Лапландія - село Санта-Клауса. Родовий маєток Святого Миколая. Знакові місця Європи які слід відвідати українському туристу.


Лапландія. Лапландія або Сапмі - історико-географічна область в Європі за полярним колом. В адміністративному плані Лапландія охоплює більшу частину Норвегії, частково Швецію, північ Фінляндії. Корінне населення Лапландії — народ саами, традиційно напівкочова народність оленярів.

 

Рованіємі - красиве казкове містечко в горах Фінляндії. Санта-Клаус - різдвяний дід в Західних країнах. Його ім'я походить від імені Святого Миколая (Сейнт Ніколас). До США легенди про Санту завезли переселенці-фіни, котрі на батьківщині відзначають свято Сінтер Клаас 6 грудня (за юліанським календарем +13 = 19 грудня).Селище - казковий парк розваг у Фінляндії, в якому знаходяться: родовий маєток, майстерні які виробляють подарунки для дітей усього світу, та офіс Санта-Клауса, розташоване на самому полярному колі, в декількох кілометрах на північ від міста Рованіємі, це – батьківщина та офіс Різдвяного Діда.
Вважається, що Санта-Клаус (Йоулупукки фин. Joulupukki) живе на горі Korvatunturi, яка лежить у фінських горах. У 1927 році, фінська влада оголосила гору Корватунтурі постійною резиденцією Йоулупуккі (Санта Клауса).
"Корва" по-фінськи означає “вухо”, тунтурі  “гора”. Так що ім'я Корватунтурі можна перевести як «Гора-вухо».  Гора своїми обрисами справді нагадує вухо, у 1920-х рр. популярний радіоведучий Маркус Раутио зумів переконати фінську дітвору, в тому що Санта-Клаус, чує різдвяні побажання всіх дітей світу, тому що живе на високій горі в Лапландії.На Корватунтурі Санта-Клаус живе в хатинці, в надрах гори разом зі своєю дружиною-Муорі. А оскільки Корватунтурі знаходиться дуже далеко, далеко від проїжджих доріг, і дітям до Санта-Клауса в гості їздити було дуже складно, він вирішив перебратися трохи ближче, на Північне полярне коло, в околиці Рованіємі, де він влаштував собі офіс, в якому й сьогодні приймає відвідувачів.
Штаб-квартиру Санта-Клауса на Північно - полярному колі офіційно відкрили у 1985 р. Але її історія простежується ще з літа 1950 р., коли містечко Рованіємі відвідала перша леді США Елеонора Рузвельт, й до її візиту була споруджена невелика дерев'яна хатина. Спочатку ця хатина була відкрита тільки літом, але з кожним роком вона ставала все більш і більш популярним туристичним місцем Лапландії. Тому в 1960-х рр. була побудована нова, велика хата, яка нині влилася в комплекс села Санта-Клауса.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


За периметром села Санти, гірськолижні траси, гостьові будиночки, атракціони та багато іншого для незабутнього різдвяного відпочинку. Селом Санти називають цілий комплекс будівель, що включають власне офіс Санта-Клауса, два десятки майстерень, де круглий рік виготовляють подарунки та сувеніри з тематикою та елементами фольклору Лапландії - текстиль, кераміку, біжутерію, прикраси з металу. У рідному селі Санти цілодобово працює ресторан зі стравами національної фінської кухні, торговий центр з сувенірами, ляльковий театр. Поруч з рестораном знаходиться й один з офіційних географічних пунктів перетину полярного кола недарма саме тому адреса офісу Санти пишеться як:

Finland. Santa Claus Village. Arctic Circle. Rovaniemi. Lapland. Santa Claus Main Post Office.
“Фінляндія. Село Санта Клауса. Полярне Коло. Рованіємі. Лапландія. Канцелярія Санта Клауса”.  
Листа також можна відправити поштою, на офіційну поштову адресу Санта Клауса в Лапландії:
Santa Claus Main Post Office, FI-96930 Arctic Circle, FINLAND.


Щорічно село відвідує кілька мільйонів осіб. Доброму Санті приходять щорічно мільйони листів від дітей усього світу, тому місцева адміністрація відкрила в цьому казковому селі величезний поштамт (головна поштова установа села Санти).
У дітей Фінляндії давно вже існує традиція відправляти листи з побажаннями різдвяних подарунків Санта - Клаусу з адресою, яку пишуть діти в Карпат відправляючи листи Святому Миколаю.Листування фінських дітей з Сантою почалося з веселого різдвяного жарту місцевих фінських лісорубів у 1950 році, які стали відповідати на листи дітей, щоб скоротити час в довгі зимові передріздвяні вечори. Вже через два роки державний центр розвитку туризму у Фінляндії, змушений був відкрити спочатку невеликий поштовий різдвяний пункт. Обсяг листування продовжував зростати та вже в 1954 році був відкритий величезний Різдвяний поштамт з персоналом в кілька сотень співробітників. Сучасне динамічне життя і тут внесло свої корективи, сьогодні листування з дітьми з усього світу здійснюється не тільки у вигляді звичайних паперових листів.
У 2000 році в поштовому відділенні в Лапландії були встановлені та підключені до світового
"павутиння" інтернет сервера. Сьогодні співробітники пошти в яскраво червоних костюмах казкових ельфів обробляють різдвяні листи з побажаннями від дітей усього світу ще й на комп'ютерах.
Туристи, які приїхали в Лапландію, можуть написати листа Санті Клаусу безпосередньо в поштовому відділенні, або набрати його на комп'ютері. Співробітники пошти й самі із задоволенням наберуть листа Санте від найменших відвідувачів, а напередодні Різдва цілодобово працює чат і відеозв'язок з Сантою Клаусом в онлайн режимі.