Свято-Троїцький Корецький монастир. Древня обитель, що веде свою історію з ХІ ст., розташована на березі річки Корчик. Двічі монастир руйнували: спочатку монголо-татари у ХІІІ ст., а в XV – кримські татари. У середині XVIII ст. обитель майже 50 років перебувала під владою католиків. Але щоразу після занепаду за допомогою корецьких князів і місцевих жителів черниці відновлювали життя монастиря. Сучасний архітектурний комплекс монастиря сформовано у XVII-XVIII ст. Головною домінуючою спорудою є Троїцький собор з двома боковими вівтарями на честь Успіння Божої Матері та преподобного Іова Почаївського, який, до речі, відвідував обитель. До собору прибудовано келії з трапезною та тепла церква на честь Іоанна Хрестителя.

На території монастиря також знаходиться могила Анни Андро – нареченої російського поета Олександра Пушкіна, яка жила неподалік Корця й опікувалася монастирським сирітським притулком. Триярусну монастирську дзвіницю було зведено в 1905 р. в ознаменування початку ХХ ст. У радянський період Корецька обитель була одним з 9 монастирів України, які не закривалися владою. Але у черниць відібрали землю та декілька монастирських будівель, а у 1939 р. закрили Воскресенський скит, перетворивши його на базу заготзерна.

Головною святинею обителі, до якої постійно линуть численні потоки прочан, є чудотворна Корецька ікона Божої Матері "Споручниця грішних". Свою назву ікона отримала від напису на окладі: "Я Споручниця грішних до Свого Сина..." До XVII ст. це була родова ікона корецьких князів та йменувалася "Благодатною", оскільки постійно надавала свою благодатну допомогу княжій родині, а потім і сестрам обителі та богомольцям. Але у 2002 р. захист Цариці Небесної знадобився і самій іконі. Святотатці намагалися викрасти святиню з монастиря. Їм вдалося здерти дорогоцінну ризу, але ікона не зрушила з місця. Дуже швидко, стараннями сестер, віруючих і духовенства, рани на іконі було вилікувано, і чудотворний образ знову став доступним для поклоніння.

 

Нині монастир переживає свій новий розквіт. У 1998 р. до свята 1000-ліття Хрещення Русі влада повернула обителі двоповерховий корпус, де розмістилися музей монастиря, бібліотека, медпункт і готель для прочан. У 1990 р. обителі було передано приміщення монастирської школи, де тепер працює Недільна школа. З середини 1990-х рр. при обителі діє регентська школа, яка готує майбутніх регентів парафіяльних хорів.

Славиться Корецька обитель майстринями золотого шитва, які зберігають древні традиції церковного вишивання. Відроджується й монастирське господарство. Черницям надали в користування 20 га землі, завдяки яким сестри утримують не тільки обитель і школи, а й щодня годують численних прочан.

.