Карпатська лісова куниця. Небезпечні хижаки Карпат.
Карпатська лісова куниця. Веде нічний спосіб життя. Остерігайтеся її в походах і в прогулянках Карпатами.
Карпатський хижак сімейства куницевих, розміром з невелику кішку, з гарним хутром, у порівнянні з норками, тхорами і горностаями більш довгохвостий й довгоногий. Забарвлення хутра - буре, на грудях та на горлі жовта або сіра пляма. Карпатська лісова куниця широко поширена в Карпатах.


Читайте також:

Небезпечні змії Карпат. Якщо вкусила змія. Опис, перша допомога, наші рекомендації

Похід в Карпати. Перша медична допомога

Скандинавська ходьба в Карпатах, корисні і лікувальні властивості

Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат


Селиться в старих карпатських лісах, частіше в ялинових, але може зустрічатися і в листяних. Її приваблюють глухі куточки, завалені буреломом, з дуплистими деревами, купами хмизу. Притулок влаштовує зазвичай в дуплах дерев, а також в гніздах білок і в старих великих пташиних гніздах. Карпатська лісова куниця робить гніздо в дуплах з підстилкою з трави, моху і деревної трухи, тільки коли чекає дитинчат. Їх буває зазвичай 3-5. Цуценята народжуються голими, сліпими, безпорадними. Мати піклується про них, поки вони маленькі, здатними до розмноження молоді карпатські куниці стають лише на третій рік життя.  
Самі куниці можуть стати здобиччю більших хижаків: лисиць, вовків, диких собак, рисей. Але найчастіше вони стають жертвами хижих карпатських птахів.
Карпатська куниця небезпечний хижак, основною її їжею є білки, але не гребує і зайцями. Остерігайтеся карпатської  куниці в походах і в прогулянках Карпатами, карпатська куниця небезпечний хижак, основною її їжею є білки, але не гребує і зайцями. У Карпатах непоодинокі випадки коли куниця забирається в сараї, вбиває вночі і випиває кров у домашніх тварин, птахів
Від кількості білок та інших дрібних тварин на яких вона полює безпосередньо залежить і величина популяції куниць на конкретній території Карпат. Популяції карпатських куниць мігрують і кочують лісами Карпат за популяціями білок. Невеликий відсоток в їжі куниць займають й дрібні гризуни, птахи, влітку - комахи. В Карпатах куниці полюють також й на домашню птицю і невеликих домашніх тварин.