Карпатська програма харчування для здоров'я серця і судин. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Здорове харчування карпатськими натуральними продуктами, карпатська вода і чисте гірське повітря починає надавати позитивний вплив на серце та судини вже через 2-3 тижні від початку відпочинку, застосування, тобто періоду відпустки у Карпатах цілком достатньо щоб істотно оздоровити своє серце, судини та кров.  Проте, звісно, стабільний ефект може бути досягнутий лише до кінця першого року. Дотримуватися здорового харчування слід все життя, бо навіть кілька тижнів порушення можуть призвести до несприятливих наслідків, наприклад утворенню атеросклеротичних бляшок, які дуже важко прибрати.
Перший крок. Оцініть масу свого тіла (згідно ІМТ – індексу маси тіла) і, якщо вона в межах норми, харчуйтеся відповідно до наведених рекомендацій.
При ожирінні III ступеня необхідні консультація лікаря, обстеження та лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах. Як при ожирінні I-II ступеня, так і значному надлишку маси тіла (ІМТ = 28-29,9) краще всього почати з контрастно-розвантажувального тижня. Потім домагатися поступового зниження маси тіла та зміцнення серця як з допомогою фізичних навантажень та розвантажувальних днів (у плані харчування) 2 рази в тиждень, так і переважного вживання корисних продуктів, обмеживши висококалорійні в інші дні тижня.
Незначні перевищення маси тіла (ІМТ=25-27,9) підуть самі собою при виконанні даної програми для здоров'я серця і регулярному контролі за власною вагою.
Другий крок. Перейдіть на 5-6-разове харчування, рівномірно розподіляючи їжу по прийомам. Рясна їжа веде до підняття діафрагми, здавлювання серця та ускладнення у його роботі.
Третій крок. Використовуйте кулінарні способи зменшення кількості жиру, холестерину і солі в харчуванні, користуючись посудом з антипригарним покриттям, з нержавіючої сталі, зрізуючи жир з м'яса, видаляючи шкіру з птиці, туша овочі в бульйоні, замінюючи незбиране молоко знежирене, а сіль - на суху морську капусту і зелень.
Четвертий крок. Поступово розширюйте коло корисних для серця продуктів, зменшуючи частку продуктів, що роблять шкідливий вплив на серце.
П'ятий крок. Використовуйте калієві і магнієві розвантажувальні дні, спочатку один раз в тиждень, а потім два, краще в середині і наприкінці робочого тижня. Шостий крок. Протягом перших двох місяців програми доведіть щоденне фізичне навантаження до 1,5-2 годин - ходьба 2-3 рази на день по 45 хвилин, їзда на велосипеді, плавання.
Сьомий крок. Киньте палити як можна швидше, хоча б на період відпочинку в Карпатах
Восьмий крок. Обмежте вживання алкоголю або замініть усі алкогольні напої на червоне вино спочатку до 250 г сухого червоного вина в день, а потім поступово зменшуючи перейдіть на червоні виноградні соки. Інші види алкоголю взагалі виключіть.
Дев'ятий крок. Переведіть на здорове харчування для серця своїх рідних; причому чим раніше ви це зробите, тим краще для них, особливо для дітей, бо звички в харчуванні формуються з дитинства, а здорові і чисті судини і серце ніколи не принесуть їм клопоту в майбутньому.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Корисні для серця продукти. Поради карпатської курортної медицини

• молочні продукти
• фрукти, ягоди та овочі, цільнозернові продукти зі злаків, харчові волокна цих продуктів.
• жири річкової і морської риби, лінолева жирна кислота (усі види рослинних олій), ліноленова і олеїнова жирні кислоти рослинних олій, горіхів, насіння, а також самі горіхи.
• калій, кальцій, магній, селен.
• фолієва кислота.
• флавоноїди фруктів, ягід, овочів, чаю, шоколаду, червоного вина.
• продукти зі сої.
• невелика кількість вживання алкоголю, оптимально - не більше 100 мл натурального червоного вина в день.


Шкідливі продукти для серця. Поради карпатської курортної медицини.

• насичені жирні кислоти тварини (м'ясні, молочні) жири, тверді маргарини і кулінарні жири, а також транс-ізомери жирних кислот.
• натрій (кухонна сіль) і багаті сіллю продукти.
Список слід доповнити надмірним споживанням енергії (ожиріння) і будь-якого алкоголю, а також нітритами ковбасних виробів, які зв'язують кисень крові, порушуючи забезпечення їм серця. Слід застерегти від надмірного вживання деяких дикорослих та лікарських рослин: кропива і звіробій істотно підвищують згортання крові.

 

Раціональне харчування для серця і судин, рекомендації курортної медицини Карпат

• Фрукти для серцево-судинної системи
Фрукти можна вживати щодня, при відсутності на них алергії. Особливо корисні фрукти високим вмістом калію-банани і хурма, які зміцнюють стінки судин і серцевий м'яз. Лимон і гранат покращують кровотік і захищають від атеросклерозу, яблука знижують рівень холестерину в крові.
• Овочі, необхідні для серця
Найкориснішими продуктами для серця вважаються листові овочі-листя салату, щавель, шпинат і багато інших. У них міститься велика кількість магнію, який сприяє збагаченню крові киснем, приводить пульс в норму, запобігати утворенню тромбів.
До найбільш корисних для серця овочів також відносяться:
помідори-перешкоджають тромбоутворення, запобігають розвитку атеросклерозу, анемії , серцевих нападів; часник-знижує артеріальний тиск, покращує кровотік, зниження рівень холестерину в крові; гарбуз - містить дуже багато калію і вітаміну C, разом вони сприяють боротьбі з атеросклерозом, знижують тиск.
• Карпатські ягоди-природне джерело вітамінів, найбільш цілюще впливають на серце:
- карпатська журавлина - за рахунок вмісту антоціанів видаляє токсини з організму, нормалізується рівень холестерину, попереджає розвиток інфарктів та інсультів
- карпатська калина-незамінний продукт для лікування і попередження гіпертонії, зміцнює серцевий м'яз, сприяє усуненню набряків
- карпатський виноград-перешкоджає тромбоутворенню, нормалізує діяльність серця, сприяє підвищенню рівня гемоглобіну і нормалізації тиску.
• Горіх
Всього жменю горіхів в день поповнить запас жирних кислот і поліпшить роботу серцевого м'яза, знизить ризик розвитку важких захворювань, поліпшить пам'ять і мислення. При цьому горіх є відмінним джерелом білка. Не тільки волоський, а й мигдальний, лісовий, кедровий горіхи вкрай корисні для серця.
• Сухофрукти
Користь сухофруктів вище, ніж у стиглих плодів і обумовлена збереженням в них корисних речовин незалежно від сезону. Курага і родзинки зміцнюють серцевий м'яз і дарують організму безліч вітамінів.
• Молочна продукція Карпат
Молочні продукти сприяють очищенню судин. Кальцій і калій, що входять до їх складу, захищають від гіпертонії і стенокардії.
• Риба приносить більше користі серцево-судинній системі, ніж м'ясо, оскільки не містить тугоплавких жирів, на відміну від яловичини. Що міститься в рибі жир не відкладається в судинах і зміцнює роботу серця. Особливо корисна жирна морська риба-кета, нерка, горбуша, чавича.
• Вживання всього 100 г риби в тиждень практично у два рази знижує ймовірність розвитку серцевих захворювань.
• Сало
У складі сала є арахідонова кислота, що забезпечує наш "мотор" необхідною енергією. Крім того, споживання сала сприяє очищенню організму і протидіє запаленням. Вміщені в салі корисні речовини мають великий ступінь засвоюваності. Тому в невеликих кількостях цей продукт корисний.
• Рослинні олії особливо оливкова містить величезну кількість вітаміну E цей продукт запобігає тромбозу в судинах. Дуже корисно також кунжутне, лляне, гарбузове, мигдальне масло. Зловживати ними не можна, а ось додати до свіжих салатів одну-дві столові ложки в день буде дуже корисно. Не тільки серце, а й найбільший орган людини- шкіра, будуть дуже вдячні.
• Напої
Вживання чаю і кави, як природних антиоксидантів цінно, але в помірній кількості. Червоне сухе вино корисно для організму в дозах, що не перевищують 150 мл в день. Користь цього напою полягає в поліпшенні кровотворення і кровотоку. Крім того, вино має корисні властивості винограду, перешкоджаючи тромбоутворенню.
• Гіркий (чорний) шоколад що з'їдається в помірних кількостях знижує підвищений артеріальний тиск, позитивно впливає на кровотік. Користь шоколаду поширюється не тільки на серце, але і на судинну систему, оскільки така їжа сприяє виведенню шкідливого холестерину.
• Каша
Найкорисніша каша для серця-пшоняна. Цьому сприяє високий вміст в пшоняній каші калію. Вона нормалізує вміст холестерину, очищає судини і зміцнює серце. Також корисна геркулесова, рисова і вівсяна. Вони нормалізують обмін речовин і надають загальнозміцнюючу дію на організм.

 

У наступних статтях ми детальніше розповімо про дієти і кулінарних стравах насичених необхідними для здоров'я серця і судин. Підписуйтесь на новини нашого сайту в соціальних мережах.