Гейрангер фіорд-казково красива пам'ятка Норвегії. Мальовничі та знакові місця Європи, які слід відвідати українському туристу.
Гейрангер-фіорд - найкрасивіший фіорд Норвегії, внесений ЮНЕСКО в список світової природної спадщини. Фіорди це довгі глибокі морські затоки, що врізаються в континент, з крутими скелястими берегами в оточенні мальовничих гір.

 

Гейрангер-фіорд-один з наймальовничіших і найбільш відвідуваних норвезьких фіордів,

розташований в регіоні Суннмере на південному заході губернії Мере-ог-Ромсдал. Він простягається між горами на 15 км і є природним продовженням Сторфьорда (великого фіорду). Максимальна його ширина становить 1,3 км на околиці Гейрангер-фіорду, де в нього вливається Річка Гейрангелва, знаходиться Село Гейрангер, від якої він отримав свою назву. Чисельність населення села - 300 осіб. У 2005 році фіорд і прилеглі до нього території були зараховані до списку об'єктів природної спадщини ЮНЕСКО. Саме цей статус сьогодні перешкоджає реалізації плану місцевої влади з будівництва ліній електропередачі через фіорд.
Унікальний рельєф даної місцевості сформувався під час пізнього льодовикового періоду, коли внаслідок руху льодовиків тут утворилися високі гори й глибокі фіорди. Висота тутешніх гір сягає
2000 м над рівнем моря, а глибина фіордів - 700 м. Гейрангер-фіорд не дарма носить статус одного з найпопулярніших туристичних місць в Норвегії, адже він втілив в собі все найкраще, що може бути у фіорду - витіювата стрічка яскравої синьо-зеленої води обрамлена грядою високих засніжених гір, обвішаних каскадами водоспадів. Останні є найкрасивішими місцевими пам'ятками, найбільш відомі з них - «Фата нареченої», «Сім сестер» і «наречений».


Водоспад "Сім сестер", що падає з висоти близько 250 м, складається з семи дрібних струменів,

які каскадом ллються з високої скелі прямо в дзеркальну гладь фіорду. Він розташований поруч із покинутою фермою Knivsfla. Навпроти нього знаходиться невисокий водоспад  "Наречений", який за формою дуже нагадує пляшку. Одна з легенд свідчить, що після численних марних спроб завоювати серце однієї з семи сестер зневірений наречений припинив залицяння і взявся за пляшку. Водоспад "Фата нареченої", легким мереживом струмує зі скелі, знаходиться на захід від водоспаду "Сім сестер" і є одним з найвідоміших водоспадів Норвегії.  
Глибоководний смарагдовий Гейрангер-фіорд, що входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, оточений величними горами з засніженими вершинами й водоспадами, а рослинність на його берегах соковита і зелена.
Для цінителів природи Гейрангер-фіорд-справжнє джерело вражень. Познайомитися з фіордом і побачити водоспади можна з борту екскурсійного катера. Якщо ж ви любите більш щільний контакт з природою, візьміть напрокат каяк або досліджуйте цей приголомшливий ландшафт пішки. Серед інших популярних занять – риболовля, рафтинг і катання на велосипеді.

Гейрангер-фіорд отримав сертифікат сталого туристичного напрямку, сертифікат якості, яким нагороджуються туристичні напрямки, які намагаються скоротити негативні наслідки впливу туризму на навколишнє середовище. Регіон не тільки прагне надавати гостям сервіс найвищого рівня, а й намагається зберігати місцеву історію, культуру та екологію, підтримувати місцеву спільноту і свою економічну рентабельність. Муніципалітет і постачальники туристичних послуг тісно взаємодіють один з одним, щоб поліпшити як умови життя в регіоні, так і його туристичні можливості.
Гірська дорога Тролльстіген, або "Сходи тролів", стоїть в списку пріоритетів будь-якого туриста, і це один з варіантів дороги, по якій можна потрапити в регіон. Від поїздки по цьому вузькому гірському серпантину, що звивається по крутому гірському схилу, повз водоспадів, захоплює дух. Дорога була відкрита в 1936 році, ставши втіленням висококласної інженерної думки й майстерності, адже її будували за допомогою найпростіших засобів, які були доступні в суворі 30-і роки.
Унікальний ландшафт регіону утворився під час останнього льодовикового періоду, коли льодовики буквально витесали глибокі фіорди й високі гори. Не дивно, що Гейрангер-фіорд регулярно згадують серед найбільш видовищних місць на планеті.
У жителів Гейрангера такий квітучий вигляд не тільки тому, що вони дихають найчистішим повітрям. Важливу роль відіграє і місцева їжа, виготовлена з найсвіжіших продуктів. Ресторани й кафе пишаються можливістю готувати страви з продуктів місцевого виробництва, так що вид з вікна ресторану і смак замовлених страв прекрасно гармонують один з одним. Серед місцевих виробників їжі й напоїв – пивоварня Geiranger Brewery, яка розташовується в приміщенні, перш служивому сараєм для човнів, і Hellesylt Boutique & Bar, де в меню ви знайдете лакричні меренги.


Як дістатися:

На поїзді. Найближчий залізничний вокзал знаходиться в місті Ондалснес. З Осло і Тронхейма сюди можна дістатися на поїзді: поїздка з Осло займає 5,5 годин, а з Тронхейма – 4-5 годин.
На автомобілі. Гейрангер-фіорд розташований в трьох годинах їзди від Олесунда.
Водяний транспорт. Влітку можна дістатися з Бергена до Гейрангера на береговому лайнері Хуртірутен (Hurtigruten), наступному в північному напрямку. Взимку кораблі Хуртірутен не заходять в Гейрангер-фіорд, але заходять в порт Олесунда. Звідти до Гейрангера можна дістатися на автобусі.
На літаку. Найближчий аеропорт – аеропорт Вигра в Олесунде (Alesund Airport Vigra) – AES.  Регулярне авіасполучення з багатьма містами Норвегії.
На автобусі. З Осло, Тронхейма і Бергена щодня ходять експрес-автобуси.  Інформацію про автобусні тури можна знайти на офіційному сайті регіону Гейрангер фіорд.