Чому ходьба в Карпатах-одна з кращих вправ для здоров'я?
Рекомендації курортної медицини Карпат. Багато ходити - значить бути довгожителем. За мільйони років еволюції саме здатність Homo Sapiens до прямоходіння дозволила людству долати величезні відстані й виживати в мінливих кліматичних умовах, навколишнього середовища і ландшафтах. Але ходьба - це більше, ніж просто спосіб пересування. Вона дуже корисна для нас. Згідно з цілою низкою наукових досліджень, ходьба має ряд цілющих переваг для здоров'я і допомагає людям жити довше. Фактично, звичайна ходьба - якщо виконувати її правильно - може бути єдиною аеробною вправою, яка потрібна людям. Сьогодні багато хто виходить на щоденні прогулянки, щоб поправити здоров'я під час пандемії - і існує безліч причин, за якими варто продовжити це робити.


Чому ходити в Карпатах - корисно для здоров'я?

Регулярна ходьба володіє всіма стандартними перевагами аеробних вправ, такими як поліпшення роботи серця і кровоносної системи, нормалізація артеріального тиску, зниження тривожності. Принадність ходьби в тому, що вона безкоштовна, не вимагає великої кількості спеціального обладнання і нею можна займатися практично скрізь.
Проте, в наше століття мало інтенсивних кардіонавантажень ходьба, можливо, є чи не єдиним способом змусити серце і м'язи працювати. До речі, ходьба - одна з найбільш вивчених форм фізичних вправ.


Читайте також:

Скандинавська ходьба в Карпатах, корисні, лікувальні властивості скандинавської ходьби


Але скільки потрібно ходити, щоб бути здоровим?

Починаючи з 1960-х років дослідники вивчали міф про 10 000 кроків на день і отримали неоднозначні результати. Хоча проходити щодня 10 000 кроків або більше, безумовно, корисно для здоров'я але – це не універсальна рекомендація для здоров'я.
Примітно, що результати відразу декількох наукових досліджень показали, що значну користь для здоров'я можна отримати і якщо щодня проходити набагато менше як 10 тисяч кроків. Наприклад, результати дослідження вчених з Гарвардського університету, в якому взяло участь понад 16 000 літніх жінок, показало, що серед жінок, які щодня проходили не менше 4400 кроків в день, був значно знижений ризик передчасної смерті в порівнянні з їх менш активними однолітками.
Стежити за показанням щоденних кроків, серцевим ритмом, фізичними навантаженнями тощо, сьогодні можна за допомогою недорогих, але дуже ефективних фітнес-трекерів. Найбільш популярні - Xiaomi Mi Band 5 і Honor Band 6. Вони, що називається, перевірені часом і сотнями тисяч користувачів. Як відзначають автори дослідження, опублікованого в журналі JAMA Research Letters, як і при будь-якій вправі, фізична користь від ходьби залежить від трьох факторів: тривалості, інтенсивності й частоти. Говорячи простіше: частіше гуляйте, ходіть швидко і довго. Мета полягає в тому, щоб йти досить швидко, для збільшення частоти серцевих скорочень.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Ходіть швидше в Карпатах - живіть довше.

В ході роботи команда вчених США проаналізувала великий обсяг наукових досліджень і пов'язала більш високу швидкість ходьби зі зменшенням ризику смерті практично від усього, окрім раку.
В інших дослідженнях в Європі також спостерігається зв'язок довголіття і ходьби. Так, в ході дослідження, опублікованого в журналі Mayo Clinic Proceedings, вчені проаналізували очікувану тривалість життя майже 475 000 чоловіків і жінок, які повідомили про швидкість своєї ходьби. Результати показали, що ті, хто ходить швидко – зі швидкістю приблизно п'ять кілометрів на годину — можуть розраховувати прожити приблизно на 15-20 років довше, ніж ті, хто ходить повільні або ті, хто ходить зі швидкістю до трьох кілометрів на годину. Якщо ви будете гуляти кожен день по 30 хвилин, це в будь-якому випадку позитивно позначиться на здоров'ї.
Тривалість життя учасників дослідження, які ходили швидко в середньому становила майже 87 років для чоловіків і 88 років для жінок. Збільшення тривалості життя спостерігалося у всіх вагових групах, включених в дослідження.
Хоча ми знаємо, що ходьба корисна для організму, вчені поступово починають розуміти, як вона впливає на роботу мозку. Зокрема, ходьба може бути ефективним способом сповільнити погіршення когнітивних здібностей, які приходять з віком. Так, дослідження, в якому взяли участь літні люди, які ведуть сидячий спосіб життя, показало, що щоденна ходьба протягом шести місяців покращує здатність думати, планувати й організовувати. Інші дослідження також показали, що ходьба та інші аеробні вправи можуть збільшити розмір гіпокампу – області мозку, що бере участь у пам'яті та навчанні.

Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Чи можна схуднути під час ходьби в Карпатах?

Отже, якщо ходьба корисна для здоров'я і може допомогти нам жити довше, чи може вона також допомогти скинути пару-трійку зайвих кілограмів? Не зовсім так. На жаль, самі по собі тренування навряд чи допоможуть комусь схуднути. Дієта є набагато більш важливою частиною в питаннях втрати ваги, як показують результати численних наукових досліджень. А ось дієта і фізичні вправи дійсно допоможуть істотно скинути зайві кілограми.


Довгі й швидкі прогулянки в Карпатах тренують витривалість.

Навіть при жорсткому контролі за щоденним вживанням калорій потрібно багато ходити, щоб скинути вагу. Так, за 60 хвилин ходьби зі швидкістю 5 км на годину, людина вагою 70 кг спалить приблизно 500 калорій. Однак ті, хто ходять багато, як правило, мають меншу окружність талії, що, безумовно, знижує ризик розвитку раку і серцево-судинних захворювань. До речі, прогулянка в Карпатах допоможе не тільки спалити зайві калорії, поправити здоров'я але і відчути себе щасливіше!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах!  Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!