Хімія любові.  Курортна медицина Карпат про формулу кохання.
Навряд чи хто-небудь може заперечити твердження про те, що любов-це найзагадковіше й найкрасивіше людське почуття. Безліч поетів, письменників, художників й композиторів присвятило йому свої найпрекрасніші твори. В ім'я любові робилися злочини та самопожертви, спалахували війни, будувалися міста, руйнувалися і створювалися держави. Річки зі сліз витекли через нерозділене кохання. Ймовірно, це магічне почуття з'явилося в ці далекі часи, коли людина випросталася на своїх двох ногах й змогла спокійно оглянути та оцінити достоїнства протилежної статі. Протягом багатьох сторіч любов була об'єктом досліджень вчених з різних областей. Психологи, фізіологи, сексологи, біологи, хіміки та теологи намагалися дати пояснення її таємничі сутності. Безліч спостережень недвозначно показує, що у закоханих краща імунна система, вони більш стійкі на вплив стресових факторів й значно легше справляються з хворобливими станами.


Мольфари Карпат кажуть “Поза всяким сумнівом, любов надає квітучий зовнішній вигляд, гарний і оптимістичний настрій та... довголіття”.

І чим глибше вчені проникають в таїнства цього одвічного людського почуття, тим чіткіше виділяються справжні причини, що ведуть до його виникнення, розвитку та... зникнення. Загалом треба визнати, що в основі всіх супутніх любовних переживань, явищ: емоційного підйому та нестримного суму, палаючого серця, спітнілих долонь та палаючих щік, безсонних ночей та втраченого апетиту – стоять певні хімічні, психохімічні  та нервово-психічні процеси. І хоча далеко не все в складному лабіринті цих процесів відомо, основні складові в них вченим вже відомі.


Знайомтеся хімія кохання:

Фенилэтиленамин – перша речовина, яка активно синтезується в мозку з амінокислот: фенілаланін і тирозин, після того як стріли Амура прокололи тіло потерпілого. Унесений потоком крові цей гормон сприяє підвищенню рівня нейротрансмітера адреналіну. Це викликає почастішання дихання, серцебиття, спітнілі долоні та гарячі хвилі, що заливають все тіло.
Вченими США було доведено, що оцінка фізичних достоїнств (фігури, особи, волосся, енергетики, натхнення) потенційного об'єкта робиться підсвідомо і для цього потрібно тільки 25 секунд. Для спалахування конання з першого погляду досить тільки 90 секунд. Саме тоді хвилі “гормону кохання”, фенілетиламіну, досягають і підпорядковують кожну клітину тіла і змушують душу літати в хмарах, відриваючись від реального світу.


Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту

По своїй дії ця речовина є природним амфетаміном, наркотиком, який впливає на логічні центри свідомості. Ось чому ряд вчинків закоханих неможливо пояснити та передбачити. Фенілетіленамін заливає тіло до першого дотику, до першого поцілунку. Його п'янка дія відносно короткочасна (як правило, 12-17 місяців). Організм поступово звикає до цієї речовини і, як у випадку з кожним наркотиком, він починає відчувати потребу в підвищенні дози, щоб знову відчути крила радості та щастя. Зменшення або припинення виробництва фенілетиламіну веде до затухання божевільної пристрасті, що дуже часто закінчується припиненням романтичних відносин. Потужним джерелом фенілетиламіну є шоколад (близько 600 мг/100 г), спіруліна (синьо-зелені водорості, продається в аптеках) тощо.
І все-таки багато відносин зберігаються та продовжують розвиватися і після відступу хвилі фенілетіламіну. Причина цьому ендорфіни – гормони радості. На відміну від амфетамінів, які характеризуються збудливим ефектом, вони діють заспокійливо, сприяють створенню атмосфери затишку та безпеки. Вчені США довели, що фенілетіламін це гормон "довготривалих любовних відносин".

Ендорфіни, що являють собою поліпептидні гормони, мають морфиноподібну дію: притупляють біль, викликають ейфорію – неймовірний приплив сил й радісних почуттів, сприяють також підвищенню стійкості проти зовнішніх та внутрішніх стресових станів. Найактивніший з відомих ендорфінів – це бета-ендорфін, складений з 31 амінокислоти, сім з яких незамінні. Ендорфіни синтезуються в гіпофізарній залозі.
Окситоцин, гормон ніжності, виділяється при фізичному контакті – під час поцілунків та обіймів. Було встановлено, що в пристрасному варіанті таємного любовного акту, крім виділення окситоцину, кожен з партнерів «спалює» 26 ккал (109 kJ) і отримує 9 мг води, 0,7 мг жирів, 0,8 мг інших органічних речовин, 0,45 мг солі й... 250 бактерій.
Окситоцин – це пептидний гормон, складений з дев'яти амінокислот, дві з яких (лейцин і ізолейцин) незамінні. Його хімічний склад був встановлений  в середині минулого століття американським біохіміком Вінсентом дю Віньо.
Саме окситоцин є причиною формування емоційного зв'язку між закоханими. Він відповідає й за встановлення спокою і душевного комфорту між ними. Разом з тим окситоцин сприяє виникненню емпатії: робить людину більш довірливою та поступливішою.  
В Європі експериментально доведено, що при вдиханні окситоцину 80 % учасників можуть дати гроші в борг зовсім незнайомій людині. Тобто окситоцин привертає до довіри, без якої неможливо будувати любовні відносини. Існує обґрунтована думка, що цей гормон є визначальним для вірності  партнера.

 

Отже, і зрада має своє хімічне виправдання – низький рівень в організмі окситоцину.

Мовляв, «я не винен, це все він гад - окситоцин». Високий рівень окситоцину сприяє моногамії. Якщо хочете мати вірного партнера, годуйте його... фініками. Відомо, що ці екзотичні фрукти містять неймовірну кількість окситоцину.
Цей дивовижний гормон що виділяється в організмі матері при дотику дитини - стимулює виробництво молока в молочних залозах. Окситоцин використовують і для полегшення і прискорення пологів. Погана новина полягає в тому, що підвищення рівня окситоцину в організмі гальмує синтез гормону пристрасті, внаслідок чого полум'яна любов поступово згасає і відступає прихильності та затишку душевної близькості. У людському тілі інкорпорована система мотивації, яка стимулює дії, безпосередньо пов'язані з виживанням та продовженням роду, пошуком їжі та сексуального партнера.

 
Дослідженнями в США встановлено, наприклад, що при спостереженні фотографії коханої людини в мозку активуються ті його ділянки, які запускаються при виникненні голоду.

Головний гормон цієї системи – нейромедіатор дофамін. Тобто з дофамінової точки зору любов ближча до голоду, ніж до сексу. Доведено, що дофамін викликає такі почуття, як задоволення, задоволення та розслаблення. Його називають теж гормоном "пристрасті й залежності".

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Для багатьох їжа – є джерелом абсолютного задоволення . Це так, тому що харчування сприяє виділенню дофаміну і споріднених гормонів задоволення – серотоніну і норадреналіну. Аналогічний ефект і у тютюнового диму, в якому містяться речовини, що інактивують фермент, що руйнує ці гормони, в результаті чого їх концентрація зростає і зберігається довгий час. Кажуть, що одна цигарка після бурхливого сексу в кілька разів підвищує післясмак задоволення.
Деякі дослідники називають дофамін «мисливським гормоном», оскільки він пов'язаний з наполегливістю, з якою переслідується мисливський трофей – об'єкт любовних почуттів. Однак цікаво, що його надмірний рівень може витрачатися людиною й на переслідування інших цілей: для кар'єрного розвитку, полювання, риболовлі й... азартних ігор.


Феромони - це летючі органічні речовини, за допомогою яких в навколишньому середовищі поширюється інформація про появу відповідного індивіда. На її основі, підсвідомо, мозок приймає рішення, чи слід запустити хвилю статевих гормонів в тілі чи залишитися байдужим. Вважається, що мозок часто дає зелене світло в тому випадку, коли генетичні данні інформують людину про можливість народження здорового покоління з цим конкретним індивідом.
Найбільш обґрунтоване пояснення - що феромони є продуктом впливу певних бактерій на стероїдні статеві гормони та деякі жири. А оскільки колонія бактерій в кожного індивіда індивідуальна, його «аромат» теж специфічний та неповторний. Наприклад, чоловічий піт містить феромон – криголам (glacirompilo) андростерон, який підвищує жіноче лібідо та настрій, а жіночий організм виділяє – так звані экзальтиди  - які зводять з розуму чоловіка, збуджують уяву та любовну пристрасть.
Неймовірну роль в людському організмі, в тому числі й в любовних переживаннях грає оксид азоту, який синтезують клітини з амінокислоти аргінін. Вазодилатаційний (судинорозширювальний) ефект оксиду азоту полягає в основі еректильної функції чоловіка.


Комерціалізація наукових досягнень та промислового виробництва в цій галузі знаходиться на повному ходу.

Провідні фірми виробляють парфуми з добавкою феромонів і атрактантів, що викликають інтереси й навіть любов у протилежної статі. Пропонована «синтетична» любов аналогічна псевдо харчам, які заливають сьогодні продуктові ринки, не доставляючи справжньої насолоди - яка глибоко закодована Творцем.
І насамкінець - не можна не погодитися, що завдяки геніальному задуму Творця хімічні процеси перетворюють секс в незабутню романтичну пригоду, що приносить неймовірні емоції та неповторні переживання. А може, й не треба науковцям  писати нам абсолютно все про кохання? Може, все-таки краще зберегти, хоча б якусь таємницю, мрію, таїнство цього почуття, яке, без сумніву, найпрекрасніше в нашому динамічному світі. У наступних статтях ми розповімо вам - в яких натуральних продуктах міститься формула любові, які продукти варто готувати для романтичних вечорів, а які ні. Підписуйтесь на новини нашого сайту.