Коли все погано-посміхайтесь. Оптимізм і песимізм дві сторони однієї медалі, два протилежних погляди на одні й ті ж умови та обставини. Дивно, але навіть посмішка "через силу" буквально через 2 хвилини перетворюється на справжню, яка піднімає настрій, дарує позитив. Навчіться щодня наповнювати життя фарбами. Дуже важливо для позитивного мислення отримувати приємні емоції.
Вчіться піклуватися про інших.
Парадоксально, але турбота про інших дарує людині справжнє почуття радості й задоволеності. Людина наповнюється позитивом, готова до звершень, стає милосердною і щасливою. Подбайте про близьких, незнайомих людей, станьте волонтером або заведіть домашнього улюбленця. Негативні емоції можуть стати причиною серйозних проблем.
Руйнівний вплив стресів, гніву, ворожості на людський організм і душевну рівновагу підтверджені безліччю наукових досліджень. Позитивний настрій і доброзичливе ставлення, навпаки, служать надійним щитом від хвороб і депресії. Вони сприяють більш швидкому відновленню після перенесених травм і захворювань, зцілюють душевні рани.
Позитивний настрій дійсно продовжує життя.
Ретельне вивчення 839 історій хвороб клініки Майо (американський академічний медичний центр) показало, що пацієнти, які звикли з оптимізмом ставитися до життєвих перипетій, доживають до глибокої старості. Примітно ще одне цікаве дослідження за участю 180 літніх черниць католицького монастиря. Згідно з його даними, послушниці, які з легкістю несли свою обітницю, прожили набагато довше, ніж ті, хто ставився до нього як до тягаря.
Психологи вивчили щоденники, які ці жінки вели в юності, і підрахували, з якою частотою позитивні емоції проявлялися в цих ранніх записах, коли респонденткам було по 20 років. Була виведена частота і тих і інших переживань, дані порівняли із записами про смертність серед черниць у віці між 75 і 95 роками.
Результати приголомшували. Оптимістки жили в середньому на 10 років довше. Вразив той факт, що в період дослідження відійшли в інший світ 25 черниць, відомих своєю похмурою вдачею, і 10 черниць з "безжурної" групи. Все пізнається в порівнянні. Пристрасть до тютюну, як відомо, скорочує життя чоловіків в середньому на 5,5 року, а жінок - на 7 років.
Тобто негативні емоції здатні вкрасти у нас більший відрізок земного життя, ніж нікотин! МОЗ України поки не поспішає "попереджати" про смертельну небезпеку негативу, а давно пора.