У Європі з'явилися "камені голоду"

Рівень води в європейських річках досяг небувало низького рівня через посуху. Дуже яскраве підтвердження цього - поява "голодного каміння" в Чехії, Нідерландах та Німеччині. У середні віки каміння служило своєрідними маркерами критичного зниження рівня води, що передвіщало голод. Цьогоріч це середньовічне пророче каміння повністю піднялося з-під води. На одному з них, встановленому за течією Ельби, написано:  "Плачте, якщо ви побачите мене, плачте...".
Тривала посуха в Європі оголила різьблені валуни, відомі як «голодні камені», які використовувалися протягом багатьох століть в пам'ять про історичні посухи й попереджали нащадків про їх тяжкі наслідки.
Цього року посуха в Європі викликала появу стародавніх прихованих повідомлень які вирізані на «голодних каменях», що попереджають нащадків про настання важких часів.
"Голодні камені" у звичайні роки лежать на дні річки, коли річка міліє настільки що їх стає видно, то вони ставали вісниками бід, і голоду. Зараз можна побачити близько десяти "голодних каменів" на дні обмілілої річки Ельби в чеському місті Дечин, на півночі Чехії.
Посуха в Європі призвела до обміління великих європейських річок, і з-під води з'явилися історичні артефакти, протягом останніх століть приховані від людських очей. Основні написи попереджають про наслідки посухи: брак продовольства, високі ціни та про голод для бідних людей.
У середньовіччі  важкі часи наступали, коли рівень води в річці Ельбі знижувався, це означало, що восени буде неврожай і народу належить важко пережити голодну зиму. Саме тому жителі середньовічної Німеччини висікли на поверхні найбільших каменів, що лежать на дні річок, грізні пророцтва нащадкам про прийдешні біди.
У районах, що примикають до річки По(бере свій початок в Альпах), оголошено надзвичайний стан. Франція створила кризову групу для боротьби з найсильнішою посухою за всю історію спостережень, яка залишила випалені села без безпечної питної води, а фермери попереджають про брак молока взимку. Великі території Румунії, Угорщини та України також засихають, а умови, пов'язані з небувалою спекою, розпалюють лісові пожежі в Іспанії та Португалії.
Найбільші річки Європи обміліли, Темза, По і Рейн місцями перетворилися на струмочки з водою по коліно, дуже висока температура в Британії — там зоною посухи стала вся Англія і велика частина Уельсу. У перегрітих і пересихаючих річках і озерах масово гине риба.
Один з найбільш ранніх «голодних каменів» на березі Ельби датується 1616 роком, на ньому висічені слова «Wenn du mich siehst, dann weine»: «Плачте, якщо ви побачите мене, плачте».  Це найстаріший гідрологічний пам'ятник в Центральній Європі. Команда Чеських дослідників детально описала цей камінь у статті 2013 року про історію посух на чеських землях.
Багато країн Європи у своїй історії вже бачили безліч руйнівних посух і голодних років. У різних регіонах Чехії та Німеччини за течією річки Ельби можна знайти написи на «голодних каменях» датовані 1417, 1616, 1707, 1746, 1790, 1800, 1811, 1830 , 1842, 1868, 1892, 1893, 1900 роками.
Апокаліптичні настрої стародавніх авторів цілком зрозумілі: посуха в ті роки приводила до неврожаю і масових смертей від голоду. Пересихання річок нижче певної межі, зазначеної «голодним каменем», дійсно наводило жах на селян і городян.
Про "голодні камені" писали й в газетах XIX століття. У номері за 30 серпня 1876 року газети Teplitzer Zeitung опублікована така новина: «Ельба після тривалої посухи прийшла в лякаючий стан, якого не було з 1842 року – скрізь видніються «голодні камені», а рівень води біля мосту не перевищує одного метра».