Готланд. Мальовничий острів старовинних церков і святинь.
Європа - дивовижна частина світу. Тут на площі 10 млн км2 проживають всього 10% населення нашої планети. Але саме сюди прагнуть потрапити більшість туристів світу. Чому? Справа не тільки в тому, що тут вершилася історія і збереглося безліч пам'яток архітектури.
Європа славиться своїми дивовижними немов казковими містечками, а також неймовірними красотами природи — зеленими лісами, блакитними озерами й засніженими вершинами. Звичайно, на сторінках сайту неможливо розповісти абсолютно про всі чудові місця Європи, але ми постаралися охопити найцікавіші з них. Гортаючи сторінки нашого сайту, Ви прогуляєтеся по вуличках старих міст (Страсбурга, Мюнхена, Берна), побуваєте в розкішних палацах (Сан-Сусі, Альгамбра, Версаль) і біля стін неприступних замків (Ейлен-Донан, Монемвасія, Мальборк), побачите крижані печери Верфена, помилуєтеся дивовижними гірськими вершинами Монблану й Олімпу, відвідаєте долину Рейну. Словом, пора в дорогу до нових берегів, звершень і відкриттів!


Острів скарбів - Готланд

Шведський Готланд - найбільший острів і разом з тим історичний регіон, що має у своєму складі 10 провінцій з приголомшливими природними пейзажами, архітектурними пам'ятками та таємними скарбами середньовічних скандинавських воїнів.
Тут вистачає й історії, і містики, і розкішної природи. Тут змішалися культури та народи. Хороша земля - саме так перекладається зі шведської назва Gotland. Естонці називають його Ojamaa-земля струмків. Мабуть, велика кількість струмочків найбільше запам'яталося естам що побували там колись.
Незвичайна природа Готланду - ще один привід побувати на острові. Де ще можна знайти поля червоних маків, квітучі практично цілий рік троянди, гірські уступи, піщані пляжі, дрімучі ліси та скелі - раукари химерних форм, що утворилися в результаті ерозії в льодовиковий період?
А південно-західний край острова нагадує африканську савану. І все це різноманіття на площі менше ніж 3000 квадратних кілометрів.
На острові більше сотні церков. Влітку вони всі щодня відкриті не тільки для парафіян, а й для туристів. Всередині - розписи XII століття, різьблені вівтарі, дивні фігурки та малюнки, схожі на наскельні.
Готланд вважається найпривабливішим для шукачів скарбів місцем на Балтиці. На острові було знайдено 650 скарбів, що складаються зі 140 тисяч арабських і західноєвропейських монет і прикрас. Ці скарби зберігаються у "золотій кімнаті" історичного музею Стокгольма.
Найбільша у світі знахідка срібла вікінгських часів виявлена, звичайно ж, теж на Готланді: 14 300 срібних монет, величезна кількість браслетів, кілець і просто злитків срібла загальною вагою 67 кілограмів. Фермер, в землі якого покоївся дорогоцінний скарб, отримав від Королівства 2 мільйони 100 тисяч шведських крон.
Між іншим, вже багато років заборонено ввезення на острів металошукачів, а за вивезення вже знайдених скарбів можна отримати реальний тюремний термін.
Готланд-один з найбільш історично багатих регіонів Швеції. На острові, розташованому у Балтійському морі й практично рівновіддаленому від Швеції й Латвії, знаходяться єдине місто Вісбю і безліч сіл. Місця рясніють незліченними свідченнями історії - залишками фортець, похоронними монументами, кам'яними "кораблями", могильними пагорбами.
Готланд називають ще островом церков: більше ніде в Європі ви не знайдете на настільки малій площі такої кількості середньовічних храмів. Тільки в столиці острова знаходяться руїни дюжини церков і чудовий кафедральний собор. Храми Готланду побудовані в XII-XIV ст. всі храми досі діючі — їх відвідують парафіяни з поселень, розташованих в окрузі. У багатьох святинях збереглося рідкісне скло роботи середньовічних майстрів.


Кухня острова Готланд

Головне фірмове блюдо на Готланді - дивне тістечко жовтого кольору, яке по-шведськи називається saffran-spannkaka. З назви зрозуміло, що жовтого кольору надає тістечку шафран. Але яке відношення до шведського острова має Південна пряність? Все дуже просто: на Готланді перетиналися торгові шляхи, і шафран завезли сюди східні купці ще в Середньовіччі.
Між іншим, це не єдина шведська національна страва з шафраном: булочки Святої Лючії, які печуть у зимові свята, теж жовтенькі. Ці тістечка просто необхідно спробувати. Їх належить їсти підігрітим, зі збитими вершками та ожиновим варенням. Це скоріше навіть не тістечко, а ніжний пудинг, в якому відчувається смак рису і мигдалю. Друге готландське незабутнє гастрономічне враження - місцеве морозиво. Коли ви попадете на Готланд, не проходьте повз. Поруч з портом є величезний магазин і фабрика морозива. Реклама говорить, що там понад 180 сортів смакоти.