Острів Корсика. Франція. Найромантичніші місця Європи. Місця які варто відвідати українському туристові
Корсика (Corsica) - острів досконалої краси, мальовничий острів піщаних пляжів у Середземному морі. Відомий в першу чергу тим, що тут народився французький імператор і полководець Наполеон Бонапарт, острів по праву вважається самим мальовничим регіоном Франції.
Острів - рай для активного проведення часу: гірський спорт, поїздки на велосипеді, польоти на парапланах та парашутах, верхова їзда, лижні спуски в зимовий час, катання на водних мотоциклах, заняття серфінгом, ну й звичайно традиційні піші прогулянки. Корсику вибирають й  цінителі піщаних пляжів і блакитної води.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Корсика (Corse, Corsica) - четвертий за величиною (площа 8680 кв. км, приблизно 180 на 80 км) острів у Середземному морі та один з наймальовничіших регіонів Франції. Це й один з найбільш гористих островів регіону — середня висота острова досягає 560 метрів над рівнем моря, 24 місцеві гори мають висоту більше двох кілометрів, а найвища точка - гора Монте-Чинто - здіймається на 2710 метрів. При цьому Корсика має більше річок, ніж будь-який інший середземноморський острів, більше тисячі кілометрів берегової лінії та близько 300 км першокласних пляжів, причому більш як 25% берегової  лінії охороняється державою.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Тому не дивно, що з туристичної точки зору цей прекрасний острів є одним з найпопулярніших курортних і екологічних напрямків Франції, який щороку відвідують понад 2,5 млн осіб, що майже у 8 разів перевершує чисельність населення самого острова. У давнину головні торгові маршрути західного Середземномор'я проходили через Корсику, Корсика завжди мала важливе стратегічне значення. Фінікійці та сарди, греки та карфагеняни, араби і християни хвилями завоювань походили по острову, залишаючи свій слід в його культурі. Однак характерною рисою корінних остров'ян завжди була підвищена тяга до самостійності, тому майже тридцять століть історії корсиканці боролися проти іноземних завойовників, урядів та законів. У 1768 році Франція попросту купила Корсику у Генуї, але два з гаком століття французького правління мало що змінили в житті острова - барокові церкви, численні фортеці, палкі католицькі ритуали, характерна кухня та явно споріднена тосканському діалекту мова досі видають близьку спорідненість корсиканців з жителями Апеннінського півострова.

Острів Корсика. Франція.


Клімат. Клімат острова Корсика

В залежності від регіону острова клімат змінюється від морського до високогірного. Літо на Корсиці тепле та сухе, зима тепла. Число дощових днів за рік зазвичай буває незначним. У грудні - березні тут +15C, з березня по червень  + 22C, влітку на узбережжі температура повітря може досягати + 36С, а температура води + 26 C.
Корсика є французьким островом, розташованим у водах Середземного моря. Кожна людина, яка мала щастя його відвідати, може підтвердити, що це найкрасивіше місце на нашій планеті, призначене для мрійників та романтиків. Навряд чи може бути краще поєднання між природою і культурою, оскільки острів Корсика знаходиться на культурно-історичному перехресті між Францією та Італією і це є частиною його магії.


Географічне положення, межі і величина острова Корсика.

Острів Корсика знаходиться приблизно в 12 кілометрах від острова Сардинія, менш ніж у 90 кілометрах від узбережжя італійської провінції Тоскана та приблизно в 170 кілометрах від Монако та Франції. Острів займає площу в 8 681 кв. км та простягається приблизно на 183 км в самій широкій своїй частині з півночі на південь. Багато вершини піднімаються на висоту понад 2000 метрів, а найвища з них це Монте Кано, яка сягає 2 706 метрів.
Населення Корсики. Населення острова Корсика сьогодні налічує - 310 000 жителів. Для більшості місцевих жителів, корсиканська мова є офіційною. Тим не менш, французькою мовою говорять майже всюди в якості другої офіційної мови. Англійська мова також займає важливе місце, оскільки вона виконує роль основного способу спілкування з іноземцями, а їх багато. Деякі з іноземців живуть на острові цілий рік, інші приїжджають тут тільки щоб провести літо. Для деяких людей острів є місцем для роботи, а для інших — для відпочинку.
Більшість населення острова Корсика так чи інакше пов'язано з туризмом, незважаючи на те чи працює воно в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, транспортних компаніях  чи  виробляє товари, призначених для споживання туристами, острів славиться своєю високою якістю харчових продуктів, які саме тут виробляються - місцеві сири і вина, чия слава лине далеко за межами острова. Середземномор'я в цілому завжди вважалося одним з регіонів світу, де виробляються високоякісні продукти харчування.


Туризм на острові Корсика.

Острів Корсика є одним з найкращих туристичних напрямків у світі і це не дивно. Розташування острова між Францією та Італією, завжди відігравало важливу роль у місцевому культурному розвитку. Це зробило з Корсики досконалий середземноморський острів для відпочинку - з багатою історією, культурою та традиціями.
Узбережжя острова. Острів Корсика має одні з найкрасивіших пляжів в Європі - Санта Джулія, Рондинара, Спиаджо ді Балистра, Сант Аманца, Паломбаждия, Сан Купріян, Гольф де Пинарелу – це тільки деякі з назв, що потрібно пам'ятати, якщо вам захочеться відпочити на найкрасивіших і екологічно чистих пляжах Європи. У невеликих бухтах в цій острова, сформувалися подібні раю красиві бірюзові лагуни з самим білим піском. Вузькі вулиці Корсики повертають нас назад у часи середньовіччя. Безліч затишних кафе і ресторанчиків дозволять вам насолодитися місцевою національною кухнею.


Традиційна корсиканська кухня.

Традиційна корсиканська кухня заснована на продукції гірського сільського господарства та моря: м'ясо, ковбаси, сири, продукти  тваринництва (свині, кози, вівці, телята), каштани, мед, дари моря (риба, яка водиться біля скель, морські їжаки, лангусти та ін), а також на схилах обробляють виноград і оливки. Проста, густа й ароматна кухня, різноманітність якої задають зміни сезонів та релігійні свята.


Корсиканське вино.

Кращі виноградники розташовані біля узбережжя на схилах пагорбів. До них відносяться Кото де Кап Корі (Coteaux de Cap Corse), виробляє Кло Никроз (Clos Nicrose) - найкраще біле вино острова. Кращим червоним вином острова Корсики вважається - Аяччо (Ajaccio).
Слід враховувати той факт, що місцеві вина не витримують тривалого строку зберігання і тому майже всі вживаються на місці населенням та туристами. Єдина можливість відкрити для себе корсиканські вина – це відвідати мальовничий середземноморський острів.


Як дістатися на острів Корсика.

На літаку можна прилетіти в корсиканські аеропорти - Аяччо, Кальві, Бастія та Фігарі. Найближчі міжнародні аеропорти знаходиться в Марселі, Ніцці, Каннах, Генуї, Римі. На кораблях, на поромах на острів можна припливти з різних європейських портів: Марсель, Ніцца, Тулон, Генуя, Ліворно, Барселона та ін. З Марселя до острова можна дістатися за три години.


Проживання та харчування на острові Корсика.

На Корсиці неважко знайти місце для ночівлі (с/h/s/d— €8/12/35/70)
У селах, на острові, легко відшукати апартаменти, жити в яких вигідніше великою компанією (4/6 людини від €50/80 за квартиру на добу). Кемпінг коштуватиме близько €7 з особи. За щільний повноцінний обід з келихом молодого корсиканського вина плануйте віддати €15-18.  
с (camping) - кемпінг - спальне місце (від англ. camping - проживання у таборі), h (hostel) - спальне місце в загальній кімнаті, s (single) – одномісний номер, d (double) – двомісний номер, з двома одномісними ліжками або одним двомісним.