Карпатські лікувальні мінеральні ванни. Види, лікувальні властивості.
Карпатські лікувальні ванни являють собою приємний спосіб лікування безлічі недуг. Подібні процедури почали застосовуватися в медицині з дуже давніх часів, а в наш бурхливий вік набувають особливої актуальності. Сучасні технології в Карпатах пропонують пацієнтам різні види лікувальних ванн. Вони відрізняються один від одного складом, класифікацією, по температурі води, і по області впливу.
Треба відзначити, що шкіра людини – складна система, багата чутливими закінченнями. Вода дратує всі ці рецептори і викликає тим самим зміни в нервовій, серцево судинні системі, в усіх внутрішніх органах, покращуючи їх роботу.
Порівняльне вивчення застосування 10-12 хвилинних прохолодних ванн показало, що їх вплив на організм залежить від фізико хімічного складу води. Карпатські вуглекислі, кисневі, азотні, сульфідні, хлоридні, натрієві, родонові та інші ванни здатні помітно змінювати вплив водного чинника на організм.
Карпатські ванни сприяють поглинанню тканинами кисню та посиленню вироблення тепла організмом.
Однак люди різного віку по-різному реагують на прийом цих процедур. У молодих людей у відповідь на вплив прохолодних водолікувальних процедур переважають реакції фізичної терморегуляції, що виражаються в зміні периферичного кровообігу, і тільки при сильному переохолодженні включається хімічна терморегуляція. У літніх людей хімічна терморегуляція виступає на перший план. Вона виражається в основному в посиленні окислювальних процесів.
Читайте також:
Карпатські лікувальні ванни з хвої
Мольфари та фітотерапевти Карпат рекомендують лікувальні ванни з хвої
Термальні, радонові джерела Карпат
Лікувальні чани з блакитної карпатської глини та цілющих трав
Застосування розчину солі Барбара в домашніх умовах
Лікування озокеритом в Карпатах. Курорти Східниця, Трускавець
Медичні показання до застосування мінвод Східниці, Трускавця
Прохолодні водні ванни за карпатськими рецептами в домашніх умовах зручно застосовувати, використовуючи пластмасові або емальовані ємкості.
Для місцевих ванн можуть бути використані тази різних форм. Місткість посудини для загальної ванни для дорослої людини повинна бути 200-300л, для поперечних або сидячих напівванн – до 20 л, для ручних – до 10 л. Для підводних кишкових ванн необхідний більш глибокий посуд місткістю 400 л і більше та глибиною не менше 60см. Можливе використання хвилястих ванн – під час прийому процедур ванна розгойдується, і поверхня тіла піддається впливу хвиль. Існують вібраційні, струменеві, контрастні (по Кнайпу) та інші різновиди ванн.
При водолікуванні в Карпатах по температурі розрізняють лікувальні ванни:
холодні (до 20 °C), прохолодні (20-33 °C), індиферентні (34-37 °C), теплі (38-39 °C), гарячі (40 °C і вище).
Холодні та прохолодні карпатські мінеральні ванни тонізують організм, стимулюють роботу нервової системи, судин та серця, стимулюють обмін речовин, підвищують артеріальний тиск.
Теплі і індиферентні карпатські мінеральні ванни зменшують біль, розслаблюють м'язи, заспокоюють, покращують сон, знижують артеріальний тиск.
Гарячі карпатські мінеральні ванни підвищують потовиділення, стимулюють обмін речовин, розслаблюють, знижують артеріальний тиск.
Також розрізняють ванни загальні (для всього тіла) і місцеві (для рук, ніг).
Місцеві (для рук, ніг) ванни в домашніх умовах можна робити в тазу, куди занурюють тільки руки або ноги.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Теплі і гарячі ручні і ножні карпатські мінеральні ванни призначають в Карпатах
при хворобах суглобів, гарячі ножні – при гіпертонічній хворобі, вадах серця, простудних захворюваннях, безсонні. Контрастні місцеві карпатські мінеральні ванни призначаються для загартовування або при хворобах судин. Тривалість гарячої ванни (42 °C) – 1-2 хвилини, холодної (10-22 °C) – 15-20 секунд. Тривалість процедури 10 хвилин. Сидячі карпатські мінеральні ванни застосовуються при геморої, статеві слабкості.
Карпатські лікувальні мінерально рослинні ванни - види і лікувальні властивості.
Шавлієві карпатські мінеральні ванни заспокоюють нервову систему, зменшують приливи при клімаксі, знеболюють при травмах суглобів, хребта.
Кропив'яні карпатські мінеральні ванни мають протизапальну дію при хворобах суглобів та хребта.
Дубові карпатські мінеральні ванни мають протизапальну, протимікробну, дубильну дію при захворюваннях шкіри і варикозному розширенні вен.
Карпатські мінеральні ванни з квасцами (квасци-подвійні солі, кристалогідрати сульфатів) застосовуються при захворюванні вен.
Карпатські мінеральні ванни з сінною трухою застосовуються при алергіях, неврозах, безсонні. Чебрецеві карпатські мінеральні ванни покращують обмін речовин, заспокоюють нервову систему. Показані при неврозах, неврастенії, безсонні.
Гірчичні карпатські мінеральні ванни застосовуються при простудних захворюваннях, хворобах суглобів.
Ножні гарячі карпатські мінеральні ванни показані при гіпертонії, вадах серця, мігрені.
Карпатські мінеральні ванни з листом лопуха і берези застосовуються при шкірних захворюваннях. Карпатські мінеральні ванни з хвоєю ялини, ялиці, кедра, сосни застосовуються при хворобах суглобів, хребта, неврозах.
Карпатські мінеральні ванни з хвощем і вівсяною соломою застосовуються при геморої, варикозному розширенні вен.
Соляні карпатські мінеральні ванни надають болезаспокійливий ефект, підсилюють обмін речовин. Застосовуються при хворобах суглобів і хребта, ожирінні, зобі.
Йодобромні карпатські мінеральні ванни сприятливо діють на роботу щитоподібної залози, застосовуються при зобі, неврозах, клімаксі, гіпертонії, безсонні, атеросклерозі судин серця і головного мозку.
Основні правила прийому карпатських ванн та застереження.
Не можна приймати ванну з повним шлунком, відразу після їжі. Гарячу ванну (близько 40 °C) треба завжди закінчувати холодним душем.
Не можна перебувати у ванні довше 10-15 хвилин. Після ванни потрібно обов'язково відпочити хвилин 15 хвилин.
Не слід приймати занадто холодну або занадто гарячу ванну. Дуже холодна вода погано впливає на нирки, а занадто гаряча послаблює серце.
Лікувальні ванни приймайте 2-3 рази на тиждень протягом 3-4 тижнів. Попередньо прийміть душ. Милом у лікувальній ванні користуватися не рекомендується. Після ванни не обполіскувати, а обережно промокніть тіло махровим рушником. Пам'ятайте: для трав'яних лікувальних ванн в домашніх умовах придатна лише емальована ванна.
Увага! Щоб лікувальні ванни принесли здоров'я, а не шкоду, слід точно дотримуватися дозування і періодичності прийому. Щоб уникнути побічних явищ у разі застосування лікувальних ванн в домашніх умовах проконсультуйтеся у лікаря.