Карпатські ринки. Продукти, речі, сувеніри. Вчимося торгуватися.
Якщо ви бували на карпатських ринках, то повинні пам'ятати, що у більшості карпатських пропозицій немає чітко встановленої ціни, твердої вартості. Просто немає. Фінальна ціна це результат вашого діалогу з продавцем карпатського краму. А якщо так, що заважає хоча б спробувати отримати необхідне вам за ту суму, що здається вам справедливою?


Ось кілька загальних правил, психологія успішного торгу в Карпатах.

1. Скажіть продавцю, що ви зацікавлені у покупці, але не демонструйте інтерес занадто помітно і надто емоційно. Якщо вас запитують, для кого ви це купуєте, ніколи не кажіть, що для близьких, оскільки любов до них буде одразу додана продавцем до ціни краму і стане предметом маніпуляцій.


2. Заздалегідь сформуйте внутрішнє відчуття ціни, яку ви хочете заплатити. Виробити це допоможе досвід покупок на різних карпатських ринках і розуміння якості й нюансів майстерності виготовлення.

3. Якщо мова йде про велику знижку, розмовляйте тільки з тією людиною, яка має право приймати рішення. Попросіть покликати керуючого або власника лавки. Торгуючись, не говоріть занадто багато - це видає вашу зацікавленість. Спокійно слухайте. Нехай за вас говорять продавець і ваша впевненість. Не намагайтеся заповнити незручне мовчання балаканиною: люди, що володіють реальною силою, не соромляться мовчати.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

4. Дайте шанс продавцеві поступитися вам, зберігши професійне обличчя: збираючись піти, ще раз скажіть, що вам подобається ця річ і ви готові заплатити таку-то суму, що ви зараз підете, прогуляєтеся по інших крамницях і зайдете пізніше - якщо продавець передумає, то ви купите вподобану річ.


5. Якщо ви не можете отримати бажаної знижки, ще раз зважте свою зацікавленість і ціну: якщо друге здається занадто високим, попрощайтеся і будьте готові піти. Можливо, слідом ви почуєте ціну, якої ви домагалися. А можливо, і ні.