Подорожуємо світом безкоштовно. Матеріал для сучасних пілігримів.
Home swapping або як подорожувати Європою та світом безкоштовно. Безкоштовний сир не завжди тільки в мишоловці.
Справжня сила кожної вашої подорожі-це не місце на карті, а новий погляд на життя. Подорожі, нові пригоди, позитивні емоції дарують нам радість. Адже радість, зрештою, і є метою нашого життя. Ми живемо не для того, щоб їсти або заробляти гроші. Ми їмо і заробляємо гроші, щоб мати можливість радіти. Ось у чому сенс життя, і ось для чого дано нам почуття щастя і радості від запаморочливої подорожі.
Як говорив Марк Твен, «тільки про дві речі ми будемо шкодувати на смертному одрі ‒ що мало любили і мало подорожували». Допомогти, коли не вистачає любові, складно. Ось чому легше почати з іншого. Напевно багато хто з нас хоч раз в житті та замислювався над тим, щоб кинути все і виїхати десь далеко.
Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ
Ключове слово - «гостинність»
Сервіси по обміну гостинністю (Home swapping) та спільного проживання з'явилися під час кризи у 2008 році, коли люди втратили роботу, впали доходи компаній, але бажання подорожувати світом як раніше залишилося, а можливості платити високу ціну як раніше не стало. Вважається, що стартапи Couchsourfing і Airbnb родом саме звідти.
Мережа гостинності ‒ ось що пробудить вашого «внутрішнього мандрівника», навіть якщо зміст тандему цих слів зрозумілий не до кінця. Отже, мережею гостинності заведено вважати спільноту людей, що пропонують погостювати в себе вдома іншим членам цієї спільноти. Як правило, передбачається термін від пари днів до п'яти. При цьому ви не платите ні копійки (за винятком витрат на дорогу до господаря). Але за домовленістю від гостя може знадобитися вимога купувати собі їжу, прибирати за собою або ж мити посуд. Хоча найчастіше обмежуються простим людським спасибі. Звичайно ж, заздалегідь все докладно обмовляється через спеціалізовані сайти.
Щоб скористатися послугами подібних мереж, необхідно зареєструватися і по можливості повно і цікаво заповнити анкету, яку побачать інші учасники. Після цього стає доступним пошук привітних людей (місце, де можна зупинитися, називають «вписка»), форум та інше.
Щоб домовитися про вписку, потрібно написати лист людині, в якої можна зупинитися. Там повідомляються дати приїзду/від'їзду, цілі подорожі, плани, захоплення і все інше, що зацікавить співрозмовника.
Часто при пошуку вписки розсилають листи відразу декільком людям, оскільки лист у відповідь може містити відмову. Трапляється, що місцевий житель на даний момент запропонувати дах над головою просто не в змозі: господар зайнятий або знаходиться в іншому місті, вже домовився з іншими мандрівниками, хоче побути на самоті. Та й мало які причини можуть завадити: ремонт, форс-мажор з маленькими дітьми, приїзд тещі... Але навіть надмірно зайняті беруть участь в обміні гостинністю, якщо не можуть в даний час прийняти гостей у себе - вони готові зустрітися з мандрівниками, розповісти їм про місто, показати пам'ятки.
Обов'язково в листі вказують контактні дані для зручності зв'язку, адже іноді в дорозі до всесвітньої павутини просто не дістатися. Важливо також розуміти, що все обговорювати варто заздалегідь, хоча деякі учасники готові прийняти гостя і буквально за пару годин після домовленості на сайті. Але це скоріше виняток з правил. Для допомоги іншим учасникам на сайті передбачені відгуки. Тут коротко описується, як і де ви зустрілися, чим вас зацікавили, чи спостерігалися негативні моменти та загальне враження від спілкування.
При виборі тієї чи іншої людини варто звертати увагу на оцінки інших: так можна розпізнати особливості характеру господаря та передбачити, наскільки з ним виявиться комфортно.
Члени подібних спільнот повинні відрізнятися поважним ставленням, рахуватися зі звичками і традиціями один одного, адже часто зустрічаються представники різних культур. Це насправді дуже цікаво, адже ви їдете не у звичайний готель, де часто від національного колориту - тільки інтер'єр і страви на шведському столі. Ви маєте шанс пізнати справжній внутрішній світ людей, а не його імітацію.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Безкоштовний сир не завжди тільки в мишоловці
Використання подібних мереж для подорожей передбачає швидкий перехід від спілкування в Інтернеті до більш близького - в реальному житті. Тому безпека тут на першому місці. Забезпечують її наступним чином:
вище вже писалося, що на сайті завжди є відгуки користувачів. Перед зустріччю або навіть складанням листа учаснику можна ознайомитися з враженнями інших.
Не варто забувати, що усі учасники залишають свої паспортні дані.
Адміністрацією сайту ведеться запис всіх переговорів. Варто тільки знайти людину, близьку по духу. Хоча... поспілкуватися з повною протилежністю навіть цікавіше, причому це приємно і для сторони що приймає. Тому варто турбуватися тільки про те, чи оцінять господарі наприклад українські вареники або борщ, які ви захопили з собою.
Коротко про плюси.
Ви занурюєтеся у середину іншої країни та ментальності, де все колоритно і незвично. Є шанс зустрітися з нестандартними людьми, з якими життя навряд чи б вас звело. Такий спосіб подорожі дозволяє значно економити. Більшість подібних мереж інтернаціональні, подорожі з їх допомогою забезпечують хорошу практику у вивченні іноземних мов. Ну й звичайно найголовніше - місцеві завжди підкажуть де можна недорого пообідати і недорого відпочити, відвідати пам'ятки та пам'ятні місця. А що вже говорити про можливість завести нових друзів у всьому світі.
Крапля дьогтю.
Але у медалі як відомо дві сторони, тому варто не забувати й про мінуси:
ви залежите від сторони, що зустрічає, тобто необхідно заздалегідь узгодити свій розклад. Нерідко буває так, що господар зайнятий, і гостю доводиться виходити з дому рано вранці та повертатися тільки ввечері після закінчення робочого дня. Багато людей бояться гостювати у незнайомих людей. Іноді можуть виникнути складнощі в спілкуванні (мовний бар'єр наприклад).
З чого починати подорожі.
Як вже було сказано, подібних мереж кілька, і не всі вони однотипні. Відрізняються кількістю членів, спрямованістю та внутрішніми правилами. Існує навіть окрема мережа для велосипедистів - мандрівників. В інтернеті сайти на будь-який смак та колір. Багато користувачів зареєстровані відразу в кількох місцях: в залежності від країни та мережі гостинності яка може вважатися більш популярною, тому знайти тільки нічліг виявиться набагато простіше.
Найпопулярнішими мережами гостинності є:
CouchSurfing,
Hospitality Club,
Bewelcome,
CouchSurfing ‒ одна з найбільших гостьових мереж (існує у вигляді онлайн-сервісу). Згідно з даними за 2019 рік, об'єднує більш як 14 мільйонів людей з 446 країн світу. Сайт зручний: зареєструвавшись, можна сміливо приступати до пошуку гостинних господарів.
Базова мова сайту ‒ англійська. Існують версії на багатьох інших мовах. Однак найчастіше задіяна все ж англійська: навіть у російсько або україномовних групах, велика частина повідомлень пишеться англійською, щоб були в змозі отримати корисну інформацію та взяти участь в дискусіях гості з інших країн. Досить продумана система поручителів. Творці сайту, які апріорі вважаються надійними користувачами, виступають у ролі довірених осіб. Вони можуть поручитися за когось іншого, кого дуже добре знають. Якщо за учасника поручилися три людини, він теж зможе ручатися за інших. Таким чином, створюється довірена група учасників, які підтверджують надійність один одного. В профілі людини з'являється значок (з чотирьох зчеплених рук) і поруч з ним ‒ цифра, що відображає кількість поручителів.
Що маємо.
Як бачите, втілювати мрії сучасного пілігрима не так вже й складно. А якщо вам страшно, відпустка не скоро або ви просто шукаєте причини нікуди не їхати, то можна почати з меншого, а саме: стати тим самим гостинним господарем, який зустріне у своєму будинку іноземних мандрівників в Україні, або, як мінімум, зустріне гостей для того щоб показати своє місто, розповісти про нього, показати пам'ятки.