Що відбувається у вашому тілі після того як ви вип'єте кока-колу. Поради курортної медицини Карпат.

Найпопулярніший напій за всю історію США, був винайдений аптекарем Доктором Джоном Пэмбертоном в Атланті, штат Джорджія 8 травня 1886 року. Ніхто не пам'ятає, яким чином сироп доктора Пэмбертона змішали з газованою водою, але новий прохолодний напій був визнаний одночасно смачним, освіжаючим, енергетичним.

Кока-кола "напій диявола". Так назвали його люди які спробували його вперше з моменту винаходу в 1886 році. Дослідники стверджують, що назву "напій диявола" кока-кола отримала через вміст у складі - листочків кущів коки.

Напевно, не буде перебільшенням, якщо ми скажемо, що цей шипучий напій за більш ніж столітню історію існування завоював весь світ. У нього багато прихильників, так само як і супротивників. Ми не будемо тут багатослівно переконувати читача, добре чи погано впливає кока-кола на організм. Обмежимося лише описом того, що відбувається з людиною, яка випила кока-колу. А висновки робіть звісно самі:
За 10 хвилин.
10 чайних ложок цукру "вдарять" по вашій системі (це щоденна рекомендована норма). Вас не нудить, тому що фосфорна кислота пригнічує дію цукру.
За 20 хвилин.
Відбудеться стрибок інсуліну в крові. Печінка перетворює весь цукор в жири.
За 40 хвилин.
Поглинання кофеїну завершено. Ваші зіниці розширяться. Кров'яний тиск збільшиться, тому що печінка викидає більше цукру в кров. Блокуються аденозинові рецептори, тим самим запобігаючи сонливості.
За 45 хвилин.
Ваше тіло збільшує виробництво гормону дофаміну, що стимулює центр задоволення мозку. Такий самий принцип дії у героїну.
За годину.
Фосфорна кислота зв'язує кальцій, магній і цинк у вашому кишечнику, прискорюючи метаболізм. Збільшується виділення кальцію через сечу.
Більш ніж за годину.
Сечогінні дії входять в гру. Виводяться кальцій, магній і цинк, які знаходяться в ваших кістках, так само як і натрій, електроліт і вода.
Більш ніж за півтори години.
Ви стаєте дратівливим або млявим. Вся вода, що міститься в кока-колі, виводиться через сечу.


Цікаві факти:

• Покладіть в тарілку з кока-колою стейк - і через 2 дні ви його там не знайдете. Щоб почистити туалет, вилийте банку коли в раковину і не змивайте протягом години.
• Щоб видалити іржаві плями з хромованого бампера машини, потріть бампер зім'ятим листом алюмінієвої фольги, змоченою в кока-колі. Щоб видалити корозію з акумуляторних батарей в автомобілі, полийте батареї банкою коли, і корозія зникне.
• Щоб розкрутити заіржавілий болт, змочіть ганчірку кока-колою й обмотайте нею болт на кілька хвилин.
• Кока-кола також очистить скло в автомобілі від дорожнього пилу.
• Активний інгредієнт кока-коли — ортофосфорна кислота. Її pH дорівнює 2,8. За 4 дні вона може розчинити ваші нігті повністю.
• Для перевезення концентрату кока-коли вантажівка повинна бути обладнана спеціальними піддонами, призначеними для високо корозійних хімікатів.


Але у кока-коли є й корисні і навіть лікувальні властивості. І це дійсно так інакше цей напій не був би таким популярним у всьому світі. Поради курортної медицини Карпат.

Один американський фармацевт на ім'я Джон Пембертон (творець коли) в травні місяці 1886 року, восьмого числа, зміг придумати один смачний напій, про який пізніше стало відомо всьому світу. Вважають, що сама назва "кока-кола", була придумана бухгалтером творця напою-цього знаменитого сьогодні фармацевта. Колись давно, рівно до трьох частин листочків коки, додавалася одна частина горіхів тропічного дерева коли.
У патенті було зазначено, що цей напій здатний допомогти в процесі лікування абсолютно будь-яких нервових розладів. А сам творець легендарного лимонаду стверджував, що суміш здатна його активним чином впливати на позбавлення від нестерпної тяги до морфію, покращувати потенцію і значно піднімати людині настрій. Нині сам склад цього напою, зазнав колосальних змін. Важливо відзначити, що сьогоднішній рецепт цього знаменитого лимонаду(оригінального), тримають у великому секреті, він досі не відомий нікому.
Корисні властивості кока-коли:
Кофеїн, як всім відомо, в колі міститься в значній кількості. Так що всього лише один стаканчик цього лимонаду впливає на те, що людський організм починає виробляти гормон радості-серотонін. А він, у свою чергу, впливає на прискорення передачі нейронних імпульсів, в силу чого, випив колу людина, на певну кількість часу, стає набагато щасливіше, активніше й енергійніше. 
Лікувальні властивості кока-коли:
Вченим вдалося довести, що напій може допомагати людському кишечнику. Зі слів медиків, цей лимонад здатний руйнувати безоари в шлунку, що являють собою небажані утворення з волосся або волокон. Ці утворення можуть призводити до певних ускладнень в процесі руху будь-якої їжі по людському кишечнику, при цьому викликаючи сильний біль. В процесі спеціальних досліджень, лікування за допомогою кока-коли, змогло позбавити від каменів, твердих відкладень в шлунку, кишечнику. Вчені стверджують, що такий успіх був досягнутий, через високий вміст в напої вугільної та фосфорної кислот, їх вдалого пропорційного поєднання. А кислотність кока-коли є дуже близькою до шлункового соку людини.