма вразили весь світ. Вона символізує Французьке ноу-хау і майстерність французьких архітекторів. Сьогодні її видно з різних куточків Парижа, вдень і вночі. В ночі в певний час включається ілюмінація. Її відблиски видно в радіусі до 80 км.
Немає жодного закону, що забороняє фотографувати вежу в нічний час. Туристи спокійно можуть робити фотографії для своїх архівів і соціальних мереж. Але зовсім інша справа-комерційне використання цих знімків. Будь-яка ілюмінація Ейфелевої вежі захищена авторським правом. Тому для комерційного використання фотографій Ейфелевої вежі в нічний час необхідно отримувати спеціальний дозвіл керуючої компанії Парижа.


Цікаві факти:

Навіть у найсильніший вітер кут відхилення верхівки вежі від ідеальної вертикалі не перевищує 15 см.
Тиск вежі на опору еквівалентний силі, з якою тисне на підлогу ніжка стільця з сидячою на ньому людиною.


Морріс Вільям, який завжди відкрито висловлювався проти будівництва залізної вежі, обожнював обідати в одному з її ресторанів. Цей парадокс він пояснював з властивим йому почуттям гумору: він стверджував, що ресторан на висоті 58 метрів є єдиним місцем в Парижі, звідки він не бачить цю залізну потвору.


Ейфелева вежа - поки єдина будівля на Землі, колір якої запатентований. Вежа не одноколірна, як може здатися, на перший погляд. Її перефарбовують кожні 7 років. Всього поки що вежа "переодягалася" 19 разів.


У 1960 році було офіційно оголошено про перевезення вежі на виноградні поля за місто. Уявляєте, який почався переполох! Зрештою з'ясувалося, що так витончено пожартували на 1 квітня журналісти.


У 1900 році Ейфелева вежа була майже продана. Авантюрний і кмітливий паризький  торговець горохом зумів "впарити" її голландській фірмі на металобрухт. Природньо, що його документи, що підтверджують право на демонтаж споруди, виявилися підробленими.


На вежі вигравіювано 72 імені видатних інженерів, математиків та інших вчених – сучасників Ейфеля.